folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Visual Studio Community Nasil ? Sql Server 2008 R2 Sorusu

Visual Studio Community Nasil ? Sql Server 2008 R2 Sorusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

millet mobildeyim yazamiyorum cok.

1) visual studio community nasil ? pro veya ultimatedeki ozelliklerden cok eksilleri var  ?

2) elinde kirik visual studio ultimate en son sur olan var mi ? 2013ten daha yeni

3) musterilerin pcleri hep yeni olmuyor. bazen eski pc oluyor fln. bende 10 gb destekleyen sql server olarak 2008 r2 express kuruyorum. lakin elimde 2014 var. de elopment icin acabadirekt 2008 r2 mi yuklesem yoksa 2014 ile mi calissam ? sonra 2008 kurup misteride 2014 ile yaptigim dbyi atmak sikinti olur mu ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

1- https://www.visualstudio.com/tr/vs/compare

2- http://www.kunal-chowdhury.com/2015/07/download-visualstudio-2015.html#0OwMS1OqAEX4WKwh.97 

3- 2014 de yaptigin sey büyük ihtimalle calismayacak. 2008 ile yaptigin sey büyük ihtimalle calisir. Ozel fonksiyonlarin vs yoksa, programinin setup dosyasinda sql scripti calistirip tablolarini olusturabilirsin. Istiyorsan setup da, sql versiyounu sectirip ona göre script cagirabilirsin de.. Yapiyi tam olarak bilmedigim icin.. 

unbalanced tarafından 16/Tem/17 01:18 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

2014 enterprise yukledim hocam. musteriyede artik 2014 express yukleyecegim. cok uc ozellikler disinda sikinti cikarmaz herhalde.

Reqsleri ayni gibi

Elimde 2014 enterprise var... 50 tane sql server yuklememk icin sormustum

keske mesela su 2014 te 2008 modda vs calistir olsa :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

1- https://www.visualstudio.com/tr/vs/compare

2- http://www.kunal-chowdhury.com/2015/07/download-visualstudio-2015.html#0OwMS1OqAEX4WKwh.97 

3- 2014 de yaptigin sey büyük ihtimalle calismayacak. 2008 ile yaptigin sey büyük ihtimalle calisir. Ozel fonksiyonlarin vs yoksa, programinin setup dosyasinda sql scripti calistirip tablolarini olusturabilirsin. Istiyorsan setup da, sql versiyounu sectirip ona göre script cagirabilirsin de.. Yapiyi tam olarak bilmedigim icin.. 

Hocam ben kirik bir version ariyorum :). Trial diyor orada :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

ARkadaslar Visual Studio 2015 enterprise veya 2017 enterprise link veya elinde olan var mi acaba ? kirik

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

visual studionun kirik olayi falan yok hocam.. dogru serial i girersen aktif edersin..  Bunlari deneyebilirsin aktif yapmak icin. 

2XNFG-KFHR8-QV3CP-3W6HT-683CH

HM6NR-QXX7C-DFW2Y-8B82K-WTYJV

Ayrica 2017 kurmani tavsiye etmem. Pek ahim sahim degisiklikler yok. Cogu senin isine yaramayacaktir ve boyutu da acayip büyük

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Normal geliştirici için community yeterli oluyor fakat iş kurumsala geçince yakalarsalar dürterler hocam bilgin olsun ki bir de sen müşterilerine kuruyormussun müşterilerin de kurumsal diye tahmin ediyorum, o adamlar yanarsa iş size kadar gelir sizin başınız daha kötü yanar. Community öğrenciler ve akademisyenler içindi sanırım.

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

ARkadaslar Visual Studio 2015 enterprise veya 2017 enterprise link veya elinde olan var mi acaba ? kirik

Visual Studio Enterprise 2017 Türkçe 15.1.26403.0

https://www.fullprogramlarindir.com/visual-studio-enterprise-2017-turkce.html

Visual Studio Enterprise 2015;

https://www.fullprogramlarindir.com/microsoft-visual-studio-enterprise-full-2015-3-00-indir-turkce-si.html

AyTurk tarafından 16/Tem/17 11:59 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

VS 2017 Community kurun gitsin.

tek kişi için prodan farkı yok gibi. üstelik beleş

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    AyTurk bunu yazdı

Normal geliştirici için community yeterli oluyor fakat iş kurumsala geçince yakalarsalar dürterler hocam bilgin olsun ki bir de sen müşterilerine kuruyormussun müşterilerin de kurumsal diye tahmin ediyorum, o adamlar yanarsa iş size kadar gelir sizin başınız daha kötü yanar. Community öğrenciler ve akademisyenler içindi sanırım.

hocam c# ile daha cok kurumsal degil. ufak tefek yazilimlar yapiyorum masaustu. sqli express yukluyorum. bulabilorler mi dersin ? 

daha cok web php laravel ile ugrasiyorum onlarida netbeans ile isim oluyor.su anda android calisiyorum onuda android studio ile yazacagim

ayrica javayi da netbeansle yapiyorum

c# ocin ne yapay visual studio ideal

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    AyTurk bunu yazdı

hocam c# ile daha cok kurumsal degil. ufak tefek yazilimlar yapiyorum masaustu. sqli express yukluyorum. bulabilorler mi dersin ? 

daha cok web php laravel ile ugrasiyorum onlarida netbeans ile isim oluyor.su anda android calisiyorum onuda android studio ile yazacagim

ayrica javayi da netbeansle yapiyorum

c# ocin ne yapay visual studio ideal

Express daha sıkıntı hocam bulurlar.

Toplam Hit: 2171 Toplam Mesaj: 15
c#