Xiaomi 9T - Oppo Reno Z

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Sayın müridler. Telefon olarak i7 Plus kullanıyorum.

Eşimde de i6 var ancak telefon ölüyorum sinyali veriyor.

Haliyle yeni telefon gündeme geldi. Asıl isteği iphone’dan devam etmek ancak malum elma fiyatları uçuk o kadar para vermek istemiyorum. 

Kendi i7 Plus cihazımı verip bu cihazlardan almayı düşünüyorum.

9T için HB’de hatrı sayılır indirim yapılmış 2739 TL şuan fiyatı 64 GB modeli.

Oppo daha önce hiç çevremde kullanan görmedim netten okuyup araştırdığım kadarıyla biliyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? 9T de açılır kamera olayı var çentiksiz olması avantaj sağlıyor gibi çünkü çentik olayına pek alışamadım.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Sayın müridler. Telefon olarak i7 Plus kullanıyorum.

Eşimde de i6 var ancak telefon ölüyorum sinyali veriyor.

Haliyle yeni telefon gündeme geldi. Asıl isteği iphone’dan devam etmek ancak malum elma fiyatları uçuk o kadar para vermek istemiyorum. 

Kendi i7 Plus cihazımı verip bu cihazlardan almayı düşünüyorum.

9T için HB’de hatrı sayılır indirim yapılmış 2739 TL şuan fiyatı 64 GB modeli.

Oppo daha önce hiç çevremde kullanan görmedim netten okuyup araştırdığım kadarıyla biliyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? 9T de açılır kamera olayı var çentiksiz olması avantaj sağlıyor gibi çünkü çentik olayına pek alışamadım.

@mkyb hocamız Oppoyu över 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavi5
    mavi5's avatar
    Erkek

Mi 9t yi almak aldığın en doğru karar olur. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

9t kullanıyorum bomba telefon . Gcam çok iyi 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

edit: okuduğumu anlamamışım

0x656e tarafından 06/Eki/19 12:31 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Mi9t kullanmadım ama çentiktiksiz telefonlar beni cezbediyor.Hb den alacagın ithalatcı garantilidir.O paraya mi9t prosunu satıyorlar facebook gruplarında.İthalatcı garantinin pek işe yarıyacağını sanmıyorum bence garantisiz pro modelini al.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

9t kullanıyorum bomba telefon . Gcam çok iyi 

Gece çekimleri nasıl zayıf gibime geldi biraz. 

Birde Xiaomi de sıralama nasıl yani hangisi alt hangisi üst ayıkamadım mevzuyu :)

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

3000 tl oppo ya vermektense 800 daha ekleyip 9t pro almak daha mantıklı sanırım.

Ya da 3200 e Meizu 16th 8gb / 128 gb alırdım.

qoqo tarafından 06/Eki/19 13:30 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

oppo cihazlarda genel olarak gördüğüm bir sıkıntıyı aktarayım size.

teknik serviste çalışıyorum haliyle günde onlarca defa aktarım yapıyoruz iphone dan samsung a samsung dan oppo ya vs.

genel olan sıkıntı en hızlı hafıza birimleri iphone da en yavaşı ise oppo da

oppo telefonlara dosya aktarmak çok uzun sürüyor. ayrıca işletim sisteminde çenlikli modellerde sanki cihaz a çentiği programlanmamış gbi tam o kısımda pixeller görüyorum bazen mesela

bu dediğim olay iphone x veya bendeki huawei mate 20 lite da yok sadece oppo da rahatsız etti beni.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9791

bence xiaomi mi9t pro al düzünü alma.

pro da 855 var çok iyi işlemci.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi'nin resmi garantilisine boş yere tonla para verme. İlla resmi cihaz alacağım diyorsan LG V30+ al geç. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Normal çekim(AI sebebiyle karanlık olduğunu algılayıp ışığı biraz arttırıyor normalde daha karanlıktı çekim esnasında, sabah 6.30 sularıydı 1 ay önce)

Xiomi kamerasının gece çekim modu

Gcam gece çekim modu

Kamera konusunda gayet başarılı. Bundan iyisi Şam'da kayısı.

İnternette gözlemlediğimi söylüyorum, pro modeli anladığım kadarıyla işlemci sebebiyle parmak izi konusunda daha başarılı nedendir bilmem çok yüksek işlem gücü gerektirdiğini düşünmüyorum ama.

Çentiksiz ekran çok güzel gerçekten ama açılabilir kamera bazen canımı sıkıyor. Whatsapptan görüntülü arama geliyor çat kamera çıkıyor. Bi kere cebimde açıldı, dün ekran tersti açılmadı telefonu elime alınca açıldı sensörle alakalı ama cepte nasıl açıldı? Instagramda story izliyorum storyi kapatınca kamera açılıyor? Bi kere de başıma şey geldi hangi uygulamaydı hatırlamıyorum kamera çıktı uygulamayı kapattım kamera içeri girmedi kaldı öyle. Kamera uygulamasına girdim kamerayı içeri soktum çıktım. Yani yazılımı hala stabil değil ve bunun üzerine çalışmıyorlar...

Şafak 1152!
Toplam Hit: 3935 Toplam Mesaj: 32
xiaomi oppo