Windows 10 Sürümleri Duyuruldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Windows 10 üzerinde uzun zamandır çalışan Microsoft, sonunda Windows 10'un farklı kullanıcılar için geliştirilen sürümlerini tanıttı. İşte Windows 10 sürümleri hakkında detaylar.

PC pazarındaki en çok kullanıcıya sahip olan Windows'un yeni sürümünün yayın tarihi yaklaşıyor. Windows 10'un yayınlanma tarihi yaklaşırken, Microsoft daha fazla beklemedi ve uzun zamandır duyurulması beklenen Windows 10 sürümlerini duyurdu.

Kurumsal, ev, okul ve daha farklı kullanımlar için duyurulan sürümler, hemen her kullanıcının kendine özel bir Windows 10kullanabilmesi için geliyorlar.

Microsoft'un Windows 7, 8 ve 8.1 sürümlerini kullananlar için ilk bir yıl ücretsiz olarak yükselteceği sürümler de, açıklandı. Buna göre Windows 10 Ev, Windows 10 Mobil ve Windows 10 Prosürümleri, ilk bir yıl ücretsiz olarak yayınlanan sürümler olacak.

İsterseniz sözü fazla uzatmadan Windows 10 sürümlerini ve sürümler hakkındaki detayları sizlerle paylaşalım.

Windows 10 Ev

Klasik ev ortamında, sosyal ağların kullanımı, biraz oyun, biraz eğlence odaklı olan Windows 10 Ev sürümü, PC'ler, ikisi bir arada bilgisayarlar ve tabletler için kişiselleştirilmiş Windows 10deneyimi sunacak.

Xbox uyumlu oyunlar, CortanaMicrosoft Edge tarayıcı ve tabletler için Windows Hello adındaki parmak izi okuma ve iris tarama teknolojilerini içeren güvenlik yazılımlarını destekleyecek bu sürüm, kullanıcısına en kişisel ve güvenli deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Windows 10 Mobil

Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilen Windows 10 mobil sürümü, mobil teknolojiler ile son derece gelişmiş bir deneyim sunacak. Herhangi bir büyük ekrana bağlandığında, PC'dekiWindows 10 deneyimini sunacak bu sürüm, şimdiden çok merak ediliyor.

Windows 10 Pro

Hem kişisel, hem de profesyonel kullanıcılar için Windows 10'un gelişmiş özelliklerini içerecek Windows 10 Pro sürümü, PC, ikisi bir arada ve tabletlerde kullanılabilecek.

Biraz da kurumsal özellikleri destekleyen Windows 10 Pro, küçük kurumsal ortamlar ve ofis çalışanları için çok kullanışlı bir sürüm olacak gibi görünüyor.

Windows 10 Enterprise

Orta ve büyük kurumsal kullanımlar için geliştirilen Windows 10 Enterprise sürümü, Windows 10 Pro sürümünün daha gelişmiş desteğe sahip, daha iyi bir alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

Windows 10 Pro'ya kıyasla daha büyük güvenlik tehditleri için daha ciddi güvenlik desteğine sahip olan Windows 10 Enterprise, kapsamlı aygıt yönetimi özelliklerini de sunuyor.

Windows 10 Enterprise Mobil

Küçük işletme müşterileri için en iyi müşteri deneyiminin sunulması için geliştirilen Windows 10 Enterprise Mobil sürümü, oldukça güvenli bir Windows 10 Mobil deneyimi sunacak.

Ayrıca belirtilene göre Windows 10 Enterprise ve Windows 10 Enterprise Mobil sürümleri, bankamatik ve pos cihazı gibi sistemlerde kullanılacak yeni işletim sistemleri olacak. Ancak bu sürümlerin ne zaman satışa sunulacağı hakkında detaylı bilgi paylaşılmadı.

Windows 10 Eğitim

Windows 10 Enterprise sürümünün okullarda kullanılmak üzere geliştirilerek ortaya çıkartılan Windows 10 Eğitim sürümü,Windows 10 Ev ve Windows 10 Pro kullanıcılarının istediği zaman işletim sistemlerini yükselterek ulaşabileceği bir sürüm olacak.

Tüm sürümlere ek olarak MicrosoftRaspberry Pi 2 gibi düşük maliyetli cihazlar için Windows 10 IOT çekirdeği de sağlayacak. Ayrıca Xbox OneHololens ve Surface modelleri için de özelleştirilmiş Windows 10 sürümleri, ilerleyen dönemde tanıtılacak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Tühhh,dün bilgisayar yavaş açılıyor diye Windows 10 Pro 64Bit,ten Windows 8.1 Pro 64Bit,e geçiş yaptım,acaba geçmesemiydim ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

pro ile ev arasındaki farkı daha spesifik olarak yazarmısınız ??

Ekerci tarafından 14/May/15 18:31 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hangisi beleş lisanslı olacak onu söleyin gerisi önemli değil. ciddi ciddi lisanslı windows kullanacam heyecanlandım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

hangisi beleş lisanslı olacak onu söleyin gerisi önemli değil. ciddi ciddi lisanslı windows kullanacam heyecanlandım

Bedava lisans diye bir şey yok. Teknoseyir'e Microsoft Türkiye'den bir yetkili katılmıştı. Bedava Windows diye bir şey olmayacak dedi. Sadece daha önceden alınmış Windows 8 lisansı olanlar Windows 10 kullanabileceklermiş.

Edit : Windows 7'de dahilmiş ve sadece ilk sene için geçerliymiş :

http://shiftdelete.net/windows-10-ucretsiz-olacak-57754

mkyb tarafından 14/May/15 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

pro ile ev arasındaki farkı daha spesifik olarak yazarmısınız ??

Hocam kendilerine özgü olarak eklenecek fark fazla bulunmamaktadır. En anlaşılır olarak size Windows 7 home premium ile Windows 7 Pro örnek verebilirim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Bedava lisans diye bir şey yok. Teknoseyir'e Microsoft Türkiye'den bir yetkili katılmıştı. Bedava Windows diye bir şey olmayacak dedi. Sadece daha önceden alınmış Windows 8 lisansı olanlar Windows 10 kullanabileceklermiş.

Edit : Windows 7'de dahilmiş ve sadece ilk sene için geçerliymiş :

http://shiftdelete.net/windows-10-ucretsiz-olacak-57754

o kadar beleş olcak diye yaygara yaptılardı tüh gene lisanslı kullanamıcaz. neyse bill amca daha iyisini bilir.

win7 home basic de olur mu acaba. artı yıllık lisans mı olur premium dl mi alıyoz sanki.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Artık yeni Windows çıkmayacak. Windows 10 belli aralıklarla güncelleme alacak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Daha önce benzer konuda yazmıştım. Zamanında Windows 8 indirimli key alanlar çok şanslı lisans konusunda. Olmayanlar içinde sanırım en tmizi kms lisans kullanmaları olacak. Görev Zamanlayicidan da günlük çalıştırma ayarlama yapıldığın da alın size sınırsız Windows kullanımı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

aslında söle bi açık oluyor, ben 8.1 i dreamsparktan almıştım öğrenciyim diye şimdi win 10 a yükseltecem ve öğrenciliğim bitecek.ama artık hep lisanslı win 10 um olacak öğrenci olmasam bile

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Korsan windows kullana kullana, orjinal windows 8 kurulu bilgisayarımda güncelleştirmeleri çekmeye tırsıyorum çoğu zaman windows orjinal değil uyarısı alacağım diye :)

Alışkanlık meselesi.

Toplam Hit: 3141 Toplam Mesaj: 31