folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python Proje Olusturalim ?

Python Proje Olusturalim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

hocalar simdi geldin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Merhaba müridler

Skype gurupta kopukluklar yaşansada bir kaç fikir konuşuldu. Chat, not, oyun vs. vs. pek ilgi çekici yada herkese hitap eden birşey belirginleşmedi

Bizlerde son olarak hakkında üst düzey bilgi sahibi olmasakta biraz uçuk gelsede kendimizi geliştirerek projeyi yürütebiliriz düşüncesiyle TOR benzeri yeni bir ağ kurmaya karar verdik. 

Raw socket ile ağ katmanlarına inerek farklı protokoller geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca ağın nasıl bir iletişim metodu olacak ? TOR gibi bir çok node üzerindenmi yoksa p2p tarzımı yada daha farklı bir yöntemmi henüz net değil

Bu noktada bilgi ve fikirlerinizi bekliyoruz. Bir aşamaya geldikten sonra başlayacağız. Anlık yazışmadan pek sonuç alınamıyor bu konu altından fikri olgunlaştırabiliriz. 

Opensource browserları kullanarak kendi ağımıza uygun hale getireceğiz. Bir nevi yeni bir TOR inşa ediyoruz uzun süreli bir proje olacak. Yıllar içinde birçok yazılımcının katkısıyla ilerleyecek.

Keyr00t tarafından 22/Eki/14 16:49 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocama katılıyorum ve bu konuda bilgili kişileri konuya davet ediyorum . Ayrıca her ne kadar yapamasakda hazırlık aşamasında öğrenebiliceğimiz bilgiler eminim geliştirmeye yeticektir bizi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Son up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

ağ konusunda özellikle yardıma ihtiyacımız olacak arkadaşlar, networkculeri bekliyoruz.

Everyone sees just what they want to see.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

hocam boş yer varsa ve yukardaki proje ise birde ciddi iseniz benide yazın. ama boş zamanlarda bakabilirim ancak.

birde python yazmadım daha önce. benlik bişeyler mutlaka çıkar :D olmadı python kasarık :D

Who is detCode?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

Merhaba müridler

Skype gurupta kopukluklar yaşansada bir kaç fikir konuşuldu. Chat, not, oyun vs. vs. pek ilgi çekici yada herkese hitap eden birşey belirginleşmedi

Bizlerde son olarak hakkında üst düzey bilgi sahibi olmasakta biraz uçuk gelsede kendimizi geliştirerek projeyi yürütebiliriz düşüncesiyle TOR benzeri yeni bir ağ kurmaya karar verdik. 

Raw socket ile ağ katmanlarına inerek farklı protokoller geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca ağın nasıl bir iletişim metodu olacak ? TOR gibi bir çok node üzerindenmi yoksa p2p tarzımı yada daha farklı bir yöntemmi henüz net değil

Bu noktada bilgi ve fikirlerinizi bekliyoruz. Bir aşamaya geldikten sonra başlayacağız. Anlık yazışmadan pek sonuç alınamıyor bu konu altından fikri olgunlaştırabiliriz. 

Opensource browserları kullanarak kendi ağımıza uygun hale getireceğiz. Bir nevi yeni bir TOR inşa ediyoruz uzun süreli bir proje olacak. Yıllar içinde birçok yazılımcının katkısıyla ilerleyecek.

Şimdi ilgimo cekti iste anlik takip ederim henuz network bilgim detayli bi sekilde yok, ancak yazilan kodlari incelemeyi cok isterim. p2p olsun bence cok daha farkli amaclar icin evrilebilir.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

sistemin nasıl işliyceğine dair dün akşam kabataslak bir konuşma yaptık beyinfırtınası vs kafamızda birşeyler oluştu

gerekli açıklamayı akşama yaparız sanırım tam olarak netleştirdikden sonra

0x656e tarafından 23/Eki/14 12:18 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Gitgub kullanmıyorum.

Stay hungary Stay foolish
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye