folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sıgara Bırakma Tecrübesi Olanlar

Sıgara Bırakma Tecrübesi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba arkadaşlar sıgarayla 1 senelik bir geçmişim var. 

amk nerden başladık anlamadım kafamı sikeyim diyorum  ama  hiçbir etkisinin olmadıgı halde bukadar kendine nası baglıyor onuda anlamadım

şimdi sormak istediğim  bagımlılık evresinde içmemeye konstre olunca  hep aklına geliyor yemek sonrası kahve sundan bundan sonra. Yani kendimizi sıgara içmeye alıştırdıgımız anlar alışkanlık yapmış oluyor.

bu evrenin gidişatı nasıl 1 gün içmedim  geçe 5 de kalkıp yaktım. yani ben bu evrelere dirensem bu orospu cocugu hissiyat kaybolurmu ? yani ölene kadar bu amk şeyiyle savaşmı vericez :D 

sıgarayı bırakmıs arkadaslar yasadıkları evreleri yazabilirmi yani 1. gün şuşu oldu 3. gün negatif etkiler azaldı dahada uzaklaştım sıgaradan 10 gün aklıma bile gelmemeye başladı felan gibi ? 

kendi teorim  sıgarayı eklediğimiz aktivitelerin üzerine sıgarasız bir şekilde bir dönem geçirsek bu istek kaybolur gibi geliyor bana. yani diyeceğim kendimizi alıstırmısız yemek sonrası sabah işe giderken vs  bu anlarda bırakma evresinde hep aklımıza gelicek bu dalga 

ama üzerine biraz daha gidip bu sıgarasız  bir şekilde bu aktiviteleri yaptıgımızda anıların üzerine bu yazılcagından  aklımıza gelmez gibi geliyor. inşallah anlatabilmişimdir. yani demek istediğim  ufak bir evre sabır edip sıgarasızlıga alışıldıgında  yine o asırı içme isteği geliyormı  amına koyayım kim cıkardıysa bu sıgarayı allah belasını versin bari kafa felan yapsa birşey demicem bos beleş birşey amk

teşekkür ediyorum eger böyle bir konu acıldıysa bilmiyorum bakmadım kendi perspektifimizden cevaplar bekliyorum acılan konu varsa benim yaklasım tarzımda degildir büyük ihtimal :D kısaca silme mooood :D

saygılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Olmuyor meslek itibariyle stres bok gibi. Dışarıya kaçış yolu olarak kullanıyorum. 

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

lisede içmedim hiç lise bitti sonra başladım sigaraya 4 sene içtim. Üniversitede gözüne vurdum.. Neyse birgün artık kötü kokudan dolayı bırakmam lazım dedim. Arada bir bıraktım vs olmaıd başladım geri. Sonra şunu farkettim ben bırakmak istiyormuyum ? Evet peki gönlüm varmı bırakmaya ? Hayır. .. Birgün pakette 15 sigara var ve ben dedimki bırakacam seni attım çöpe paketi. Sonra o gün içmeidm hiç . Ertesi gün canım istedi tabili ancak bırakmak istediğimi hep hatırlattım kendime. Vel hasıl birkaç gün direttim ve içmedim sonra her yemeğin arkasından her çay içince her kahve içince aklıma gelsede sıktım kendimi. Bir süre sonra istek azaldı ve bırakmış oldum. Arada bir (ayda yılda) içiyorum. Bırakmamın ana nedeni parasızlık. Maddi durum el verince tekrar başlayacağım ama.

Bir de hikayesi var bunun çok saçma bir hikaye : Birgün mezarlıkta gençler cuğara içiyor imiş bir cenaze gelmiş defnetmişler ve ençler sormuş hayırdır ne diye öldü ? Kanser dediler sigara içtiği için kanser olmuş.. Gençler ibret alır hemen sigarayı söndürürler gaza gelip bırakcaz yeaağğğ der muhabbet ederler. 5 dakika sonra bir cenaze daha gelir defnederler gençler hayırdır der . Yine mi kanser ? Bu seferki cevap onları şok eder. : Hiçbirşeyi yoktu merhumun gencecik adam taş gibiydi birden gidiverdi.. Gençler birbirine bakar ve derki aga yak yak yak içenle içmeyenin arasında 5 dakika var.... asdfasdf

