Spotify Müzik Kalitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertacgs
    sertacgs's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu spotify de müzikler kaç kpbs oluyor müzik kalitesi nasıldır?

ben trance dinliyorum youtubedan indirince müziğin tadı çıkmıyor mecburen böyle bir şeye para vereceğiz 

nedir bu programdaki müziklerin kalitesi 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

What bitrate does Spotify use for streaming?

Spotify uses 3 quality ratings for streaming, all in the Ogg Vorbis format.

• ~96 kbps
      • Normal quality on mobile.
    • ~160 kbps
      • Desktop and web player standard quality.
      • High quality on mobile.
    • ~320 kbps (only availableto Premium subscribers)
      • Desktop high quality.
      • Extreme quality on mobile.

Click here to learn how to change streaming quality

(kaynak: https://support.spotify.com/us/learn-more/faq/#!/article/What-bitrate-does-Spotify-use-for-streaming)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertacgs
    sertacgs's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

• ~96 kbps
    • ~160 kbps
      • Desktop high quality.

(kaynak: https://support.spotify.com/us/learn-more/faq/#!/article/What-bitrate-does-Spotify-use-for-streaming)

peki bu premium üyelik yıllık olarak mı alınıyor yoksa aylık mı hocam ve ne şekilde alınıyorsa ücreti nedir 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

premium olmayanlar 320 kbpss de dinleyemiyor mu yanı

ayrıca bunda turkçe pek geliş alternatif var mı

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    sertacgs bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

• ~96 kbps
    • ~160 kbps
      • Desktop high quality.

peki bu premium üyelik yıllık olarak mı alınıyor yoksa aylık mı hocam ve ne şekilde alınıyorsa ücreti nedir 

Aylık 10tl hocam.

İlk ay ücretsiz deneme veriyorlar gerisi 10tl/ay.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hacı abi bi kredi kartın varsa 1 aylığına ürcetsiz deneme sürümünü aç, senden kredi kartı isteyecek, sonra 1 ay bitmeden önce üyeliğini iptal et sonra tekrar aynı şekilde bi hesap aç ve yine deneme hesabı yap, önceki playlistlerininde linklerini biyere kopyala, her yeni hesab açtığında bu şekilde hem listelerini tkrr kullanabilirsin, hemde istediğin kadar süresiz premimum, şahsen ben 6 aydır bu şekilde kullanıyom hiç sorun çıkmadı, hiç paramda gitmedi, trance kategoriside baya geniş spotifyın... :)

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Kasmanın alemi yok açıkcası. Ben bedava kullanıyorum ve yüksek kalitede dinliyorum. İnternetim de Turkcell kamu 1 gb sınırsız internet ve hız kısıtlamasına uğramış şekilde. Kullanmak gayet güzel oluyor. Bir sürü playlist oluşturdum canım sıkıldıkça dinliyorum. Zaten 1 kere dinlediğin şarkıyı telefonun içerisine yüklüyor. Sonraki dinlemende hiç kota harcamıyor eğer verileri silmezsen. Sadece bağlantı esnasındaki bilgileri çekerken 100-200 kb çekiyordur.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

vay be 96kbps mış, ben 128 vardır diyordum. Ona rağmen güzel mobilde ses kalitesi çok da kötü değil.

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertacgs
    sertacgs's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Kasmanın alemi yok açıkcası. Ben bedava kullanıyorum ve yüksek kalitede dinliyorum. İnternetim de Turkcell kamu 1 gb sınırsız internet ve hız kısıtlamasına uğramış şekilde. Kullanmak gayet güzel oluyor. Bir sürü playlist oluşturdum canım sıkıldıkça dinliyorum. Zaten 1 kere dinlediğin şarkıyı telefonun içerisine yüklüyor. Sonraki dinlemende hiç kota harcamıyor eğer verileri silmezsen. Sadece bağlantı esnasındaki bilgileri çekerken 100-200 kb çekiyordur.

hocam playlistte de bir sonraki şarkıya geçme hakkın sınırlı ya da herhangi bir şarkıyı direk arattırınca açmıyor falan.

kasmalık bir durum yok yani 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kasmaya gerek yok , ister ücretli ister ücretsiz olsun spofity bence gereksiz bir uygulama , ha beleş olunca millet sardı ama gereksiz aga

3 yıl spotify kullandın offline ile 5000 müzik indirdin diyelim, 1 ay premium alma hepsi boşa gider.

enpara.com ile itunes ile satın aldıgının yarısı hesabına gidiyor ve satın aldıgın müzikler ömür boyu senin oluyor. Yok öyle her ay para vermek felan.

ücretsiz versiyonu reklam dolu ( 3-4 şarkıda bi geçilemeyen gerkesiz reklam ) + istediğim şarkıyı anca şarkı listesi yaparsan dinleyebiliyorsun.

Sonuç olarak isterse flac kalitesinde olsun spofity a karşıyım.

apple ın satın alması ile birlikte spotify ın eline verir inş http://www.beatsmusic.com

PanxeR tarafından 20/May/14 23:41 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Premium aylık 10 dolar gibi bişey.

Ben marantz anfimde kullanmak için almıştım, cihazdan erişime sadece premiumda izin veriyor. PC den dinleyeceğin müzükte farkını anlamazsın sadece reklamsız olur.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 5518 Toplam Mesaj: 38