folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Restaurant İçin Hangi Modemi Almalıyım?

Restaurant İçin Hangi Modemi Almalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anaconda
    anaconda's avatar
    Erkek

S.a murdiler restaurantım için hem pos sisteminin çalışması hemde müşterilerin ve bizler için hangi modemi almalayım? tavsiye eden, kulanan arkadaşların fikirlkerine ihtiyacım var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Log tutan modem alman lazım. 5651 sayılı kanuna tabisin. Eğer bir müşteri senin internet bağlantın üstünden bir 💩 yerse sorumlusu işletme yani sen oluyorsun. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    anaconda bunu yazdı

S.a murdiler restaurantım için hem pos sisteminin çalışması hemde müşterilerin ve bizler için hangi modemi almalayım? tavsiye eden, kulanan arkadaşların fikirlkerine ihtiyacım var.

Berqnet gibi cihazlar 5651 uyumlu geliyor, PFSense veya farklı yazılımlar ile hem portal hem 5651 uyumlu yapılar da kurulabiliyor.

Ben olsam müşteri ve sistem için iki farklı ağ kullanırdım riske etmemek için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    anaconda bunu yazdı

Berqnet gibi cihazlar 5651 uyumlu geliyor, PFSense veya farklı yazılımlar ile hem portal hem 5651 uyumlu yapılar da kurulabiliyor.

kanuni olarak hic bir gecerliligi yok ayirmanin

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Modem yetmez ağ trafiğine, hergün bir sürü müşteri geleceki, bunlara DHCP ip tanımlayacak, kaldırmaz yani,

Yapacaklarını sıralayım sana

Bir adet firewall daha ucuz olsun dersen yada Maxvera nın mini pcleri var, 2 yada 4 interface modellerinden al pfsense kur bu makaleyi uygula log tutmaya başlarsın, Müşteri için ayrı ir ağ kurup hotspot da yapabilirsin. 

Firewall çıkışına 4 (ortam durumuna göre kullanacağın access pointlere göre) portlu gigabit switch, İş yerinin büyüklüğünü bilmediğim için 2 yada 3 adet Access point keneetic air ap 1200 tavsiye ederim. hepsini aynı isimle ve şifre ile erişime aç tamam.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    abdullahazad bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    anaconda bunu yazdı

kanunu değil de bro, pos networku olur, server vs olur. Müşteriler gelip sistemleri biziklamasın diye ayırmakta fayda var.

Yoksa nargile içmeye gelip, download'in dibine vurmak için networku kitleyen kişiler vardi beylikduzundeki nargile kafelerde.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

pos sistemi için mutlaka ayrı accesspoint kullan. müşteri için ayrı!

benim tavsiyem ubnt eski ürünü olan unifi long rangeler. yeni ürünleri biraz pahalı ücret onemli değilse 

https://wi.com.tr/ubiquiti-unifi-uap-ac-lite

Unifi Ac Lite Dual Band wireless kartına sahiptir. Gbit porta sahip olan cihaz 802.11a/b/g/n/ac protolünü desteklemektedir.
    İç Ortama uygun şık, ultra-kompakt tasarım ile ortalama 200 kullancıya 100 metrekare alanda wireless yayını sunmaktadır. Standart UniFi AP'ye göre yarım boyutu - UniFi AC Lite AP azaltılmış kaplayan bir temizleyici bir tasarıma sahiptir.

cybermole tarafından 23/Ara/21 13:08 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

Pos ve kendi kullanımını modemden yap müşteri ağı için keentic router al.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    anaconda bunu yazdı

kanunu değil de bro, pos networku olur, server vs olur. Müşteriler gelip sistemleri biziklamasın diye ayırmakta fayda var.

Yoksa nargile içmeye gelip, download'in dibine vurmak için networku kitleyen kişiler vardi beylikduzundeki nargile kafelerde.

kim o hayvanlar? :D

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=D3Yaws1YGNQ

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

aklın yolu bir :D

hem ağı kurcalamasınlar hem de müşteri ağı düşse bile tüm işlevselliğin devam etmesi için

kanuni olarak günlükleme yapıp yetkili firmaların zaman damgalarından biriyle imzalaması ve saklaması lazım sadece

Toplam Hit: 1012 Toplam Mesaj: 11
modem