Php Wordpress Öğrenmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamlar,

Bir iş yakaladım en kısa sürede php ve wordpress öğrenmem gerek bunun için sabah akşam yatıp kalkıp uğraşıcam daha önce asp.net deneyimim var. İnternette eğitimler var fakat daha önce php, wordpress tecrübem olmadığı için eksik konulu eğitimlerden öğrenmek istemiyorum sizden isteğim güzel, eksiksiz anlatımlı php, wordpress eğitim videosu, dökümanı önerisi yardımcı olursanız süper olucak şimdiden çok teşekkür ederim...

Edit : Php yi wordpress editlerken sıkıntı çekmemek için öğrenmek istiyorum ileri seviye php öğrenmek gibi bir durumum yok

helyum_pasha tarafından 30/Eki/16 22:08 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

php, wordpress derken wordpress php codex'i ni  falan mı öğrenmek istiyorsun hocam yani wordpress e tema veya eklenti kodlamayı falanmı öğrenmek istiyorsun?

Edit: Normal wordpress kullanmak diyorsan onda bişe yok öğrenirsin. PHP de  orta seviyeye kadar ben elimden geldiğince yardımcı olurum. İleri seviyeye bende geçme çabasındayım

Nvidia tarafından 30/Eki/16 21:42 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı

php, wordpress derken wordpress php codex'i ni  falan mı öğrenmek istiyorsun hocam yani wordpress e tema veya eklenti kodlamayı falanmı öğrenmek istiyorsun?

Hocam 0'dan tema tasarlayıp wordpress e giydirmek istiyorum + olarak  wordpress php codex tarafı hakkında fikrim yok ama bilgi bilgidir onun içinde kaynak varsa iyi olur.

Özet : Php, Wordpress e dair herşey olur

helyum_pasha tarafından 30/Eki/16 21:46 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Reklam yapayım.

http://www.kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=23298

Biraz bekle 2.baskıyı hazırlıyorum. İlk baskıda tema geliştirmeyi öğrenirsin. İkinci baskıda eklenti olayını biraz daha derinleştirdim.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Reklam yapayım.

Biraz bekle 2.baskıyı hazırlıyorum. İlk baskıda tema geliştirmeyi öğrenirsin. İkinci baskıda eklenti olayını biraz daha derinleştirdim.

Doktor bu setle ...mna bile koyarsın diyorsan kargoyla hiç uğraşmiyim hesap numarana parayı gönderdikten sonra mailime seti atma şansın var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Reklam yapayım.

Doktor bu setle ...mna bile koyarsın diyorsan kargoyla hiç uğraşmiyim hesap numarana parayı gönderdikten sonra mailime seti atma şansın var mı?

Malesef dostum. Temel olarak bilmen gerekenleri söyliyeyim sonra kitabı alınca sövme.

HTML,CSS bilmelisin. Aksi takdirde döngüleri nereye konduracagını bilemezsin.

PHP'de for,if,switch,while bunlardan haberdar olman gerek. Zaten asp net biliyorum demişsin. Adapte olmakta zorluk çekmezsin.

İçerisinde psd to css eğitimi yok. HTML şablonların nasıl wp'ye entegre edildiğini anlatıyor. Eklenti geliştirmeyede giriş yapıyor. 

...mına koyarmısın koyamazmısın o sana kalmış

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı
    helyum_pasha bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Reklam yapayım.

Malesef dostum. Temel olarak bilmen gerekenleri söyliyeyim sonra kitabı alınca sövme.

PHP'de for,if,switch,while bunlardan haberdar olman gerek. Zaten asp net biliyorum demişsin. Adapte olmakta zorluk çekmezsin.

İçerisinde psd to css eğitimi yok. HTML şablonların nasıl wp'ye entegre edildiğini anlatıyor. Eklenti geliştirmeyede giriş yapıyor. 

Tamamdır html, css psd to css biliyorum php'ye de adapte olucaz bi şekilde doktor seti maile atarım diyorsan yarın paranı göndericem hatta "garanti bank" hesabın varsa parayı şimdi gönderiyim şuanda tek sorun hızlı olmam lazım ondan maile istiyorum aksi taktir de kargoyla uğraşcam. Okeyse hesap no, telefon numaranı özelden bekliyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    helyum_pasha bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

Reklam yapayım.

Tamamdır html, css psd to css biliyorum php'ye de adapte olucaz bi şekilde doktor seti maile atarım diyorsan yarın paranı göndericem hatta "garanti bank" hesabın varsa parayı şimdi gönderiyim şuanda tek sorun hızlı olmam lazım ondan maile istiyorum aksi taktir de kargoyla uğraşcam. Okeyse hesap no, telefon numaranı özelden bekliyorum.

Böyle bir satış mekanizması yok dostum.Yayınevi ile sözleşme yapıyorsun. Birde olay sette bitmiyor arada kitaptan okuman gerek :D

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

@1234567B tamam o zaman aklıma başka bişi geldi yakınımdaki yayınevine bakcam yarın oraya gelmiş mi olmadı kargo teşekkürler takıldığım yerde sorarım = )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

www.sanalogretım.com setleri var html5 css php hepsini uyguna gönderirim bi bak siteye istersen 

CISSP tarafından 30/Eki/16 23:34 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

yazılım tarafını biliyorsan özellikle zaten asp.net deneyimim var demişsin bir zorluk çekmezsin.  

şu tarz cheat sheetler ile wordpress iskeletine giydirdikten sonra temanı lazım olan şeyleri daha sonra php ile üstüne ilave edebilirsin.

https://cdn.tutsplus.com/wp/uploads/legacy/resources/Wordpress-Cheat-Sheet.pdf 

Toplam Hit: 2436 Toplam Mesaj: 14
php wordpress