folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Mümkünse Küçük Bir Program Ricası

Mümkünse Küçük Bir Program Ricası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar küçük bir ricam var ( ben küçük diyorum ama belki de zordur :) )

Şimdi okuldaki akıllı tahtalara kurulum yapıyorum bazen şifre girmem gerekiyor bazı programlara. tahtada kurulum olduğu için çocukların şifreyi görme not etme durumu söz konusu oluyor.

bana çift tıkladığımda otomatik çalışıp kapanacak ve çalıştığında da hafızadındaki şifreyi kopyalayacak bir exe lazım ama şu da var exe benim belirlediğim şifreyi hafızasına yada hemen yanında açılan text ya da ini gibi bir dosyadan alacak.

bu dediğim mümkün mü acaba yardımcı olur musunuz?

https://www.dosya.tc/server22/86ijyp/Admin_Sifre.exe.html

verdiğim linkte ki exe çalışınca akıllı tahtaların EBAAdmin şifresi (   H3gY!*pA79fK5%1   ) hafızaya kopyalanıyor istediğim bunun gibi ama şifreyi benim belirleyip girmem gerekiyor

konu doğru yerdedir umarım.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bluetooth'lu klavye kullan (logitech k400 iyidir).

Akilli tahtalar admin yetkisinde acilsin ama acilista qr kodlu bir program vardi (adini hatirlayamadim), benim eski okulda bu sistem kullaniliyordu; sen kullanicilari sisteme tanimliyorsun, acmak isteyen ogretmen telefonuyla akilli tahtadaki qr kodu okutup bilgisayari kilit ekranindan cikariyordu. Akilli telefonu olmayan ogretmen kilidi acmak icin usb kullanilabiliyor.

telekom tarafından 02/Eki/19 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Bluetooth'lu klavye kullan (logitech k400 iyidir).

Akilli tahtalar admin yetkisinde acilsin ama acilista qr kodlu bir program vardi (adini hatirlayamadim), benim eski okulda bu sistem kullaniliyordu; sen kullanicilari sisteme tanimliyorsun, acmak isteyen ogretmen telefonuyla akilli tahtadaki qr kodu okutup bilgisayari kilit ekranindan cikariyordu. Akilli telefonu olmayan ogretmen kilidi acmak icin usb kullanilabiliyor.

25 tahtaya kurulum yapıyorum bitmek üzere. deep freze var onu açıp kapatmam gerekecek ilerleyen süzeclerde çünkü öğretmenlerin kullandığı extra programlar olabiliyor ondan. onun için böyle birşey isteğinde bulundum.

o prgram da mantıklı gibiymiş. ben atak kuracaktım ama ismini öğrenme şansınız varsa bir incelerim.

klavye mantıklı da windows kurulumu dışında basit program için elimde klavye ile gezmeye değer mi bilmem ki :/

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Program (ucretli): https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/usbkey-akilli-tahta-kilit-prg-ver1-6-35-android-iphone-mobil-uyg.161974/

Klavye konusunda da bir sure sonra oyle bir alisiyorsun ki ogretmen masasindan kalkmadan ders anlatmaya basliyorsun, (matematik ogretmeniyim ;) ).

Derse giriyorsan da bir tavsiyem olsun; arka planda classdojo'yu ac, olumlu davranislari - gelistirilmesi gereken davranislari iyi belirle, cocuklar guzel terbiye ediliyor.

telekom tarafından 02/Eki/19 21:36 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    k2ankaya
    k2ankaya's avatar
    Erkek

"Portable password manager" olarak aratırsan işine yarar bişeyler bulabilirsin bence hocam.

Everybody has a plan.Till they get punched in the mouth. MT
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sirkette bunu kullaniyoruz https://keepass.info/

ctrl+c ve ctrl+v ye basinca kullanici adi ve sifreyi kopyalayip ilgili kutucuga kendisi yaziyor. Ya da ctrl c yapip sadece sifreyi de kopyalayabiliyorsun, belki cift tiklama da olabilir.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ctrl+c ve ctrl+v ye basinca kullanici adi ve sifreyi kopyalayip ilgili kutucuga kendisi yaziyor. Ya da ctrl c yapip sadece sifreyi de kopyalayabiliyorsun, belki cift tiklama da olabilir.. 

Hocam keylogger türevi yazılımlardan kaçınmak için mi bu yazılım. Yani ne ölçüde etkili merak ettim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam ben şifreleri bir not defterinde taşıyorum. Hangi şifre ise başlık olarak 12 punto yazılı şifreler hemen altında çok çok küçük punto ile yazılı. Kopyala yapıştır yapıyorum.

Dediğin programda yapılırsa güzel olur...

Akıllı tahta anahtar için atak alternatifi olarak şunu kullanabilirsiniz.(ben atak seviyorum :) )

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ucretsiz-e-kilit-akilli-tahta-koruma-yazilimi.158798/

_PesimisT_ tarafından 02/Eki/19 23:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Hocam keylogger türevi yazılımlardan kaçınmak için mi bu yazılım. Yani ne ölçüde etkili merak ettim.

keylogger ile ilgili oldugunu düsünnmüyorum. programa giris yapmak icin master key lazim, icindeki sifreler sifreli olarak saklaniyor. Karmasik sifre koyup ezberlememek icin bu tarz programlar kullaniliyor, ayrica sifreyi elle yazmadigin icin kimse de görmüyor.. Bir nevi gizlilik. Panoya alindigi icin keylogger panodan okuyabilir. Ya da send keys ile tuslari yolluyor gördügüm kadariyla, onu da keylogger alabilir.

eskiden KeyScrambler isimli programi kullaniyordum ancak suan bi sey kullanmiyorum o yüzden güncel uygulamalari bilmiyorum.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

İlk mesajdaki sifre masterpass mi? MEB in her okulunda ise yarar mi? 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

İşleme başlamadan önce websitelerine erişebiliyorsan 

https://codepen.io/khaine/pen/gOYVyqa

şöyle bir şey işini görebilir

edit;

eğer usb girişi varsa, web erişimine de gerek yok, html olarak kaydedip usb'den açabilirsin

Khaine tarafından 03/Eki/19 00:45 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 6050 Toplam Mesaj: 27
exe programcık