folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Wordpress'i Severek Kullanıyor Musunuz?

Wordpress'i Severek Kullanıyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Asp.net core ya da mvc tabanlı neden böyle site altyapıları olmuyor. 

Mesela ben microsoft platformlarıa gözüm alışık aşinayım diyelim bir web sitesi kurmak için sql server ve microfost tabanlı olan wordpres ile aynı işleri görecek platform bulamıyorum. Php ve mysql in linux serverin dayatılmasına bu işlerdende pek anlamadığımdan mütevellit anlam veremiyorum. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Yalnız değil mişim demek ki :) Yavaşlık sorunu yine ücretli cache eklentileri ile çözülür ama sürekli güncellenmesi ve değişmesi daha büyük bir problem bence. Muhtemelen ben de kendi Cms imi yapıcam gibi duruyor.

iyibu portalı kullan 2011de felan yapmıştım tam istediğin gibi. Kaynak kodlarında türkçe karakter ve acemi kodlar olması dışında bir sıkıntısı yok. Bunlar da problem yaratmıyor :D

Daha ciddi olursak artık wordpress devri de kalmayacak. Bence tam olarak istediğin şey güncelleme vb şeyler değil. Static site oluşturmak. Ayda yılda 1 hakkımızda sayfası vs değişen siteler için koca bir scripti kullanmak çok saçma. Static siteler büyük bir ihtiyaç haline geldi. Bunun için bir sistem yazıp yayınlayacağım şuan test ve makyaj aşamasındayım.

Eğer kendim yazayım diyorsan yol göstermek açısından vuejs (veya reactjs, angular js) gibi reactivite frameworklerini ve ssr olayını araştır.

** edit. Bunları yazmamdaki temel araç ve anafikir özeti şuydu (daha açık olmak gerekirse) : Wordpress gereksiz güncelleme veya hantal kötü kodlanmış bir script değil. Sadece çok fazla detay göz önünde bulundurularak basit projeler için gereksiz kaçan bir yığın özelliğe sahip. Sen de oturup sıfırdan yazsan yine aynı kapıya çıkacak bir yerden sonra, bir başkası için kötü bir script yazmış olacaksın. Yalnızca kendin için bir script yazsan senin de söylediğin hesap kar/zarar denkleminde kurtarmıyor.

by_Tet tarafından 19/Eyl/20 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

e-ticaretten kurumsal sitelere ve basit siteler dahil hepsinin altı yapısını wordpress kullanıyorum. Back-end seviyem başlangıç düzeyindedir. Front-end'e ise baya aşinayım. Html, css ve js ile çoğu sorunu çözüyorum.

Wordpress gerçekten çok büyük bir nimet. Büyük projeli bir websitede elbette olmaz ama bakkala çakkala, restorana, kobi firmalara website yaparken çok mantıklı geliyor. Ben bütün tema ve pluginlerdeki güncellemeleri kapatıyorum. Çoğu sitede warez tema ve eklenti kullanmama rağmen herhangi bir site çökmedi, saldırıya uğramadı, hacklink bile yemedi. He olabilme ihtimali var mı elbette var. Ama insanlar ucuz website istedikleri için her zaman wordpress hayat kurtatıyor ve size zaman kazandırıyor.

Nova Vida !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@siyahbereli orchard falan var. Ancak bana Asp.Net ile yazılan open source projeler daha karmaşık geliyor. Kendim de .NET Developer'ım ama adamlar bir solüsyon hazırlıyor içinde 7-8 tane proje, dizayn patternleri vs, kodun okunabilirliğini sıfıra indirmek için ellerinden geleni yapıyorlar gibi.

@by_Tet senin projeyi hatırlıyorum. Bence wordpress asla bitmez. Tüm piyasayı ele geçirmiş. Ben ayrıca Wordpress in çok iyi bir script olduğunu düşünmüyorum. Yani sen dünyanın en fazla kullanılan CMS yazılımısın ama yerleşik gelen bir form eklentin yok. https://www.classicpress.net/ şu proje benim daha çok hoşuma gidiyor ancak şu an ne durumda bilmiyorum. Wordpress'in hafif bir versiyonunun olması şart bence. 

@tereke34 hocam ben de küçük işlerde kullanıyordum ancak bu otomatik güncelleme muhabbeti can sıkıyor.

@yolbulucu kullandığım tema impreza https://themeforest.net/item/impreza-retina-responsive-wordpress-theme/6434280 70 000 satmış ve orjinal kullanıyorum. Gerçi sitenin patlaması temadan değil. Wp Bakery varya sayfa yapma aracı onun yüzünden.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Çok fazla wordpress kullanmadım hatta core kodlarını inceleme fırsatım olmadı yanlız piyasada çok fazla kullanan var. Gözlemlediğim kadarıyla yazılıma yeni başlayanlarda kullanıyor, profesyonellerde. Yakın çevreme site lazım olduğunda Pure php veya Laravel ile çok fazla teknik detaya girmeden yapıp geçiyorum, şurası bozuldu, burası olmadı diyende olmuyor :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Yetkin olmadan boş konuşmayım diye editledim, sorry :)

siyahbereli tarafından 19/Eyl/20 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

@siyahbereli orchard falan var. Ancak bana Asp.Net ile yazılan open source projeler daha karmaşık geliyor. Kendim de .NET Developer'ım ama adamlar bir solüsyon hazırlıyor içinde 7-8 tane proje, dizayn patternleri vs, kodun okunabilirliğini sıfıra indirmek için ellerinden geleni yapıyorlar gibi.

@by_Tet senin projeyi hatırlıyorum. Bence wordpress asla bitmez. Tüm piyasayı ele geçirmiş. Ben ayrıca Wordpress in çok iyi bir script olduğunu düşünmüyorum. Yani sen dünyanın en fazla kullanılan CMS yazılımısın ama yerleşik gelen bir form eklentin yok. https://www.classicpress.net/ şu proje benim daha çok hoşuma gidiyor ancak şu an ne durumda bilmiyorum. Wordpress'in hafif bir versiyonunun olması şart bence. 

@tereke34 hocam ben de küçük işlerde kullanıyordum ancak bu otomatik güncelleme muhabbeti can sıkıyor.

@yolbulucu kullandığım tema impreza https://themeforest.net/item/impreza-retina-responsive-wordpress-theme/6434280 70 000 satmış ve orjinal kullanıyorum. Gerçi sitenin patlaması temadan değil. Wp Bakery varya sayfa yapma aracı onun yüzünden.

Teşekkür ederim, karmaşıklık karışıklık bana göre değil, bu konudada bilgilenmiş olduk.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Yok hocam illaki yetkin olmaya gerek yok. Wordpress optimize edilmez ise yüksek trafikte ve yoğun içerikte şişebilir. Bu herkes tarafından kabul edilen bir şey bence.

Bir de ASP.NET ile geliştirilen projelerin çoğunlukla karmaşık olduğu düşüncesi tamamen bana ait :)) Kendi fikrimi söledim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Tonla lightweight cms varken neden wordpress? :D

https://piranhacms.org/

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Abi siteyi yavaşlatıyor ama güzel bir tema bulup alışınca çok seriden iş yapıp teslim etmeye başlıyorsun bu rahatlığı var

son kullanıcı harbiden sistemi kullanamıyor çok karmaşık buluyor

wp page builder ile frontend ile uğraşmadan seri seri takır takır hallediliyor

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 4645 Toplam Mesaj: 22
wordpress