Monster Önerir Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

iki arkadaşım aldı ikiside bir süre sonra çözülemeyen sıkıntılar yüzünden iade etti.

şuanda en iyisi düzgünü lenovo ama lenovo da deli gibi sattığı için fiyatları şişirdi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

biz de çok memnunduk sonra sattık. satarken hatırlıyorum da bataryası şişmişti daha 2 senelik falandı. bilemedim şimdi tekrar olsa almam galiba

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

monsterın ucuz serileri dandik , ama pahalı serilerinden güzel aletler çıkabiliyor. huma çok güzeldi mesela.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

Bizim kayınçoya (15) oyun bilgisayarı alınması muhabbeti gündemde.

Bütçe 13000 e kadar.

Diğer asus olsun lenovo olsun fiyatlar dahada uçmuş.

Gözüme monster ın şu laptobu ilişiverdi;

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-4/

Fakat ne marka hakkında nede teknik desteği konusunda hiç fikrim yok. Kullananlar bu konuda tavsiye verebilir mi ?

Almayın çok dandik zaten çinden bi markaya ürettirip etiket bastırıyorlar. Ben aldım elimde kaldı

#....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Monster eskiden çok iyi kasalar getiriyordu. Şu an çok kötü.

10 - 12 yıllık cihazları var. Halen kullanıyoruz.

Arkadaş 3 ay önce 4k 3080 ekran kartlı modeli aldı. Alttan bakınca bildiğin anakart ram vs görünüyor. Endüstriyel kullanıma kesinlikle uygun değil. Fani deli gibi çalışıyor.

Fiyat performans olarak halen iyi ama kasalari artık iyi secmiyorlar. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

performansı iyi, fanları çok çok sesli çalışıyor malum soğutması için bu önemli bir etken ama bukadarı da fazla amk :))

kasa kötü, benim kasanın 1 yıl sonra menteşeleri kırıldı, ve okadar iyi baktım ki jelatini duruyor daha menteşesi nası kırıldı ...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek

Abi bu durum beyaz eşya gibi :) Bende 3 senedir var bir sıkıntı yoktur. Ses yapma ve ısınma gibi bir problemi olmadı. Klavye yazısı falanda silinmedi.

Geçenlerde arkadaşım aldı ufak bir sıkıntı yaşadı ama sonrasında verdikleri destekten memnun kaldı. Beğeniyorsan fiyatıda uygunsa git bi dene.

Diplomalı Cahil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benim bildiğim piyasadaki oyun bilgisayarlarını genelde Clevo diye Tayvanlı bir firma üretiyor diğer markalar buradan alıp üstüne marka basıp satıyor. Clevo siparişe göre laptop üretiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı yani. 

https://www.clevo.com.tw/index-en.asp

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

abra serisinden yegenime aldim,memnun kalmadi,kalitesiz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Benim bildiğim piyasadaki oyun bilgisayarlarını genelde Clevo diye Tayvanlı bir firma üretiyor diğer markalar buradan alıp üstüne marka basıp satıyor. Clevo siparişe göre laptop üretiyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı yani. 

https://www.clevo.com.tw/index-en.asp

Dediğin gibi ODM üretim. Gayet normal ve mantıklı bir ticaret şekli. Neden bu kadar üstünde duruyorsunuz anlamadım. Diğer ODM laptop üreticileri ve onların büyük müşterilerinin listesi:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_laptop_brands_and_manufacturers#Original_design_manufacturers_(ODMs)

2 tane genç arkadaşa (oyun üzerine), bir tane iş yerine (after effect) olmak üzere 3 tane kurulum yaptım. Henüz şikayet gelmedi. 5 tane HP Z serisi laptop alındı, bir tanesi anakart arızası yüzünden birebir değişti mesela. HP'nin ilk revizyon iş serisi ve son kullanıcı ürünlerinden uzak durmakta fayda var. Elime hp marka ne geçtiyse ya işletme gideri yönünden ya da arıza yönünden yüzüm gülmedi.

Peki kendime alır mıyım? Fiyat avantajı çok değilse riske girip almam.

YeniHarman tarafından 06/Eyl/21 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2943 Toplam Mesaj: 29
laptop