folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Oyuncu Bilgisayarında Amd Mi İntel Mi ?

Oyuncu Bilgisayarında Amd Mi İntel Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 3000 TL bütçem var.Online oyunlarda sıkıntı çıkarmayacak bir bilgisayar toplamak istiyorum 2 sistem arasında kaldım.

Amd işlemci daha önce hiç kullanmadım performansı nedir yada nasıldır bilmiyorum (aşırı ısındığı bütün yorumlarda yazmakta) . Bu konuda çok kararsız kaldım. Sizce nasıl bir sistem toplamaylıyım Amd işlemciyi önerir misiniz ?

Not:Özellikle amd işlemci konusunda deneyimli arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.

Amd işlemcide performansı bulursak cafeci arkadaşım var oda 10 tane bilgisayar toplayacak. 

1.

i5 6500 
    asus h110m-k 
    8gb xpg 2400mhz ddr4 ram 
    4gb galax gtx1050 ti ekran kartı 
    power boost vk-g1011s kasa 
    1tb hard disk 

3000 TL

2.

- AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci - Tray

- ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 DVI VGA ANAKART

- CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram

- Asus ROG Strix RX570 OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

- Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa

- 1 TB HDD

3100 TL

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bro bu işin içinde yıllardır olan biri olarak İNTEL Derim başka bişey yazmam :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

AMD candır. Isınıyor muhabbeti yılların internet efsanesi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

mkyb Peki paylaştığım sistem sence nasıldır tercihin hangisi olur performans açısından . 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Mycity Bende intel kullanan biriyim ama bu iki sistem arasında takılı kaldım . İntel cipset değişecek muhabbeti var ondan biraz endişeli kaldım 6 nesil bir işlemci nasıl ömür alır onu bilmiyorum . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güzelde bir SSD şart hocam. HDD artık geri kalmış bir teknoloji. O sisteme yazık edersin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

oyun için amd bilgisayarlar toplanırdı eskiden ama ben hiç böyle bi olaya denk gelmedim. yani eskiden bi fifa2002'yi red alerti oynamakta zorlanan intel işlemcili bilgisayara göre benzer özellikli amd işlemcili bilgisayarın rahat oynadığını görmedim. bence ramda bitiyo olay ve yeni sistemi bilenlere sor hdd'nin sata olması zaten hızlandırır bide scsi diye bişey duydum bu ne kadar hızlıdır bilmiyorum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

aynı ayarda işlemcilerde tek çekirdek gücü gerektiren oyunlarda genellikle intel daha iyi fps değerleri veriyor.

amd ise daha fazla çekirdek gücü gerektiren render alma gibi işlerde daha iyi.

amaç oyun ise intel tavsiye ederim.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

intel

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EscDewil
    EscDewil's avatar
    Erkek