folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Turknet Fiber İnternet Satışına Başladı.

Turknet Fiber İnternet Satışına Başladı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://turk.net/fiber/#hemen-basvur

Yakın zamana kadar yollarda gördüğümüz TURKTELEKOM F/O    SUPERONLINE F/O  yani firmaların kendi çektiği fiber hatlarda artık turknette kendi omurgasını güçlendiriyor ve şimdiye kadar sadece mevcut telekom altyapısı üzerinden satış yaparken artık fiber altyapısı üzerinden de satış yapmaya başlıyor.

malesef şuanda bölgeler oldukça kısıtlı ve kaymak tabakaya hitap ediyor.

Avantajları neler ? Normal turknet paketlerine göre ne gibi farklılkları var ? 

Diğer turknet paketleri ile aynı fiyat AKK SIZ KOTASIZ Sınırsız internet 65 TL 

50 Mbps Download 4 Mbps upload 65 TL 

100 Mbps download 5 mbps upload 130 TL 

mevcutta fiberi kotasız veren turkcell ile fiyat kıyaslarsak 

https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/fiber-platin-paketler-kampanyasi

25 Mbps fiber akk siz 90 TL 

35 Mbps fiber 139 TL 

50 Mbps fiber 169 TL 

100 Mbps fiber 299 TL 

Yani turkcell in 169 TL ye sattığını 65 TL ye 

299 TL ye sattığını 130 TL ye satıyor turknet en büyük fark ücretlendirme kısmında. 

Ya kardeşim mevcut turknet müşterileri eğer fiber bölgede ise zaten yüksek download / upload hızı almıyormu ? 

Evet alıyor ,  http://turk.net/blog/internet-hizi/turknet-ile-50-mbpsten-yuksek-hizlarda-upload-artik-mumkun/

Eğer müşteri turknetin kendi aktif altyapısı olan YA-PA içerisinde ise 100mbps e kadar download 100mbps e kadar upload mümkün , fakat turknetin tüm ülkeyi YA-PA ile birleştirmesi malesef hem maliyetli hemde her bölge için karşılığı olmayan bir sistem ayrıca mevcut bölgenizde atıyorum ttelekom un o bölgeye maksimum verdiği hız 8mbps diyelim ve turknetin YA-PA altyapısındasınız , yapa olsa bile telekom altyapısı kötüyse internet hızınız 8-10mbps civarında kalabiliyor mevcutta şuanda ya-pa bölgesindeyim hız 8mbps mesela , Turknet tıpki telekom ve superonline gibi kendi altyapısını uçtan uca bağlamak ve kullanmak istiyor. 

Ya çok az yerde var derseniz , ben bu turknet fiber kablolarını çok fazla yerde görmeye başladım , mevcutta verilen yer az olsada biliyorsunuz artık tüm operatörlerin fiber altyapısını paylaşması zorunlu olacak çok kısa bir süre kaldı ve 2018 sonu itibari ile AKK kalktıktan sonra firmalara yüksek kullanımları karşılayacak altyapı gerekiyor bu sebeple tüm firmalar mevcut altyapıyı paylaşsada altyapı döşemeye kendi maliyetlerini düşüreiblmek için devam edecek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

50/4 hız gayet iş görür bi hız. Şimdi hazır konusu açılmışken sorayım. İş yerinde sabit hattı Kablonet'e taşıdım. Modeme bağlı hat. Voip tarzı yani. Bu hattı Türknet'e taşıyabilir miyim ? Hat daha önce Telekom'a aitti. Standart 0212'li sabit hat.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

