Sendkeys Sorunu Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

VB6 da bir türlü SendKeys komutunu kullanamıyorum. Ne form içinde text1'e gönderebildim ne de getforegroundwindow ile hwnd değerini aldığım pencereye gönderebildim.

SendKeys "deneme"

SendKeys "{Z}"

Private Declare Function SendMessage Lib "user32" Alias "SendMessageA" (ByVal hwnd As Long, ByVal wMsg As Long, ByVal wParam As Long, lParam As Any) As Long

Kullandım ama o da olmadı.

API lerde SendKeys diye bişey olması lazımdı. hwnd falan istiyordu o, hatta msn bomber tarzı şeyler yapılmıştı o api ile. Onu bulamadım bir türlü. Vista kullanıyorum, acaba Microsoft VB6 yı desteklemiyor mu artık diye merak ettim.

Çözüm önerilerinize hasretim =)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Tuş Kodu Tuş Kodu
    Enter {ENTER} veya ~ Yukarı Ok {UP}
    Esc {ESC} Aşağı Ok {DOWN}
    Tab {TAB} Sola Ok {LEFT}
    Caps Lock {CAPSLOCK} Sağa Ok {RIGHT}
    Back Space {BACKSPACE} Help {HELP}
    Del - Delete {DELETE} {DEL} Scroll Lock {SCROLLLOCK}
    End {END} Print Screen {PRTSC}
    Page Down {PGDN} Break {BREAK}
    Page Up {PGUP} F1 - F2 {F1} - {F12}
    Home {HOME} Shift +
    Ins – Insert {INSERT} {INS} Control ^
    Num Lock {NUMLOCK} Alt %

Private Sub Command1_Click()
    SendKeys "%{F4}", True ‘ Alt + F4 Programı kapar
    End Sub

Direk C/P yaptım bendeki arşivden işini hayli hayli görür.... 

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Olmuyor bu da. Permission Denied hatası veriyor. SendKeys için permission mermission istemiyordu bugüne kadar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Hacı çalıştırdığın programı derle oluşan .exe yi yönetici olarak çalıştır olacaktır sanırım....

Bence bu uyumsuzluk yüzünden sırf o yüzden win7 yerine XP takılıyorum ben.... 

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek

api olarak keybd_event var ama kullanımı sendkeys'e göre karışık ve sadece tek bi tuş gönrebiliyorsun onu da tuşun kodunu yazarak yapıyosun

aslında sendkeys'in sorun çıkartmaması lazım aktif pencere hangisiyse ona tuş gönderir olmadı setforegroundwindow la istediğin pencereyi aktifleştirirsin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

http://www.multiupload.com/ZVBFBFV7V0

al sana spyex :D keylogger oluyo kendileri...ingilizce açıklamaları var kodların aralarında ama anlamadığın yerde özelden sorabilirsin..

özellikleri;

kayıt defterine bikaç komut girip kendini yedekler fln...basılan tuşların kaydını tutar ve bulunduğu dizine bi dll dosyası olarak kaydeder.dllyi notepadle açıp kayıtlara bakabilirsin :) kişisel bilgisayarda kullanım için bişey,şifre çalma amaçlı deil çnkü tüm karakterleri uppercase alıyo..

test etmek istersen kodları biraz düzenleyip kendini yedeklemesini engellersin ve çalıştırırsın bilgisayarında ve ne yaptığını öğrenirsin :) kodlar bana ait değil,sorumluluk kabul etsemde etmesemde bişey değişmez çünkü zararsızdır :)

:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

wasd bunu yazdı:
    -----------------------------

al sana spyex :D keylogger oluyo kendileri...ingilizce açıklamaları var kodların aralarında ama anlamadığın yerde özelden sorabilirsin..

özellikleri;

kayıt defterine bikaç komut girip kendini yedekler fln...basılan tuşların kaydını tutar ve bulunduğu dizine bi dll dosyası olarak kaydeder.dllyi notepadle açıp kayıtlara bakabilirsin :) kişisel bilgisayarda kullanım için bişey,şifre çalma amaçlı deil çnkü tüm karakterleri uppercase alıyo..

test etmek istersen kodları biraz düzenleyip kendini yedeklemesini engellersin ve çalıştırırsın bilgisayarında ve ne yaptığını öğrenirsin :) kodlar bana ait değil,sorumluluk kabul etsemde etmesemde bişey değişmez çünkü zararsızdır :)

Yok aslında benim amacım bunun tam tersi =). Basılan tuşu almak değil tuş bastırmak =).

R3D yazdığın programı gördüm bu konuda. Tahribat Key Sender olanı. Eline sağlık =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:

wasd bunu yazdı:

özellikleri;

Yok aslında benim amacım bunun tam tersi =). Basılan tuşu almak değil tuş bastırmak =).

R3D yazdığın programı gördüm bu konuda. Tahribat Key Sender olanı. Eline sağlık =)

tuş bastırmak dediğin textboxdaki veriyi başka biyere yazdırmak sanırım...keyloggerdada metin kaydı tuş tuş oluyo ve sendkeys kullanılıyo :) gerçi bunda yokmuş,yeni farkettim :D ama farklı bişekildede olsa dediğin şeyi yapıyo log kaydı için :)

:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

keybd_event kullanabilirsin api karsiligi. kodu butona fln koy pencere aktifken dene.

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

R3D'in dediği gibi derleyince problem ortadan kalktı =)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:

wasd bunu yazdı:

özellikleri;

Eyvallah hacı :)

Problemin çözüldüğüne sevindim ama bu windows un uyumlukuk işi hep problem işte....... 

Toplam Hit: 3854 Toplam Mesaj: 11