The Man In High Castle - Tavsiye Ediyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

s

s

s

Bu dizi eğer Japonya ve Naziler savaşı kazansalardı nasıl olurdu üzerine kurulu bir dizi.Ben 2 sezonu izledim sadece ve gayet beğendim.

Şuana kadar izlediğim kısımda artık gına getiren "Ben Amerikalıyım ! " tarzı mesajları pek pompalamıyorlar.Oyuncular çok ünlü olmamasına gayet güzel oynuyorlar.Filmde abartı kahramanlıklar falan yok gerçek hayat tadında işleniyor.

Benim en sevdiğim kısmı ise dizide diplomasi ve siyaset mükemmel işleniyor.Olması gereken siyasi,diplomatik,askeri ciddiyet bu dizide süper yansıtılmış.Hatta bunu izledikden sonra bu adamların siyasi,diplomatik seviyesine bak birde bizim ülkeninkine bak dedim ister istemez.

Benim en sevdiğim karakterler Frank,Japon baş müfettiş ve Japon ticaret bakanı.

İlk 2 sezon burdan izlenebilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

alternatif tarih cok severim, eyvallah izlicem. baska bu tarz onerdiginiz alternatif tarih filmleri varsa onlari da alabiliriz.

g2k[et]tahribat[dat]com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

3.sezon da gelmek bilmedi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bunu yazan herifin bunun gibi birsürü paralel evren uyarladığı kitapları var, lakin kitapları çok sıkıcı geldi.

bu diziyi seven bu oyunu da sever bence : https://store.steampowered.com/app/373930/Sudden_Strike_4/

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Evet güzel hoş dizi hatta gerçekten iyi bir perspektif  ancak bekle bekle saç ağardı.

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

içim cız etti 3. sezon çıktı diye.. çıksın artık..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    cohndoe bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Evet güzel hoş dizi hatta gerçekten iyi bir perspektif  ancak bekle bekle saç ağardı.

aynen hacı.Bilmiyorum bizim dizilerde böyle mi yapıyorlar sezon aralarınıda adamlarda bir sezon bitiyor dizinin adını unutuyorsun yeni sezon çıkana kadar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

The Man in high Castle. yazalım aklımızda kalsın.

konu bu değil de , Japonlar da çok temiz millet değilmiş. bir ara Ekşide okumuştum. Asya da Hitler vâri deneyler yapmışlar.

İnsanın olduğu heryerde çok büyük cruelty ler var. @@,) din, ırk, teknoloji ayırt etmeksizin yazıyorum.

dizi için teşekkürler.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek

Yabancı diziler final yapmadan izlememe kararı aldım :) @u235 in dediği giibi valla. Unutuyoruz sonra . Paylaşım için teşekkürler . Kenarda dursun :)

' Hayatta en büyük zevk , başkasının ' yapamazsın ' dediğini yapmaktır .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bakalım becerebilmişler mi, paylaşım için teşekkürler, dizi depoluyordum.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Vay anasına @u235 `î de uzaklaştırmışlar, ya La. @@,)

O zaman, bu demektir ki, vaktiyle @Easx `ın içerisinde "Tahribat kelimesi geçmeyen " Grup oluşumlarına dâhi, izin(?) verilmiyor. ^^D`)

Bu demektir ki, zamanında @HepsiBeleş.net üyenin olduğu gibi, sende (@u235), ileride Madalya alabilirsin. @@,)

Sana gülmüyorum @u235 , bazen öyle muzip bir gülümseme.

Müzik: Rag`n`Bon Man, Human. AfterALL.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4304 Toplam Mesaj: 24
the man in high castle