folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Formu Yeniden Gönderme Sorunu

Php Formu Yeniden Gönderme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek

Selamun aleyküm müridler, şu anda yapım aşamasın da olan web siteme yorum kısmı ekledim. Yorum kısmı gayet güzel çalışmaktadır. Veritabanına gönderim yapıyor. Ve veri tabanından aynı zaman çekme işlemi yapıyor buraya kadar sıkıntı yok ancak yorumu gönderdikten sonra sayfa yenilenmesin de  yorumu tekrar göndeiryor. Aynı zaman da veri tabanında da yenileme işlemi yaptığım da tekrar yorum gönderme işlemi yapılıyor. header ile yönlendirme yapmaya çalıştım ancak başaramadım sürekli hata aldım. Bu sorunu nasıl çözebilirim header ile çözülecekse yapının tam olarak neresinde ve nasıl kullanmalıyım ? İnternet de bu bilgiyi bulamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir. Ağaç değilsin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam sorunu tam olarak anlayamadım. Php ile button'a tıkladığında yani post işlemi gerçekleştiğinde sayfa yenilenmesin sadece yorum kısmı mı yenilensin istiyorsun ? Yoksa Veritabanına ekledikten sonra 2 defa div falan açılması mı seni rahatsız ediyor ? 
    Ek olarka kodlardan bir parça atarsan en azından ekleme işlemindeki kodları sorunu çözebiliriz.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Gönderir tabi ki sonuçta o url(GET)  yardımıyla o yorumu db ye ekliyor hoş postdada farklı bir yöntem yok neyse.

Kişinin son gönderdiği zamanı db ye kayıt et daha sonrada tekrar göndermeye çalıştığında şimdiki zaman ile arasında ki fark örnek 1 dakikadan az ise yorumu ekleme kullanıcıya header(Location:flood.php) yönlendir mesela.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam yönlendirmeyi post işlemini yaptıktan sonra yapabilirsiniz aynen sizinde dediğiniz gibi. Header'la yönlendirme yaparken aldığınız hata sanırım Warning: Cannot modify header information - headers already sent... gibi birşey.

Çözüm olarak scriptinizin başına ob_start(); sonuna ob_end_flush(); fonksiyonlarını ekleyin ve php dosyanızı UTF8 BOM'suz olarak kaydedin. Mesela;

aercys tarafından 01/Eki/16 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam yorum gönderme bölüm unu Ajax ile yapsan ?

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam sorunu tam olarak anlayamadım. Php ile button'a tıkladığında yani post işlemi gerçekleştiğinde sayfa yenilenmesin sadece yorum kısmı mı yenilensin istiyorsun ? Yoksa Veritabanına ekledikten sonra 2 defa div falan açılması mı seni rahatsız ediyor ? 
    Ek olarka kodlardan bir parça atarsan en azından ekleme işlemindeki kodları sorunu çözebiliriz.

hocam şimdi yorumu gönderdikten sonra sayfa yenilenmesinde önceden girşmiş olduğum yorumu tekrar göndermekte. Vei tabanın da sayfa yenilemesi yaptıktan sonra da tekrar gönderiyor. Kodları sizlere özel mesaj olarak gönderdim bir bakarsanız sevinitim şimdiden teşekkürler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Gönderir tabi ki sonuçta o url(GET)  yardımıyla o yorumu db ye ekliyor hoş postdada farklı bir yöntem yok neyse.

Kişinin son gönderdiği zamanı db ye kayıt et daha sonrada tekrar göndermeye çalıştığında şimdiki zaman ile arasında ki fark örnek 1 dakikadan az ise yorumu ekleme kullanıcıya header(Location:flood.php) yönlendir mesela.

Hocam kusura bakmayın yeni öğrenmekteyim bu nedenle o kadar detaylı bilmiyorum ama dediğinizi araştırıcam teşekkürler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    aercys bunu yazdı

Hocam yönlendirmeyi post işlemini yaptıktan sonra yapabilirsiniz aynen sizinde dediğiniz gibi. Header'la yönlendirme yaparken aldığınız hata sanırım Warning: Cannot modify header information - headers already sent... gibi birşey.

Çözüm olarak scriptinizin başına ob_start(); sonuna ob_end_flush(); fonksiyonlarını ekleyin ve php dosyanızı UTF8 BOM'suz olarak kaydedin. Mesela;

Buna benzer bir yapı yaptım ben de hocam ancak tekrar aynı sorunu yaşadım  teşekkürler herşey için

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Düşünemdim değil ama ajax bilmiyorum desem acaba şaşırmısınız. :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    pala bunu yazdı
    aercys bunu yazdı

Buna benzer bir yapı yaptım ben de hocam ancak tekrar aynı sorunu yaşadım  teşekkürler herşey için

Aldığınız hata ne hocam? Burada paylaşırsanız belki yardımcı olabiliriz.

Rica ederim, kolay gelsin.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    pala bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

Düşünemdim değil ama ajax bilmiyorum desem acaba şaşırmısınız. :D

İnternete örnekleri çok var hocam kendine uyarlayabilirsin. Bulamaz veya yapamaz isen is yerine geçince ufak bir örnek yapıp atayım sana 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
Toplam Hit: 1784 Toplam Mesaj: 16
php php veri çekme php sürekli form gönderme sorunu