folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Oda Kapısı Onarımı - Tavsiyeler ?

Oda Kapısı Onarımı - Tavsiyeler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Kapının yamukluğundan olsa gerek, kapı arada sıkışıyordu açarken ve kapatırken zorluyordu. En sonunda odada kapalı kaldım ve kol mekanizmasının olduğu yeri kırmak zorunda kaldık. Kol mekanizmasının dili bir şekildi sıkışmış ve açılmadı.

Kapının kapatırken sürten kısımlarını düzlemek için bıçkıyla düzeltmeye çalıştım, bayağı yamuk ve bazı yerlerde fazladan kesmişim.

Aklımdaki yöntem: Bunu düzenlemek için alçı kullanmak istiyorum. Kapıya alçının alması için bir yol hazırlayacağım ve oradan alçıyı dökeceğim. Alçı kapıya tutar mı?

Bunun yerine nasıl bir yöntem daha mantıklı olur?

Yaklaşık yarım santim kadar elektrikli testere ile kesmeyi planlıyorum fakat bunun için uygun malzemelerim yok.

banneduser tarafından 14/Tem/21 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Abi kestiğin alan çok fazla ayrıca alçı ağacı tutmaz. Tavsiyem çıta çakıp ya da yapıştırıp düz taban ve ya kalın zımpara ile zımparalaman. Sonra üzerine ağaç macunu çekip boya atarsın. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Göçük olsa talaş tutkal ile dolgu yapıp üstüne zımparayla hallolur da köşe kısım  olunca olmaz gibi.Alçı dayanıklı bir malzeme değil zaten hiç bulaşma.En mantıklısı çıta çakmak gibi.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

dostum ağaç tutkalı ve talaşı karıştırıp, dolgu şeklinde düzelmek istediğin  yerlere sür. daha sonra zımpara ile düzeltip  . boya yapabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Tamamdır hocalar, tavsiyeler için çok sağolun

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Tamir macunu kullan hocam. Nalburlarda bulursun 3-5 lira bir şey... Sana uyan rengi bul ve güzelce uygula. Kuruyunca üzerini de ince zımparala.

adsizcengaver tarafından 14/Tem/21 21:14 tarihinde düzenlenmiştir

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

tamiri zor gözüküyor ben olsam köşebent alıp hem içten hem dıştan kapı kenarina gelecek şekilde silikon ile köşebenti yapıştırırdim. googleye dekoratif köşebent yazip görsellere tıkladınmi anlatmak istediğimi gözünde canlandırabilirsin. malzemeyide yakınında bulunan nalbur hırdavatci vb yerlerden temin edebilirsin. 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    nigdeli bunu yazdı

tamiri zor gözüküyor ben olsam köşebent alıp hem içten hem dıştan kapı kenarina gelecek şekilde silikon ile köşebenti yapıştırırdim. googleye dekoratif köşebent yazip görsellere tıkladınmi anlatmak istediğimi gözünde canlandırabilirsin. malzemeyide yakınında bulunan nalbur hırdavatci vb yerlerden temin edebilirsin. 

Hocam dediğine baktım da çıtayla daha kolay olacak gibi. Çünkü yarım santim falan ekleme yapmam gerekli. Bir de malzeme demir sanki o yüzden maliyetli oluyor.

@adsizcengaver eyw hocam yazdım onu da

ride or die..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Anasını sikmişsin kapının neyini onaracaksın usta. 1000-1500 lira verip mdf-lam kapı al bence.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Bende gecen gece saat 2 falan  boğazım kurudu su icmeye kalktim dönüşte wc girdim .

çıkamadim kilit sistemi acilmiyor cebellesiyorum kapiyla falan annem kalkti geldi oda disardan ugrasiyoruz falan üst kat komsu geldi actik falan 

https://resimyukle.link/i/444A5Z

Kapı böyle kaldi bende tamir mi etsem yoksa yenisini mi yapsam diye düşünüyorum falan neyse 

1-2 gün önce dus alip cikcam kapi acilmiyor ayar oldum once çekiçle saldırdım baktim cekicin kafasi koptu o ara arkadas ariyor  hadi olm  nerde kaldin falan

Bende anlatiyorum cekicle kapiyi kiriyordum kafası koptu suan tekmeliyorum aha acildi kapi dedim inanmadi geldi kendi gördü .

Kapı kısmına cok yuz vermeyeceksin hacı 

İste son hali bu 

https://resimyukle.link/i/444C2p

----------+++++++++++---------------++++++++

Şoyle bir yer buldum fiyatlar uygun geldi burdan bir celik kapi alacağım sanirim

https://www.netkapi.com/celik-kapilar 

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

hacı siz nasıl duruyorsunuz bu tip arızalı evlerde ? 

yani yanlış anlamayın sakın ama kapı bozuksa onarılır. kırıksa onarılır değişir

yani olması gereken o anda yapılır. böyle bekleyip te bu hale neden sokuyorsunuz malınızı ? 

şu makarnalar ile onarabilirsin. atraksiyonlu olur.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
Toplam Hit: 1248 Toplam Mesaj: 13
onarım oda kapısı