folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder SSD Disk Sonrası Bilgisayar Açılmama Problemi

SSD Disk Sonrası Bilgisayar Açılmama Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    siyahbereli bunu yazdı

Biosta 2 diskte görünüyor mu önemli olan o

aynen, bunu söyler misin biostaki boot kısmından bakıp ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Biosta disklerin göründüğüne emin ol önce...

SSDyi  boot sıralamasında HDDnin üstüne çıkar ve öyle kaydet biosa

Çalışırken bozulmuşsa büyük olasılık boot sectorde bir hata oluşmuştur..

Winows 10 güncellemeleri benim SSD nin de mnakomuştu..

eski HDD yi çıkar windows cdsini takıp onarmayı bir dene..

Eski HDD de boot sector varsa onu da kaldır

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Cevaplar içim teşekkürler.

BIOS da marka model vs. bilgisi görünmüyor ama HDD şeklinde görünüyordu. En üst sıraya çektim. UEFI yaptım olmadı. Legacy yaptım olmadı. Ne yaptıysam olmadı.

Bootable win7 ve win xp ile açtım bilgisayarı disk görünmüyordu. Windowsu tekrar yüklemeye çalıştım disk yine görünmedi.

Diski söktüm başka bilgisayara disk kutusu ile taktım dışarıdan, diğer bilgisayar da görmedi. E daha ne yapayım. Bozulmuş diyorum artık. Çünkü ne yaptıysam olmadı.

Adata yazdım bakalım ne diyecekler.

Bir de bunların İstanbul da servisini bulamadım.

Bilen mürit var mı?

JOE tarafından 13/May/19 08:54 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

BIOS da marka model vs. bilgisi görünmüyor ama HDD şeklinde görünüyordu. En üst sıraya çektim. UEFI yaptım olmadı. Legacy yaptım olmadı. Ne yaptıysam olmadı.

Bootable win7 ve win xp ile açtım bilgisayarı disk görünmüyordu. Windowsu tekrar yüklemeye çalıştım disk yine görünmedi.

Diski söktüm başka bilgisayara disk kutusu ile taktım dışarıdan, diğer bilgisayar da görmedi. E daha ne yapayım. Bozulmuş diyorum artık. Çünkü ne yaptıysam olmadı.

Bilen mürit var mı?

Valla ne oldu biliyor musun benim sandisk SSD nin e başına benzer bir şey geldi.. benimkisi kasada yalnız.. bir kaç ay önce durup dururken "yok oldu gitti " sistemde aynen hiç gözükmüyor..

hatta konusunu da açmıştım ssd'm mefta olmuş diye..

https://www.tahribat.com/forum/ssd-tavsiyesi-istegi-239534

elektrik kesintisine ve de başarısız  win 10 güncellemelerine bahane bulnuştum ama sebebeini bilmiyorum halen..

Garantisi bitik olduğu için açtım .. aceba burası mı yanık burası mı yanık diye ohmmetre ile ölçtüm güya..  entegrelerin bacakları üzerinde boş probu gezdirdim öylesine ... çok da anladığımdan değil ya..

Sonra harici karta bağlayıp taktım.. bir de ne görüyüm SSD cana geldi .. halen de çalışıyor :D

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Bilen mürit var mı?

Valla ne oldu biliyor musun benim sandisk SSD nin e başına benzer bir şey geldi.. benimkisi kasada yalnız.. bir kaç ay önce durup dururken "yok oldu gitti " sistemde aynen hiç gözükmüyor..

hatta konusunu da açmıştım ssd'm mefta olmuş diye..

https://www.tahribat.com/forum/ssd-tavsiyesi-istegi-239534

elektrik kesintisine ve de başarısız  win 10 güncellemelerine bahane bulnuştum ama sebebeini bilmiyorum halen..

Garantisi bitik olduğu için açtım .. aceba burası mı yanık burası mı yanık diye ohmmetre ile ölçtüm güya..  entegrelerin bacakları üzerinde boş probu gezdirdim öylesine ... çok da anladığımdan değil ya..

Sonra harici karta bağlayıp taktım.. bir de ne görüyüm SSD cana geldi .. halen de çalışıyor :D

Adata dan cevap geldi. Türkiye'de servisimiz yok Hollanda ya gönderin diye.

Bende dedim o zaman bana lojistik partnerinizin bilgisini verin onunla göndereyim. Ürün garantili olduğu için nakliye için ücret ödemek istemiyorum diye söyledim.

Şero lar böyle bir finansal desteğimiz olmuyor mealinde bir mail atmışlar. 

Var mı böyle birşey ya. Elimde patladı resmen...

Nasıl bunlardan hakkımı alabilirim acaba?

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

bir su650 de ben almıştım, güzelce kurulum yaptıktan birkaç gün sonra diski bulamamaya başladı.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

UEFI olarak kurduysan windowsunu diski UEFI yapıp taşıma yap boot eder ozaman

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

Hocam disk hiçbir şekilde görünmüyor. Takıyorum tık yok.

@AlbayHardal Sonra ne yaptın hocam? En heyecanlı yerinde kesmişsin yazıyı :)

JOE tarafından 13/May/19 15:13 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Hocam disk hiçbir şekilde görünmüyor. Takıyorum tık yok.

@AlbayHardal Sonra ne yaptın hocam? En heyecanlı yerinde kesmişsin yazıyı :)

sonra güzelce bir küfredip kaldırdım köşeye, bulursan bir çözüm yolu beni de aydınlatır mısın hocam?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ürünü internetten almıştım. Aldığım yerle görüştüm. Garantiye arena bilgisayar bakıyor dedi ve şu resmi bana yolladı RESİM LINK

Mecidiyeköy de teknik servis ürün kabul yerleri varmış. Pendikte ise teknik servis merkezi.

Mecidiyeköy e elden götüreceğim büyük ihtimal, onlar da Pendiğe gönderiyorlarmış. 

Kargo ile ücretsiz gönderemiyorsunuz. Eğer isterseniz yurtiçi ile ücretini ödeyerek direkt direkt Pendiğe de yollayabilirsiniz dedi.

Bakalım ya kendim götürüp bırakacağım (ki bana bu daha mantıklı geliyor) yada kargo ile parasını verip göndereceğim.

Not: Bana garanti belgesini sordular. Faturası var amma garanti belgesi olmayabilir dedim. Normalde garanti belgesini de yollamak gerekiyor dediler (bana biraz sallama gibi geldi ama tam bilmediğim için birşey demedim), ama eğer seri numarasından distribütörde garantili görünüyorsa yardımcı olurlar dedi.

Süreç ilerledikçe burdan konuyu güncellerim.

JOE tarafından 13/May/19 16:38 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
Toplam Hit: 2642 Toplam Mesaj: 24
ssd disk laptop açılmıyor