turknet boklu kicini toplasin once

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Oturduğum binada fiber alt yapı var. Hatta daireye kadar. Turk.Net aradım ve fiber paketlerimiz yok dedi. Sitenizde var dedim. Onlar geçerli değil dedi. Senin dediklerin yeni birşey mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Hocam malesef aktif değil bunlar. 1,5 yıl önceye kadar veriyorlardı bu bölgelerde fiber hizmet ama anlaşmaları bitmiş o yüzden artık veremiyorlar vdsl2 üzerinden 35mbit veriyorlar en fazla bu bölgelerde. Sitelerinde halen yazıyor fiber hizmet var diye ama 4-5 farklı kişiyle görüştüm turnetten artık vermediklerini söylediler. Bizim sitenin içinde de halen panoları var fiber hizmet diye ama güncellemiyorlar nedense. Sanırım arayanları birşekilde kafalayıp 25 veya 35 mbiti kitliyorlar. Superonline fiber tarifleri kısıtlayıp aknli paketlerin hızlarını azalttığı için yeni taahhüt döneminde başka iss arayışına geçmiştim türknetten olumlu cevap alamayınca vodafone fibermax geçtim. 3 ay olacak gayet memnunum. 100mbit fiber var sıkıntı yaşamadım hatta 130-140mbit gördüğüm zamanlar oluyor. Sanırım diğerleri gibi yaygın olmadığı için vodafone hatları meşgul değil hızım gayet iyi. Bazen akn dolsa bile 2-3 gün hızım düşüp sonra geri 100mbite çıkıyor. Hat yoğunluğu az olduğu için memnunum şimdilik ileride yayılır da yoğunluk artarsa nasıl olur bilemiyor gerekli desteği verir umarım vodafone. Bu arada 69tl ödüyorum 12 ay taahhütlü.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Hocam malesef aktif değil bunlar. 1,5 yıl önceye kadar veriyorlardı bu bölgelerde fiber hizmet ama anlaşmaları bitmiş o yüzden artık veremiyorlar vdsl2 üzerinden 35mbit veriyorlar en fazla bu bölgelerde. Sitelerinde halen yazıyor fiber hizmet var diye ama 4-5 farklı kişiyle görüştüm turnetten artık vermediklerini söylediler. Bizim sitenin içinde de halen panoları var fiber hizmet diye ama güncellemiyorlar nedense. Sanırım arayanları birşekilde kafalayıp 25 veya 35 mbiti kitliyorlar. Superonline fiber tarifleri kısıtlayıp aknli paketlerin hızlarını azalttığı için yeni taahhüt döneminde başka iss arayışına geçmiştim türknetten olumlu cevap alamayınca vodafone fibermax geçtim. 3 ay olacak gayet memnunum. 100mbit fiber var sıkıntı yaşamadım hatta 130-140mbit gördüğüm zamanlar oluyor. Sanırım diğerleri gibi yaygın olmadığı için vodafone hatları meşgul değil hızım gayet iyi. Bazen akn dolsa bile 2-3 gün hızım düşüp sonra geri 100mbite çıkıyor. Hat yoğunluğu az olduğu için memnunum şimdilik ileride yayılır da yoğunluk artarsa nasıl olur bilemiyor gerekli desteği verir umarım vodafone. Bu arada 69tl ödüyorum 12 ay taahhütlü.

Vodafone'nun fiber altyapısı zaten yok gibi bir şey. Turkcell ile anlaştılar o yüzden. Turkcell fiber hattını kiralayıp kullanıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

evet hocam turkcell superonline ile anlaşmalılar. Modemleride superonlinedan alıyorlar. Arayüz ve şifresi superonline. Modem üzerinde sticker koymuşlar söktüğünde altında superonline yazıyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Superonline markasını kaldırıyormuş Turkcell yılbaşından itibaren. Artık sadece Turkcell Fiber ismini kullanacakmış. İnternet fiyatlarınıda çaktırmadan 10 lira-10 lira yükselterek gidiyorlar bakalım yılbaşında ne olacak ? AKK'de kalkıyor. Şahsi düşüncem Türkiye'de internet 60-70 liradan fazlası verilmez. Oda internete ek olarak TV, telefon vs ek bir şey olmalı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

evet hocam turkcell superonline ile anlaşmalılar. Modemleride superonlinedan alıyorlar. Arayüz ve şifresi superonline. Modem üzerinde sticker koymuşlar söktüğünde altında superonline yazıyor.

Musait olursan Istanbul, Frankfurt, Amsterdam, Paris speedtest yapabilirmisin hocam. Ping, uploadi merak ettim.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Musait olursan Istanbul, Frankfurt, Amsterdam, Paris speedtest yapabilirmisin hocam? Ping, uploadi merak ettim.

Kernel_Panic tarafından 15/Tem/18 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı

Musait olursan Istanbul, Frankfurt, Amsterdam, Paris speedtest yapabilirmisin hocam. Ping, uploadi merak ettim.

Kusura bakma hocam geç gördüm.

Frankfurt 43ms 4.68 upload,

Amsterdam 42ms 5.02 upload,

Paris 49ms 5.08

Bu arada bu upload hızları akn dolu hali. Genel olarak 5 üzeri fazla dalgalanma olmadan veriyor upload hızını.

Toplam Hit: 10312 Toplam Mesaj: 17
fiber internet turknet fiber sınırsız ucuz fiber turknet