folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Seferilik Hakkında

Seferilik Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Rene hocamız msn de display name kısmına seferilik ile ilgili birşeyler yazmıştı.Yazdığı şeylerin yanlış olduğunu düşüdüm ve bu konuyu açıklık getirmek istiyorum.Neden burda yazıyorsun kişisel konularını diyen arkadaşlara da bu genel bi konu,herkesin biraz bilgi sahibi olmasını isterim... Seferilik islamın sağladığı bir olanaktır.İslamdini kolaylık dinidir.Seferi olan insanlar oruç tutmazlar. Rene arkadaşımız; "biz bu dünyaya yolcu olarak geldik,hepimiz seferiyiz o halde oruç tutmayalım" gibi bir tez ileri sürdü. Ancak bu rene arkadaşımızın bilgierinin "yanlış" olduğunu bize gösteriyor.Çünkü seferiliğin şartları vardır. Bir şartı 90 km şartıdır.O zaman 90 km yol develerle üç günde alınıyordu.Bu yoldan uzun olmak koşulu ile seferilik hali kabul edilmiş olur.Günümüzde bu mesafeyi kısa yoldan alabilyoruz ancak bazı ilahiyatçılar bunu hala geçerli olduğunu,islamın insanlara verdiği bir kolaylık olduğunu söylerler diğer bir şartta ki bu önemlisi, seferi insan gitti yerde en fazla 15 gün kalabilir.Rene arkadaşımız 20 küsür yaşında olduğu için doğal olara seferi olamıyor.Bu yüzden seferi olmuyor, kendi geliştirdiği mantığıyla.. Saygılar..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek

rene kim ya!

bi yanlıslık olmasın...:)

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exploit
    exploit's avatar
    Erkek
    rene ??
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Fantazimi yapıon hoca?

Şimdide Bir türbanlı, bir türbanlıya gel birlikte mekkeye gidelim yazıyo...

Bunada bi cevap verirsin artık...

Bende madem taşağı ciddiye alıosun, ben öteki dünya ile bu dünyaya geliş gidiş arasındaki mesafeyi hesaplayıp, kümülatif düşündüğüm için kendimi seferi ilan ettim....

Bunuda ciddiye alıp acıklarsan sevinirim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

yaptığın ironi neden islam dinhi ile ilgili... Biri Mustafa Kemal Paşa ile ilgili o tarz bir ironi yapsa ne kada hoşuna gider?

Birşeyleri yazarken iki taraflı düşünmenin doğru olacağı kanısındayım ki kimse kırılmasın!!!

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    sırat köprüsü kaç kilometre !?!

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ravage
    Ravage's avatar
    Erkek
    Ravage bunu yazdı:
    -----------------------------

rene kim ya!

bi yanlıslık olmasın...:)

bu yazdığım cevap bi şaka ok!

simdi ortam geriliyor arada kaynayacam valla :D

Buralar bizden sorulur... Ravage@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Stifler bunu yazdı:

Buralarda benim meşhur sözüm vardır, sana kac lazım die :)

Bu arada önceki kümülatif hesaptan yola cıkarak, benim aynı şehirde 12 haftadan daha fazla kalmayıp, iş nedeniyle devamlı hareket halinde olduğumu varsayarsak, sanırım senin hesabıda tutturmuş oluyoruz...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

Stifler bunu yazdı:

önemli olan uzunluğu değil genişliği :D  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

abü rene kim a.q meraq ettim harbiden

siteyi falanda heyklemiş ilginç bir adam kim bu rene tanıyan varmı ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bang-bang
    bang-bang's avatar
    Dişi

rene hocamız :P rene efendi, tcp/ip rene'ü hacker :) yer konya tahri ulu cami yeni vaaz konuları hack ve islam hackte kadının yeri kadının toplum mühendisliği yapması caizmidir seferiyken hack yapılırmı at üstünde wireless kullanmak caizmidir loooool cebite gelmek istiyom

*--------------

8mm'in notu:

Ciddi konuları dalga konusu haline kim getirirse getirsin Tahribat.Com'dan süresiz banlanacak.

Herkes gerektiği yerde gerektği şekilde davranmayı öğrenmeli.

Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma. bang-bangle arkadaşsan ona asla yamuk yapma.
Toplam Hit: 8382 Toplam Mesaj: 64