Şahıs Şirketi Nasıl Açarım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Şuan bordrolu bi yerde çalışıyorum. İnternette 50 farklı yerde nasıl açılır okudum ama yine de bi şey fazladan ya da eksik yapacağım diye endişeliyim. Bi yerde çalışırken nasıl şahıs şirketi açarım güncel bilgisi olan acaba paylaşabilir mi? Özellikle sigorta yapmama / ödememe gerek yokmuş sanırım. Dönüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

Muhasebeciye bi vekalet ile açabilirsin. Sigortalı çalıştıgın için sigorta yatırmana gerek yok ama muhasebe ücreti, stopaj, kdv ve gelir vergisi ödemelerin olucak.

edit büdüt: oda kayıtları ve onların aidatları bunun üzerine belediye ruhsat masrafları cart curt falan da olcak ama şimdi ne büyüklükte bişi yapmayı planladığına bağlı

Weldox tarafından 25/Kas/22 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

Yaptık bişiler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

mukellef.co 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

fatura kesecegin zamana kadar sirket acmasan senin icin daha hayirli olur ama tabii vardir bi bildigin. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

hacım ben çalışıyorken şirketi kurmuştum, sigortamı çalıştığım şirket ödüyordu, onun haricinde yer göstermek için tuttuğum yerin kirası falan vardı, muhasebe ücreti vardı, bir de fatura falan kesiyorsan onlar var. Çalıştığın şirket ile yolların ayrılırsa hemen bağkur'a dönmüştü otomatik olarak. İşsizlik aylığı falan gibi durumlar olmuyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

Bende bir süredir düşünüyorum, hatta genç girişimci desteğide almak istiyorum. 1 yıl boyunca bağkur pirim desteği falan veriliyor. Bir çok rahatlığı var. Ancak üç arkadaşız, nasıl olacak bende bilmiyorum.

Acı Çekene Saygı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Şuan bordrolu bi yerde çalışıyorum. İnternette 50 farklı yerde nasıl açılır okudum ama yine de bi şey fazladan ya da eksik yapacağım diye endişeliyim. Bi yerde çalışırken nasıl şahıs şirketi açarım güncel bilgisi olan acaba paylaşabilir mi? Özellikle sigorta yapmama / ödememe gerek yokmuş sanırım. Dönüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Muhasebecine vekalet ver açarlar. Muhasebe ücretin 500 min. aylık harçlar var 200₺ standart,stopaj vs de var tabi,bir  arkadaş altta söylemiş fatura kesene kadaraçılış yapma, ssk varsa bağkur a gerek yok(seçenek değil ). 

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

mukellef.co üzerinden şirketi açarsın şahıs şirketi olduğu ve halihazırda sigortan olduğu için ek masraf çıkmaz. evinin bir odasını şahıs şirketinin ofisi olarak gösterebilirsin tabi ev seninse.. stopaj ödememek istersen mükellef.co partnerleri üzerinden sanal ofis tutabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tepesir
    tepesir's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler.

Bir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirin kapısını çalman gerekli. Vekalete filanda gerek yok. edevlet iş yeri kira kontratı yada tapusu gerisini muhasebeci halleder. Merak ettiğin başka birşey varsa özelden yazabilirsin 

SMMM.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tepesir
    tepesir's avatar
    Erkek
    tepesir bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Selamlar,

Teşekkürler.

Bir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirin kapısını çalman gerekli. Vekalete filanda gerek yok. edevlet iş yeri kira kontratı yada tapusu gerisini muhasebeci halleder. Merak ettiğin başka birşey varsa özelden yazabilirsin 

Bodrolu çalıştığın süre zarfınca Bağkur ödemesi çıkmaz. 

SMMM.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

ne dukkani olacaksa ona gore biraz farklilik oluyor. mesela gida ise baska, atolye ise baska , hizmet ise baska.. ona gore odaya kaydoluyorsun maliyeden sonra..

eger ek is yapmak istiyor ve sirket gibi gorunmek istiyorsan evi home office gibi gosterip sigortada ödemeyip resmiyette sirket gorunerek en ucuza mal edebilirsin..

ben bilmiyorum ama sanal office tutuyorlar ev adresim belli olmasin dersen .. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 1220 Toplam Mesaj: 20
şahıs şirketi