Vel hasıl bırak hocam yaşam kaliten artıyor. Bir ortama girerken hayvan gibi pislik kokmamış olursun. İçen farketmiyor ama leşşşşş kokuyor.. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

lisede içmedim hiç lise bitti sonra başladım sigaraya 4 sene içtim. Üniversitede gözüne vurdum.. Neyse birgün artık kötü kokudan dolayı bırakmam lazım dedim. Arada bir bıraktım vs olmaıd başladım geri. Sonra şunu farkettim ben bırakmak istiyormuyum ? Evet peki gönlüm varmı bırakmaya ? Hayır. .. Birgün pakette 15 sigara var ve ben dedimki bırakacam seni attım çöpe paketi. Sonra o gün içmeidm hiç . Ertesi gün canım istedi tabili ancak bırakmak istediğimi hep hatırlattım kendime. Vel hasıl birkaç gün direttim ve içmedim sonra her yemeğin arkasından her çay içince her kahve içince aklıma gelsede sıktım kendimi. Bir süre sonra istek azaldı ve bırakmış oldum. Arada bir (ayda yılda) içiyorum. Bırakmamın ana nedeni parasızlık. Maddi durum el verince tekrar başlayacağım ama.

Bir de hikayesi var bunun çok saçma bir hikaye : Birgün mezarlıkta gençler cuğara içiyor imiş bir cenaze gelmiş defnetmişler ve ençler sormuş hayırdır ne diye öldü ? Kanser dediler sigara içtiği için kanser olmuş.. Gençler ibret alır hemen sigarayı söndürürler gaza gelip bırakcaz yeaağğğ der muhabbet ederler. 5 dakika sonra bir cenaze daha gelir defnederler gençler hayırdır der . Yine mi kanser ? Bu seferki cevap onları şok eder. : Hiçbirşeyi yoktu merhumun gencecik adam taş gibiydi birden gidiverdi.. Gençler birbirine bakar ve derki aga yak yak yak içenle içmeyenin arasında 5 dakika var.... asdfasdf

Vel hasıl bırak hocam yaşam kaliten artıyor. Bir ortama girerken hayvan gibi pislik kokmamış olursun. İçen farketmiyor ama leşşşşş kokuyor.. 

abi 2-3 liraydı bu amk sıgarası eskiden ben askerden gelince basladım

15 liraya sıgaramı olur gözünü seveyim uyusturucumu bu amk  bu nedenle bırakmak istiyom saglıgın amına koyayım zaten girdiğimiz iş yerlerinde fıtık  ciger problemi cart curt herşey garanti yani  sıgarayıda kendim içerim ama pahalı D:

umit bunu yazdı

Olmuyor meslek itibariyle stres bok gibi. Dışarıya kaçış yolu olarak kullanıyorum. 

aynen öyle bir işe girdim 4 gün yeten paket 1 günde bitmeye başladı iş yerinde sıgara içmek serbestti :D yak babam yak noldu cigerler viyaklıyor :d

do_som tarafından 27/Nis/17 18:22 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Tütün al kaliteli bulursan güzel olur. Ama hazırın yerini tutmaz.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Aslında çok ama çok basit .İÇMİYORSUN oldu bitti.

Tabi çok basit demiyorum . 

Ellerim titredi , başım döndü , içkiyide bırakmak zorunda kalırsın. Ben ciddi anlamda derim çürüyor ölüyorum gibi olmuştum . 

Ama dediğim gibi çok ama çok basit . 

İÇMİYORSUN  oluyor bitiyor .

Bak mesela bırakalı 3..4 yıldan fazla oldu hala Tribe girebiliyorum .

samaccc tarafından 27/Nis/17 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Tütün al kaliteli bulursan güzel olur. Ama hazırın yerini tutmaz.

abi zaten 1 senedir tütün içiyorum ayda yılda bir muratti alıyorum evladım gibi saklıyorum amk :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Ellerim titredi , başım döndü , içkiyide bırakmak zorunda kalırsın. Ben ciddi anlamda derim çürüyor ölüyorum gibi olmuştum . 

abi iyi diyonda ölen bir insana ölüyosun herşey bitiyor takma kafana dermiş gibi

içmiyorsunda bu his hep gelecekmi onu diyorum 1 gün içmiyorum ruh halim bozuk bir haldeyken sikerim senin  komplekslerini diyip içiyorum gidip :D

güya geçen son 2 victory kacak sıgaramı içip bırakcaktım simdi tütün var oda duman vermiyor düştüğümüz hallere bak :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

abi iyi diyonda ölen bir insana ölüyosun herşey bitiyor takma kafana dermiş gibi

içmiyorsunda bu his hep gelecekmi onu diyorum 1 gün içmiyorum ruh halim bozuk bir haldeyken sikerim senin  komplekslerini diyip içiyorum gidip :D

güya geçen son 2 victory kacak sıgaramı içip bırakcaktım simdi tütün var oda duman vermiyor düştüğümüz hallere bak :D

Ben 15 yaşımda paket taşıyordum . Lisede normal kahveye giden okey oynayan arada meyhaneye giden  saçma sapan bi insandım. 

