Win8.1 Pro Disk Kullanım Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

2 gündür çözemediğim problem var; durduk yere disk kullanım %100'lere vuruyor. Firefox donuyor saçmalıyor. Task manager'da kullanan bir şeyde yok. Bir sürü şey denedim ama hala yavaş. Bazen 2-3 dakika bekliyorum, firefox yanıt vermiyor. Sadece firefox değil, dosya kopyalama problem, açılışta şifreyi girdikten sonra 1-2 dakika bekliyorum.

Format attım, yeniden yükledim ve hiçbir sürücü kurmadım iyi gibi ancak hafif hafif saçmalıyor. Bu geleneksel Widnows 8.1 Pro 64 bit hatası mı ?

Başına gelen ve çözebilen var mı ? (Google'daki 3 sayfada denilen her şeyi yaptım, yine olmuyor).

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

windows otomatik bakım diye bir işlemi var. Sisteme olmadık zamanlarda yük bindirebiliyor. Kurcala istersn hocam. Yani disk birleştirme gibi şeyleri yapıyor kendi kendine. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bu konu kac defa avildi bilmiorum forumda arama yaparsan cozum icin bisiler yazmistim

Onun disinda pc sifir basliorsa, mese restart attin yada pc tusuna basili tutarak power kesip tekrar baslattiysan bir sure yuzde yuz kullanmasi normal, sonra geciyor.

Surekli,yani 20 dk, full kullanim gosteriorsa yazdigim cozumu bul ve uygula

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

2 gündür böyle. Widnows 8.1'e geçtim, dağıldı. Yani saatlik değil. İnternette de çözülemeyen sıkıntı olarak devam ediyor.

Yani tahribatta'da baktım, internetteki diğerleri gibi sonuçsuz yada uygulanan yöntemler sonuç vermiyor.

http://www.tahribat.com/Forum-Windows-8-Yuzde-Yuz-Hard-Disk-Kullanimi-182396/

http://www.tahribat.com/Forum-Windows-8-Ve-8-1-100-Disk-Kullanimi-194768/

**

Daha fazlası varsada sanal hafızayı raminizin iki katını yazından tut, açılış görevlerine kadar bir sürü nane var ama hiçbirisi çözmedi.

http://www.bing.com/search?q=windows+8.1+disk+usage+site%3Aanswers.microsoft.com&qs=n&form=QBLH&pq=windows+8.1+disk+usage+site%3Aanswers.microsoft.com&sc=0-0&sp=-1&sk=&cvid=c5fbad75125341c9a2eb8d8a4266eb8f

Bunların çoğuna baktım ancak hala bir sonuç yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Hocam bu sorun bende de vardi bi ara sonra formatladim gecti sonra bi kere daha oldu yine formatladim.6 aydir fln olmuor.

Cozume gelirsek quato,kota, olayini denedin mi.hard diske kota koyuyorsun

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ben de tam anlamıyla çözemedim malesef..

Bilgisayarın kapanması 10 dakika falan sürüyor, açılma 3-5 dk lakin reboot çakmam gerektiğinde ölüm, 15 dk :(

http://www.tahribat.com/Forum-Windows-8-Ve-8-1-100-Disk-Kullanimi-194768/

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

diskine hdtune ile test yap badsector olabilir. 

:|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Sağol Pesimistzombie.

Anladığım kadarıyla harddisk ile alakalı problem. Yerinden oynamış olabilir bile dediler. Genelde harddisk üzerine yoğunlaşmışlar. Malum dizüstü olunca sürekli sarsılıyor. Olmadı açıp bir sıkılaştırırım.

HDTune'a bakıyorum şimdi.

edit:

Hataları yükleyeceğim.

Ayro tarafından 20/Ara/14 17:28 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Verilerini yedeklemeye ve yeni harddisk armaya başlasan iyi olur. Formattan sonra sıkıntı yaşamana gelince; formattan önce zaten sıkıntı baş göstermeye başlamış ancak format esnasında disk yeniden biçimlendiğinden sıkıntılı sectorlere muhtemelen windows dosyaları geldiğinden dolayı iyice kendini belli etmeye ve büyümeye başlamış.

Error scan kısmından bi test yap yalnız quick test yapma biraz uzun sürer ancak durumun ciddiyeti daha iyi belli olur.

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

19 saatte bu kadarını taradı, devam ediyor ama durum iç açıcı değil. Ne olmuş buna böyle :|

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

kaç yıllık harddisk

Toplam Hit: 1801 Toplam Mesaj: 15