folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder .Net Ve C# Arasındaki Fark? Hangisini Kullanmalıyım? Kodlamak Ve Derlemek İçin Neleri Yüklemem Lazım?

.Net Ve C# Arasındaki Fark? Hangisini Kullanmalıyım? Kodlamak Ve Derlemek İçin Neleri Yüklemem Lazım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

bilgilendirme için çok teşekkürler JPriest.

Visual Studio 'nun korsan 2015 sürümü ile korsan olmayan Community sürümü arasında kaldım. hangisini tercih edeyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

Visual Studio 'nun korsan 2015 sürümü ile korsan olmayan Community sürümü arasında kaldım. hangisini tercih edeyim?

Rica ederim.

Korsan olmayanı tavsiye ederim. Community Edition neredeyse bütün işlerini çözer. Para kazanmaya karar verdiğinde tekrar düşünürsün onu.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

Rica ederim.

Korsan olmayanı tavsiye ederim. Community Edition neredeyse bütün işlerini çözer. Para kazanmaya karar verdiğinde tekrar düşünürsün onu.

Para kazanma amacında değilim hocam, hobi amaçlı kullanacağım. Community Ed. 'da karar kıldım, sanırım. Tek düşündüren husus 2015 için daha çok pdf görüyorum, acaba 2015 için hazırlanan pdf ler Comm. edition için de kullanılabilir mi.. Belki dokumantasyon için 2015 kullanırım ama önce Comm. ed.'in official dokumantasyonunu incelemem lazım. Bu konuda önerisi olan varsa beklerim. Tekrar sağolun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

JPriest hocam çok güzel açıklamışsın resimde gayet güzel.Teşekkürler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Rocksz dostum, para kazanacağın, özellike sürümden kazanacağın yani dağıtımını yapacağın yazılımı kesinlikle crack'li bir platformda oluşturma. Metadata başını yakar.

Mahalle bakkalına, evin komşusu pvc'ciye stok takip yazacaksan yapabilirsin. Ama crack'ten ziyade open source çözümlere başvurmayı bir davranış biçimi haline getirmeni tavsiye ederim.

C# ile teknik detaylar verilmiş, daha fazla verilebilir fakat ne bildiğimizden ziyade senin neyi nasıl öğrenebileceğini konuşmak bence daha yararlı. Böyle bir mesajı da hatrına yazıyorum.

- Öncelikle dökümantasyon okuyacak bilginin olması gerek. Benim en yanlış bulduğum, kodlamaya başladığımda (bakın şu an belirli bir gelişimden sonra yaptığım işin adı bence kodlama değildir, nüansı belirtmek istiyorum) en büyük hata tutoriallar ile birşey yapmak oldu.

Çünkü bu bana birşeyi nasıl yapabileceğim bilgisini çok kısıtlı biçimde verdi. Mesela local access veritabanına nasıl veri eklenir, uzak MSSQL'e nasıl veri eklenir, bu nasıl 3rd party bir raporlama bileşeniyle güzel bir şekilde kullanıcıya sunulur, bunların hepsini internette bulabilirsin.

Java ve C# inanılmaz popüler dillerdir. Kaynağın haddi hesabı yok, çok bile demeyeceğim, herşey var. Fakat matematik öğrenmemle birlikte aklıma birşey dank etti. Modelleme. Modelleme gerçektende sözcüklerle başlıyor.

Önce projemi sözcüklerle ifade edebilmeliyim. Ardından bilgisayar bilimleri temelim, onun üstüne platform ve programlama dili üzerine olan bilgim ile o ortamda onu modellemeliyim. Bu. Bu neden önemli ?

1. Kendi çözümlerini üretebilmek için. Bunun önemi karmaşık ya da özgün projelerde öne çıkacak. Çünkü günün birinde google'da araştırılan sorunun çözümünü yazan kişi sen olmak durumdasın.

2. Kısıtlanmak. Şunu farkettim. Ben birçok projemi kolay olması adına önce programlama bazında düşünüyorum. Bu da hayal gücümü sınırlıyor çünkü sınırlı bir bilgim var. Halbuki tersi biçimde önce tahayyül ettiklerimi söze döksem, modellesem ve onun yazılım bazında çözümlerini araştırsam yaratıcılık ve öğrenme adına 2 kat kârlı olacağım.

3. Öz eleştiri. Modellediğin birşeyin ne olduğunu, neye benzediği ve dolayısıyla yenilikçi mi yoksa taklitçi mi olduğunu daha rahat anlarsın.

Dökümantasyon okuyabilmek çok önemli. Çünkü özünde uğraştıkların özgün sistemler. Yani kendilerine göre kuralları olan, standartları olan sistemler. Araçlar dersem daha rahat anlarsın.

Uzatmak istemiyorum, O yüzden wikipedia'dan C# sayfasını aç, mavi görünen herşeye tıkla ve oku. Procedural language, statements, routine ne varsa. Ne nedir, nasıl çalışır anlamadan dökümantasyon okuyamazsın. Çok derine inmene hiç gerek yok, basit olarak bu terminolojiyi öğrenince dökümantasyonun ne kadar basit olduğuna inanamayacaksın. Çevrede çok gördüğüm ve katıldığım bir söylem var, "bunlar `büyü` değil".

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

selamlar kvasir. tecrübelerini içtenlikle paylaşmışsın, çok teşekkür ederim. tavsiyelerine uyup community yi indireceğim. iyi yıllar.

Toplam Hit: 2187 Toplam Mesaj: 17
dotnet