Pcnet Dergisi Kapandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zamanında forumlarından ve demo CD'lerinden az yararlanmamıştım. Kasım 2016 sayısı ile yayın hayatları bitmiş. Sadece Chip kaldı basılı dergilerden.

https://www.pcnet.com.tr/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Zamanında eyvallahta şimdi bu dergilere hiç mi hiç ihtiyaç yok.

Online dergi ya da blog akımını yakalayamayıp basılıda direten firmaların sonu ne yazık ki bu.

Bakmasını bildikten sonra Pcnet'in 1 ayda hazırlayıp tek dergide sana verdiği bilginin 10 katını bir günde öğrenebileceğin sosyal ağlar varken bu dergilerin sana hiç bir kazancı olmuyordu.

Verdikleri demoların da bir hükmü kalmadı. Google kullanmayı bilen zaten bunlara erişebiliyor. 56k ile bırak demoyu tek html sayfası zor açılırken tabi bunların avantaları altın değerindeydi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

tırışkadan webtekno bile değer görüyorken pcnet vb gibi zehir kafalıların sosyal medyaya devam etmemeleri ilginç..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Pardus ilk çıktığı zamanlar özel DVD'ye basıp dağıtmışlardı, 2002 gibi 3 saat internet paketi veriyorlardı vs. Özellikle kasa toplama konularını merakla takip ederdim. 

Şimdi ise devir YouTube devri. Telefon kırıp parçalayınca çok seviyor bebeler. Bknz : WebTekno. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Pc magazin vardı bayt vardı. La gitti la hepsi

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Austen bunu yazdı

Zamanında eyvallahta şimdi bu dergilere hiç mi hiç ihtiyaç yok.

Online dergi ya da blog akımını yakalayamayıp basılıda direten firmaların sonu ne yazık ki bu.

Bakmasını bildikten sonra Pcnet'in 1 ayda hazırlayıp tek dergide sana verdiği bilginin 10 katını bir günde öğrenebileceğin sosyal ağlar varken bu dergilerin sana hiç bir kazancı olmuyordu.

Verdikleri demoların da bir hükmü kalmadı. Google kullanmayı bilen zaten bunlara erişebiliyor. 56k ile bırak demoyu tek html sayfası zor açılırken tabi bunların avantaları altın değerindeydi.

katılmakla beraber. ülkemizde birde internet kesintisi diye bir gerçek var. o zaman ne yapalım :)

google bizi kurtaracak mı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

katılmakla beraber. ülkemizde birde internet kesintisi diye bir gerçek var. o zaman ne yapalım :)

google bizi kurtaracak mı

Eh o da bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinin problemi. :)

Bunu düşünecek olursak her şeyin yedeğini almamız lazım. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Vay amk,  bu adamlar sayesinde pc işleri öğrenip uzun yillar ekmek yemiştim. Yeniliğe ayak uyduramayanlar gidici bu devirde 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

eskiden üç dergi alırdım. PcNet Boxer ve Bilim Teknik.

BTnın mına koyduktan sonra almıyodum.

Boxer zaten web sürümü çıkarıyordu onu da almadım.(iskambilş kağıtları hala elimde :P)

PcNetteki tüm bilgileri de internetten bulabildiğim için düzenli almıyordum. ama nostalji amaçlı yılda 3 4 kere alırdım.7

o da gitti desene.

elveda demolar. sizin verdiğiniz tat başkaydı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Kağıda basılı derginin PDF sini paylaşanlar ile

kağıda basılı dergiyi almayıp bu PDF yi okuyanlar

otursunlar şimdi vicdanlarının sesini dinlesinler...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 4401 Toplam Mesaj: 24
dergi pcnet