folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Otobüsde Yer Verip Enayi Olmak

Otobüsde Yer Verip Enayi Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Son bir kaç haftadır dikkat ediyorum.Hep aynı şey oluyor.Yaşlı bir kişi görüyorum yer vermek için kalkıyorum o arada ben kalkar kalkmaz genc yada orta yaşlı biri oturuyor.Sonra ben kendimi enayi gibi hissediyorum.Bide oturan adamın gözünün içine bakıyor ayakdaki yaşlı kişi hala mal gibi orda oturuyor benim yerime oturan eleman.

Oturan kişiler benden daha sağlam normal turp gibi vatandaşlar.10 dakka ayakda gitsen ne olacak bilmiyorum. 

Ayıp oluyor bunlara dikkat etmek gerek bence. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Amca buyur die cağır, başkası oturamasın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------
    Mantıklı..

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

Ya adam zaten bakınca ben kalkıyorum.Sonra kafasını falan cevirince başkası oturuyor.Yakın olunca zaten buyur diyorum ama biraz mesafe olunca otobüsün içinde seslenemiyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    ben geçenlerde bir teyzeye yerimi verdim adamın teki kucağında çocuk olduğu için 50-60 yaşlarındaki teyzeyi yerinden kaldırdı teyze kalkmayınca adam teyzenin üstüne oturdu :D gülmekten öldüler otobüstekiler

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek
    Benzeri olay benimde başıma geldi oturan kişiye ben yeri size vermedim diyince kalkmak zorunda kaldıd =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Çağar oturmasını  istediğin kişiyi buyur teyze dayı .. oturun gibisinden kimse oturmasın

Konumu silenlere inat kürdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

enes bunu yazdı:
    ben geçenlerde bir teyzeye yerimi verdim adamın teki kucağında çocuk olduğu için 50-60 yaşlarındaki teyzeyi yerinden kaldırdı teyze kalkmayınca adam teyzenin üstüne oturdu :D gülmekten öldüler otobüstekiler

Oha :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    bayzin bunu yazdı:

enes bunu yazdı:

Oha :D

hahah :D:D:D

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    harbi yha utanmasam adama çocuğu sırtıma ver dicektim abi insanlık ölmüşmü dicektimde ayıp olur dedim

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Birde bazıları var mesel bakıyorum bayanlar otobüste düzecekler karıyı rahatsız oluyor anlıyorum yer veriyrum sanki ona yer vermek benim görevimmiş gibi böyle bir şeye mecburmuşum gibi hemen geçip oturuyor gıg demeden insan bir teşekkür eder ne biliyim bir sağol demesini bilir yok ya öküz gibiinsalar hayır karşılık bekleyerek yaptığımdan değil ama bu insanlıktır .

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 3141 Toplam Mesaj: 24