Para Cezası Gelmiş..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Şimdi konuyu biraz özet geçeyim. 

Üniversitede çıkan bir olay sonucunda ben ve bir kaç arkadaşım mahkemelik olduk. 

1. mahkemeye çıktık. Karpuz gibi dizildik yanyana. Davacı herif geldi , bu vardı , bu yoktu , şu vardı , şu da vardı gibisinden olanı olmayanı rastgele suçladı. 

Bizim olayla ilgimizin olmadığı kesin ve bizi suçlayacak hiç bir şey bulamazlar bundan eminim. 

Her neyse 2. mahkeme için tarih verildi şimdi daha en az 1 ay var bu mahkemeye.

Şunu da belirteyim suçladığı bir arkadaşımın adı yok ama benim adım var ceza yiyenler içerisinde. 

Dün ben evde yokken bir kağıt gelmiş adres , isim , soyisim tutuyor ama vatandaşlık numarası tutmuyor diye babam almak istememiş

Büyük ihtimal bu ceza ile ilgili bir kağıttı. 

Ben dün babamın hatırladığı kadar söylediği isimlerden - Yaralanan çocuğun adını söylemişti ama ilk söylediği anda böyle bir şey beklemediğim için hatırlayamamıştım -  ve bugün aynı davadan bir elemanın ceza geldi senin adın da var demesinden dolayı olayı bu davaya bağladım. 

Kağıtta nelerin yazdığını falan ise hiç bilmiyorum. 

Şimdi bu nedir ? 

2. mahkemeye çıkılmadı , dava sonuçlanmadı. 

İtiraz etmem gerekir elbette yarın bir avukata gitmeyi de düşünüyorum fakat bu nedir ? 

Gerçekten içim hiç rahat değil ve adalete , sisteme falan komple sövüyorum şuanda. 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

karatahta vardı bir zamanlar şimdi geldi nicki aklıma

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

ceza yediğini nerden anladın?

sonuçlanmayan bir davadan ceza gelmez.

eğer isim tc no filan tutmuyorsa o zaten sana değildir. tebliğlerde bu bilgiler tutar.

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:
    -----------------------------

ceza yediğini nerden anladın?

sonuçlanmayan bir davadan ceza gelmez.

eğer isim tc no filan tutmuyorsa o zaten sana değildir. tebliğlerde bu bilgiler tutar.

Şimdi aynı davadan bir eleman kendisine kağıt geldiğini söyledi. Kağıtta benim de adımın olduğunu söyledi.

Yarın gidip o elemanın yanında kağıdı inceleyeceğim. Bana gelen tebligatı ise almayacağım çünkü TC kimlik tutmuyor. 

Ne yapacağımı bilemiyorum cidden ama illaki bir şeyler yapmak lazım

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Reis senin meselede muhtemelen benimki gibidir.

http://www.yuksekovahaber.com/haber/kurt-ogrencilere-fasist-saldiri-23997.htm

2 yılı geçti devam ediyor dava bi sikim çıkmayacak da gün atıp duruyorlar.

Mahkeme sonuçlanmadan ceza gelmez uyapdan davanın durumunu sorgula bi

para cezası mahkeme hapis cezası verirse paraya çevirebiliyor günlüğü 20 30 lira birşeydi galiba ama daha o aşamaya gelmemiştir bence bir karışıklık var.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:

Reis senin meselede muhtemelen benimki gibidir.

http://www.yuksekovahaber.com/haber/kurt-ogrencilere-fasist-saldiri-23997.htm

2 yılı geçti devam ediyor dava bi sikim çıkmayacak da gün atıp duruyorlar.

Mahkeme sonuçlanmadan ceza gelmez uyapdan davanın durumunu sorgula bi

para cezası mahkeme hapis cezası verirse paraya çevirebiliyor günlüğü 20 30 lira birşeydi galiba ama daha o aşamaya gelmemiştir bence bir karışıklık var.

Reis sen bi feysten meysten bana ulaşır mısın

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

hacı muhtarlığa bir git sonra gıyabında yakalama emri cıkmasın...adli konularda 1 ay süresi var tebligatlara itiraz icin galiba

Zikir_Fikir_Şükür
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

MezrealiM bunu yazdı:

hacı muhtarlığa bir git sonra gıyabında yakalama emri cıkmasın...adli konularda 1 ay süresi var tebligatlara itiraz icin galiba

Yani şimdi aklıma takılan şu daha 2. mahkemeye çıkmaya bile 1 ay var. bu nasıl oluyorda oluyor 

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

arkadaşına gelen, senin de adının geçtiği kağıt, mahkeme celb'i dir dostum. orada davanın konusu, şikayetciler, sanıklar, ve şahitlerin isimleri yazar.  ama asla para cezası yazmaz. sana da gelir.  telaşlanacak bişey yok. alışırsın.. mahkeme adliye öyle zor alışılan yerler değil. hatta alışkanlık bile yapar.. seversin zamanla :)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

hacktorx bunu yazdı:

arkadaşına gelen, senin de adının geçtiği kağıt, mahkeme celb'i dir dostum. orada davanın konusu, şikayetciler, sanıklar, ve şahitlerin isimleri yazar.  ama asla para cezası yazmaz. sana da gelir.  telaşlanacak bişey yok. alışırsın.. mahkeme adliye öyle zor alışılan yerler değil. hatta alışkanlık bile yapar.. seversin zamanla :)

:( yok zaten bu benim 3. davam da kafama takılan başka konuydu 

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

AsilKan bunu yazdı:

hacktorx bunu yazdı:

:( yok zaten bu benim 3. davam da kafama takılan başka konuydu 

takma kafana. zaten hala ceza olayından emin değilsin ve olmamalısın da. ayrıca neden şimdi adalete sisteme sövüyorsun anlamadım.. neden şimdi? neden herzaman değil? :)

Toplam Hit: 2563 Toplam Mesaj: 14