folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wifi Güçlendirici (İstek)

Wifi Güçlendirici (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hocam dediğin şekilde cihaz deli para eder.

bunun yerinde 5ghz destekleyen türktelekom modemleri var. 

onlardan bitane uyguna denk getirip alırsan acess point olarak kullanabilirsin.

hem 2 kanal wifi hemde boşta 3 portundan internet verir.

kurulumu biraz cins olabilir ama pahallı satılan endüstriyel ürünlerden daha uyguna işi bitirmiş olursun

hocam öncelikle cevap veren herkese teşekkür ediyorum tek tek araştıırıyorum.

Hocam elimde modem var. Bu dediğin yöntem için ana modemden bu diğer modeme illa kablo ile bağlantı mı yapmak gerekiyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Hocam elimde modem var. Bu dediğin yöntem için ana modemden bu diğer modeme illa kablo ile bağlantı mı yapmak gerekiyor

şart değil.

ana modeme bir işlem yapmadan :   ana modemden kablo çekmek istiyorsan access point moduna alacaksın 2. cihazı

kablo çekmek istemiyorsan rpeater moduna alacaksın 2. cihazı.

2. cihazı rpeater moda aldığında hem kablosuz sinyali güçlendirir hemde eternet girişlerinden internet verir. 

edit: 5 ghz çok kafana takma bence. eğer pingli oyunlar oynuyorsan tamam eyvallah. ama ben 5 ghz kapattım . cihaz yakınında olmadığı sürece çok bir espirisi yok.

ama pubg oyuncusu filan isen yada yüksek hızlı internet lazımsa anca işine yarar. değilse 2.4 iyidir devam.

zalimadam tarafından 01/Haz/22 13:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

şart değil.

ana modeme bir işlem yapmadan :   ana modemden kablo çekmek istiyorsan access point moduna alacaksın 2. cihazı

kablo çekmek istemiyorsan rpeater moduna alacaksın 2. cihazı.

2. cihazı rpeater moda aldığında hem kablosuz sinyali güçlendirir hemde eternet girişlerinden internet verir. 

edit: 5 ghz çok kafana takma bence. eğer pingli oyunlar oynuyorsan tamam eyvallah. ama ben 5 ghz kapattım . cihaz yakınında olmadığı sürece çok bir espirisi yok.

ama pubg oyuncusu filan isen yada yüksek hızlı internet lazımsa anca işine yarar. değilse 2.4 iyidir devam.

hocam saatlerdir araştırdım videoları izliyorum ama marka bile değişse çok sıkıntı oluyor. Bir modemim turktelekom verdiği zte diğeri ise airties. Bir yerde patlıyor sürekli. Var mıdır video döküman vs ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

video da dökümanda benim hocam sen sor ben cevaplayım. burada birsürü tecrübeli adam var. hangi yoldan gideceksen ona göre tavsiyeler gelecektir.

kafanı karıştıracak videoları izlemene gerek yok. yapmak istediğin şeyi en mantıklı nasıl yaparsın diye böyle çözüm önerdim.

paran varsa zaten en kaliteli cihazı alabilirsin ama extrem ürünler olmuş bir araba parası.

modemlerden biri internet diğeri access point modda mı ? neye göre patlıyor ? neyaparken patlıyor? ping mi düşüyor yoksa modemler reset mi atıyor?

modemler vdsl mi ? hattın bakır kablo mu gerçek fiber mi ? cgnat arkasında mısın yoksa sabit ip adresin mi var ? telekom sunucularına pingin kaç ms ?

rpeater modda iken ping düşmeleri filan arada olur. rpeater mod mecbur kalınmadıkça kullanılmaması lazım. illa kullanacaksan mesh özeliikli iki cihaz olması lazım ki yinede kablolu bağlantının yanından bile geçemez.

edit: yapmak istediğini ve öğrenmek istediğini yaz çözelim. 

zalimadam tarafından 04/Haz/22 10:31 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Bende mi var.

Bi poha yaramir...

Fakirler Ölsün...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Bende mi var.

Bi poha yaramir...

Hangisi?

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailTPC_Hastanesi
    ismailTPC_Hastanesi's avatar
    Erkek

Bundan 4-5 yıl önce 38Km uzaklıkta "kuş uçuşu" mesafede wifi üzerinden internete girmeyi başarmıştım..

Kullandığım cihaz TP-Link Access Point Dış Mekan Direkt 12v ile çalışan tek anten girişi vardı..

Üzerinde çalışma yaparak Izgara palform yaparak özel 4 adet Omni anten yerleştirmiştim..

Her antenin sinyal alım ve dağıtım açı aralığı 90­° idi..Toplam 360° alanda tam güç sinyal kapasitesi alabiliyordum..

Uzun zamandır çatıda öylece duruyor ama bağlatılarını iptal etmiştim daha sonra..

Şimdi durumu nedir bilmiyorum..

Tabii bunları hiçbir yerde paylaşmadım..

Amacım Deneysel bir projeydi sadece..

Eleştirmiyorsan İlahlaştırmışındır Demektir. Her şeyden Münezzeh, Sadece Allah'tır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    ismailTPC_Hastanesi bunu yazdı

Bundan 4-5 yıl önce 38Km uzaklıkta "kuş uçuşu" mesafede wifi üzerinden internete girmeyi başarmıştım..

Kullandığım cihaz TP-Link Access Point Dış Mekan Direkt 12v ile çalışan tek anten girişi vardı..

Üzerinde çalışma yaparak Izgara palform yaparak özel 4 adet Omni anten yerleştirmiştim..

Her antenin sinyal alım ve dağıtım açı aralığı 90­° idi..Toplam 360° alanda tam güç sinyal kapasitesi alabiliyordum..

Uzun zamandır çatıda öylece duruyor ama bağlatılarını iptal etmiştim daha sonra..

Foto at ta anlayalım, nasıl bir modifiye yapmissin.

LaNCeLoT tarafından 01/Tem/22 20:15 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ismailTPC_Hastanesi bunu yazdı

Etraf boş muydu bina vs yok sanırım

Bina olmayan yerlerde çok yapıyorlar da bu na isin ocine girince değişiyor 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 3360 Toplam Mesaj: 35
wifi 4ghz xiaomi ethernet access point 5ghz güçlendirici