Xiaomi Mi5 Vs. Xiaomi Redmi Pro

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

ekranı gayet iyi koruma jelatini dahi kullanmıyorum. sadece şeffaf kılıf aldım gerçi tıraşlanmış metal kasası var sağlam ve şık epey ama yine de çizilir belki diye kılıf kullanıyorum. ekranı ciddi anlamda iyi. çoğu üst segment cihazdan daha parlak. type c bağlantısı var ve hızlı şarj da destekliyor telefon %20 şarjdan %100 e yarım saate doluyor. günlük kullanım ile oyun vs oynamam sadece sosyal medya ve konuşma falan 1 buçuk günü gördüğüm oldu. kamerası doğru ışık ile güzel fakat gece çekimi övülecek kadar iyi değil.  şuan tek sıkıntısı Çin romlu olması. global rom çıkacak deniyor bekliyoruz bakalım. Android 7 de gelecek bu cihaza bu arada.  bulabilirsen 64 GB olanı yani işlemcisi x25 olanı al. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

sırayla cevap vereyim :)

@mkyb hocam custom rom işine girmem resmi miui yeterde artar bana sanırım , ama global olmasını anlamsızca istiyorum.

@adamhakli türkiyeye ne zman gelir bilinmez hocam sanırım , hb den almayı düşünüyorum ben.

@MsXLaBs abi vallahi korkularımı yazmıssın hem ince zarif ufak , hem dayanıksız bu telefon. tamam çok hoş donanım iyi vs. ama videoyu izlemissindir kürdan gibi gitti..

@mrkps hocam daha önce 1 1.5yıl miui kullandım , dediğiniz şeyle gerçekten çok güzel.

@Quetzalcoatl hocam ekranından memnun musun bi s4-s5 tadındamı veya note2 , valla öyle puanmış çartmuş çurtmuş koşamam :D kamerası ortanın üstünde olsun (note4 den iyi belki) , şarjı gitsin kafidir gibiii

lakin hb yorumlarına bakıyorum adamlar orda bile kameradan pek bişi bekleme yazmışlar , bilemedim nasıl yapıcam.

@PanxeR - @mkyb tt de 800 1800 2600 kullanıyor :D onda da biraz sıkıntılı

gönüller mi5 diyor , sonra çıt kırıldım diyorlar ,redmi pro ekran kötü diyorlar , kamera vasat diyorlar.

arkadaşlar mi5 ve redmi pro'dan çekmiş olduğunuz bir kaç fotograf paylaşabilir misiniz. en azından kamera konusunu netleştirelim sizlere zahmet :/

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8291&idPhone2=6948&idPhone3=8263

screenshot_1.jpg (629×603)

screenshot_2.jpg (634×595)

screenshot_3.jpg (641×599)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mi5 elimde yok. Redmi Pro'da bana ait değil o yüzden örnek fotoğraf ekleyemiyorum.

Ancak gözlemlerime göre Mediatek işlemcinin görüntü işlemesi Snapdragon kadar iyi değil. Snapdragon'lu telefonlar kamerada daha iyi.

Xiaomi Redmi Pro ile çekilmiş fotoğraflar : https://www.flickr.com/photos/146228843@N02/sets/72157672999400176/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Fiyatı hergün artıyor mi5'in. Bi ara 1079 + bonus puan kampanyasından 1200e çıktı adım adım.

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

redmi note 3 pro var bende 2 aydır falan.

sorularınız varsa alabilirim. internette telefon için söylenenler doğru. 

3/4 kez sağlam düşürdüm, silikon kılıf var. bişey olmadı.

tek sorun: ekran jelatinini bi türlü takamadım. bezel 1mm kadar yüksel ekrandan. jelatinin birazı oraya takılıyo, tam sıfıra sıfır takmak gerekiyo. üç jelatin gitti hala beceremedim. ben de kenarı kalkık kullanıyorum.

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

mi5 aldım 1044 tl den bugun aynı satıcıda fiyatı 1200'e dayandı telefonu 2 gün önce satın aldım :S

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

inşallah bu hafta içi kredi kartımı ayarlayabilirsem mi5 alacağım dostlarr

lakin şimdi beyazınımı almalı yoksa gold mu ?

siyah biraz erişelemez durumda , aradım gelmeyecekmiş hb'ye tekrar siyah.

bunların gold'u öyle iphone gold'u gibi değil , açık kahverengi gibi sanırım.

erkek için o gold sırıtır mı nasıl olur ki , varmıdır beyaz veya gold kullanan ?

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk mesajımda dediğim gibi Xiaomi'nin Gold rengi bronz madeniyle aynı renkte.

Bu Zippo çakmağın biraz daha mat olanını düşün

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

inşallah bu hafta içi kredi kartımı ayarlayabilirsem mi5 alacağım dostlarr

lakin şimdi beyazınımı almalı yoksa gold mu ?

siyah biraz erişelemez durumda , aradım gelmeyecekmiş hb'ye tekrar siyah.

bunların gold'u öyle iphone gold'u gibi değil , açık kahverengi gibi sanırım.

erkek için o gold sırıtır mı nasıl olur ki , varmıdır beyaz veya gold kullanan ?

Hocam beyaz kullanıyorum , ekran kapalıyken çerçevelerle birlikte çok şık duruyor. Memnunum , gold rengini hiç görmedim bir şey diyemeyeceğim.

trader
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

mi5 için kılıf vs. nerden alıyorsunuz, ben n11 den aldım bir tane tuşların geleceği yerler açılmamıştı hep basılı kalıyordu, kılıf telefona tam oturmuyordu iade ettim.

Bendeki beyaz, bir sıkıntısı yok güzel duruyor. Gold olanını bilmiyorum görmedim gerçekte. Beni rahatsız etmedi ama ekranın yanında 1-2mm kadar sıyahlık var çerçeve gibi. Nette bundan rahatsız olan filan varmış.

detCode tarafından 30/Oca/17 00:31 tarihinde düzenlenmiştir

Who is detCode?
Toplam Hit: 4879 Toplam Mesaj: 41
xiaomi mi 5 xiaomi mi5 vs. xiaomi redmi pro şaomi