15 yıl haftada 3.. 4 gün kesin içki ramazan hariç ( boşnak lar nasıl içer bi sor araştır ) minumum günde 1 paket sigara  

Bak bu yazdığımın fazlası var dIR azı yoktur .

Ki az ama işin içinde cigara da girerdi .

(Not : şimdiki gençliğe üzülüyorum  5 bira 1 sigara 1 cips 40 tl veriyorlar hiç bişeyi tadını almıyorlar )

Hani saysam inanmayacağın şeyler . (cumadan şile_ağva_çınarcık_kandıra  sahillerinden birine gider 2 gece + gün içer arabada yatar kalkar ist geri gelirdik . 

Baktım yaş 30 u geçtim günde 2 paket sigara anca kesiyor . Dedim aga bu iş böyle gitmez .

Önce içki bıraktım . .

Sonra yavaştan  yavaştan . ( paramaoyakça dk tutarak sigara bıraktım . Öle triplere girdim 45 dk 1 sigara . 120 dk 1 sigara ) OLMADI  hep geri başladım . 3 ..5 ay falan böyle sürdü . 

Sonra bişey fark ettim .

amına koyim ben neyin tribini yaşıyorum lan dedim.

İÇMİYORUM dedim . Bıraktım .

Ciddi ciddi bi ara ( yemin ederim elektrik direğinin yer değiştiğini gördüm ) kafayı sıyırcam zannetim tuhaf tuhaf parmak karım karıncalanıyor , 10 saat uyumaya başladım , bir yandan sosyal çevremde 100 kişi var 95 i içki içiyor 85i hem sigara hem içki . Ulan ortamda ayak uyduramıyorum . İyice boka sardım .

ama 

İÇMİYORUM dedim . 

Ve Bayaadır içmiyorum . Ölene kadarda dumanıda ateşine sizin olsun .

Edit .

Sigara bıraktıktan sonra yaptığım hata.

Yemek yeme aç gez meyve sebze ye havuç kemir ama yemek yeme . Ben yedim sonuç hamile kadınlarla kapışırım göbek te . Erkekte göbek iğrenç hem görüntü berbat . Hem kıyafet yok .

Kesinlikle kilo alma alma alma . Yoksa bünyeye yemek o kadar tatlı geliyor anlatamam . 

samaccc tarafından 27/Nis/17 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Klişe olacak ama bu olmadan olmaz hocam ilk başta "kafanda bitireceksin" 

Yöntem olarak şöyle yaparsın : Kendini bırakmaya motive et azaltmaya başla her canın istediğinde yakma sonra kendini iyi hissettiğin bir sabah uyandığında bir daha ağzına sürme olay bu kadar. 3 gün sersemletir sonrasında yavaş yavaş rahat bir şekilde bitirirsin olayı, çesin geldiği zaman su iç, çikolata ye, sakız çiğne ama kendini kasmadan fakat şunu da söylemeyelim bazen 3 ay sonra bile içesin gelir ama o kadar çok gelmez sadece bir dal sigara içsem güzel olurdu diye düşünürsün o durumda da sakin olacaksın 5 dakika sonra sigara içme isteğin yine gider bir de bir süre sonra şöyle oluyor "kaç ay dayandık işi bozmayalım hesabı" sonuç olarak : Kafanda olayı bitireceksin sigara aklına geldiğinde kendini bunalıma sokmayacaksın. Ayrıyetten sigarayı bıraktığın süreçte sigara içesin geldiği zaman mekik çek, şınav çek asılabildiğin kadar spora asıl nefesinin açıldığını hissettikçe hepten bırakırsın. Tiryakilik, alışkanlık zor bir süreç yaşayacaksın ama fazla kasmadan rahat ol, insanlar eroin bağımlılığından kurtuluyor herşey iradene sahip çıkmana bağlı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Maaşallah deyin. 7 sene içişten sonra 2012 yilinda. Beri fırt almıyorum. Allah a şükür.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 7620 Toplam Mesaj: 65
sıgara bırakma nasıl bırakıcaz bu orospu cocugu 2017