folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Xaomi Mi Band 4 Vs Honor Band 5 - Akıllı Bileklik Alınmalı Mı?Xaomi Mi Band 4 Vs Honor Band 5 - Akıllı Bileklik Alınmalı Mı?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  banneduser
  banneduser's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Nisan/2013
  Erkek

  Uzun zamandır alayım diyordum, kafaya koydum alayım diyorum ama;

  Sizin tavsiyeniz hangi bileklikten yana olur?

  Mi Band 4 te 3'ten farklı olarak 6 sensör (mi band 3 te 3) ve 1 gyroskop varmış. Gyroskop ta bir sensör aslında eleman bu şekilde tanıttı. https://www.youtube.com/watch?v=rvD9VEpkrns

  Açıkçası bu mobil ürünler giyilebilir ürünler her sene yeni bir model ve geliştirme çıkararak para kazanma çabasındalar. Ve ürün çıkalı 1 sene oldu olacak.(4 çıkış tarihi 11.06.19) Bu yüzden çıkarabilirler diye düşünüyorum fakat korona diye bir dert de var. Ayrıca Mi band 4 ile çıtayı bayağı yukarı çıkardılar bir sene daha bununla devam da edebilirler. Mi band 5 çıkar mı? Bunu nereden öğrenebiliriz?

  Edit: Bu ikisinden hangini tercih etmeli?

  Uygulama ve ekran kullanışı bakımından Xaomi daha iyiymiş. 

  Honor Band ölçümlerde bir tık daha iyi galiba.

  İkisini de kullanıp aradaki farkları söyleyebilecek var mı?

  Biraz da kararsızım malum zaman tutum devri.

  banneduser tarafından 30/Mar/20 09:19 tarihinde düzenlenmiştir

  ride or die..
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PanxeR
  PanxeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  eşime doğum gününde aldım şuan akıllı saatlere 5tl bile verilmez çünkü sürekli şarj bitiyor

  neden mi band 4 aldım

  şarj 15_20 gün arası gidiyor doğru ayarları yaptığınızda

  çok işlevsel ve rahat normal saatler veys akıllı saatler gibi kocaman değil ama ucuz bileklikler gibi küçücükte değil bildirimleri mailleri msjları rahatlıkla okuyabileceğiniz genişlikte ekranı var saat görseli olarakta çok iyi 

  uyku takibi gibi şeylerde çok iyi çalışıyor

  fiyat konusuna gelirsek yukarıda dediğim gibi akıllı saatler hem pahalı hem şarj çabuk bitiyor hemde 1 yıl sonra oda eskiyor ama alırken pahalı aldığınız için içiniz yanıyor

  diğer tarafta bu bileklik uygun fiyatlı ve işlevsel olduğu için kaybetseniz de kırılsada eskisede sizi üzmez gider yenisini alırsınız.

  kesinlikle tavsiye ederim alın kullanın


  Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aylmz
  aylmz's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Ocak/2016
  Erkek

  1 ay sonra sıkılırsın, bence alma.
  Almadan önce sanki ihtiyaç duyduğun bir şeymiş gibi geliyor ama aldıktan sonra varlığını bile unutuyorsun.


  binin yarısı beş yüz o da bizde yok
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RotKerim
  RotKerim's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2011
  Erkek

  ben saat kullanmayı sevmediğim için saat işlevi gören bir cihaz olarak görüyorum + 

  tek farkı renkli ekran minik bi fotografda koyabilirsin

  RotKerim tarafından 30/Mar/20 00:28 tarihinde düzenlenmiştir

  Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sunyy2003
  sunyy2003's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Ağustos/2005
  Erkek

  3 kullaniyorum işyerinde çok yurudugum için iddiaya girip kanıtlamak için almıştım nornaldede saat kullanmayı severim sürekli takılıdır bunu aldığımdan beri resmi bir yerlere düğün toplantitvs gibi gitmiyorsam kolumdan cikarmadim ben cep telefonuyla bağlanıyorum alqrrmini çok kullanıyorum şarji uzun gitmesi çok hoşuma gidiyor basit ama iyi bir cihaz


  bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  antivir-US
  antivir-US's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  Bileklik çok güzel bir icat bence. Ben telefonumu çantada taşıyorum bu nedenle telefonun çaldığını duyamıyorum. Bileklik kolumdaysa titreşim ile hemen fark ediyorum, kimin aradığını da bileklikten görüyorum, hatta o sırada Bluetooth kulaklık ile müzik dinliyorsam telefona dokunmadan kimin aradığını biliyor konuşmaya başlıyorum.


  Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RotKerim
  RotKerim's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2011
  Erkek

  he + olarak sanırım 2 3 ay oldu alalı hiç çıkarmadım bileğimden duşta bile.


  Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DE5TROY3R
  DE5TROY3R's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Nisan/2007
  Erkek

  Tek kötü yanı ekranın içerisinde kare siyah ekran gözüküyor

  Mi 3 de öyle değil

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Sserkan
  Sserkan's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Mayıs/2012
  Erkek

  Spor yapıyorsan işlevsel ihtiyaç görüyor anlık nabzını takip etmek ne kadar efor sarfettiğini görmek vs güzel.

  Lakin rutin kullanacağım diyorsan pek bi albenisi kalmıyor çoğu zaman bileğinde unutuyorsun.

  Garip bi cihaz olsada olur olmasada olur tarzında tam olarak :) 

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RitmFarbRacourci
  RitmFarbRacourci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2008
  Erkek

  Bu band saatlerdeki, nabız,tansiyon,oksijen doygunluk sensör'leri doğru çalışıyor mu?

  (bir ara @LTcelik parmaktan çalışan OksiMetre alacam demişti. )

   

  Ben bu Band Saatleri denedim. SpO2 oda'da uzun süre kalınca %95 lere düşüyor. Camı açınca bir müddet sonra %99'lara çıkıyor. ama asla bu 2 değerin altına ve üstüne çıkmıyor.

  Nabız, 55 ile  95 değerleri arasında oynamış.

  sistol/diastol da (70-85)/(101-125) arasında oynamış.

  Spor yaptığımda da ölçtüm bu değerlerin üstüne çıkmamış hiç. nabız'ın 120'leri filan bulması gerekmiyor mu? (yeri gelmişken bi'de çocuk koluna takayım.)

   

   

  bu yukarıdaki değerler normal mi?

   

   

  Birde bu Band saatler, bileğin üstünde mi olmalı, altında mı? çünkü bileğin altındaki Damarlar çok dâhâ belirgin. @@,) 

   

  RitmFarbRacourci tarafından 30/Mar/20 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

  Zenith.Nâdir UniVerse^^D` YakındaOrtaSüreliBirTatilYapabilirim I'şıkY'ılı/sny @@,? ^^D` AnChrno KlmeSySnye/Sre BlgMntkSrç GönlTekn. M'tşâbh SbMrne,Avitr,Astr,Wtch√. AirRce PrMtr Gri'yÇlnMvi ,. Sey'Sy'Sml'Frb'Srç'Şkl'Prprtn *TkAsl* LugerP08 (3+2N,1K) YelYutan'SağanGil'Ebâbil(Ula, bu nasıl kuş. uçarken uyu'yormuş, ya da @@,) ) NeverMore (VrgllüNokt: ,. 12:[1Çşn,(2AnMlzm)]) YvşDzgndr,DzgnHzldr/shter* MssaoKzuoBro's Trnd.Leak (mv.krmz;syh,pmb)/t  DefnsngOfcontrIda* JstSml&WvBys,JstSml&Wv .. CrispR/cas9 TraCpy DznlDntl avas'vam DğrdnV/VyDlylı;SrlrV/VyCvplr Jvnoia(^^D`) UpHgh5 127hEvrythngMvs* ManInFire WmnAtWar,ÇzmÜrt* DnTccrı,AtzmTccrı* SeWhtisNtThre* SmmrBrk LstFrqncy.Crzy ChldrnOfCenghs ThGretJurny CphrneumZeyd DenOfThievs ThArtst.MllnsOfUsKbr LeGrndeVyge OurBrndisCrss(2005-2015) LstCstle Drive2016 Crtx.Lmbc(Umt.Krk) Kntrst 'mAlwaysUp^^F` KBoardKiller^^D` SaraBande O.Fortuna MneyBll.5wy 5Pozsyn EcnmcsYleBsebll Scout Sttükoİhtyr Ylnzlk.BenetMiller KrkuÖzgvnKnşma Str.Eştlk EnjyThShw StrSatr GamChngr N.Explinng Demoltn PinHâni&DumanÖzel BrdOfPassg ByondClods Blod.BrinBrire MedteMSSbecn thred,Asenk MünicH(Pssngr) MarcoK.StarB SquaTringWave KepClm,BeQit,AlwySmle. Duman-özel Tr.Gov KepİtSmpl 2Çellos.SydneyLive.SmllsLkTinSprit CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliYaylıÜflemeliVurmalıTuşluPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodRedrİsAReRedr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGood^^D` Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  67Impala
  67Impala's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Haziran/2015
  Erkek

  Mi band 4 te müzik çalar kontrolüde var mesela bu özellik 3'te yok.Ayrıca band 3 Mayıs ayında tanıtılmış.band 4, Haziran ayında tanıtılmış.İnternette çıkacağına dair bir kaç sitede denk geldim.Hazirana kadar 2 ay bekleyin derim bence.

Toplam Hit: 693 Toplam Mesaj: 18
xaomi mi band 4