folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yanlışlıkla HDD Biçimlendirme

Yanlışlıkla HDD Biçimlendirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar rufusla hiren cd yi usb ye yazdırmam gerekiyordu yanlışlıkla (dikkatsizlikle) usb den takılı olan hdd seçili iken başlatmışım hemen durdurdum ama bilgisayarda gözükmüyor usb den bağlanan harddisk.

varmıdır kurtarmanın bir yolu yöntemi.

yeni ssd aldım, notebook a taktım, kurulum yaptım eski hdd yi  harici kutuya koydum. daha yeni ssdye kopyalamaya fırsatım olmamıştı umarım gitmez verilerim

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Tam biçimlendirme yaptığını sanmıyorum başlat a bastım hemen iptal dedim. hani bunu yani bölümleri onarma gibi bir program var mı?

bu arada hdd içerisinde win 10 için c bölümü ve 500 mb sistem alanı vardı geri kalan kısım da D bölümü idi

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

disk açılıyor ve içerisinde eski verileriniz yoksa RecMyFiles ya da SalvationDataRecovery,

disk açılmıyor ya da format istiyorsa CgSecurity'nin TestDisk iş görebilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Benim hdd raw oldu.Biçimlendirdim ntfsx2 üsütne 1,2 ufak dosya yazdım.Rawdan önceki verileri kurtarmanın yolunu bulamadım.Bilen duyan?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/acil-yardim-d-yi-sildim-244600

Ben burda tamamını kurtardım deneyebilirsiniz 

imza
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Üzerine hiçbirşey yazmamışsın güzel öylede kalsın sakın kullanma.

R STUDIO recovery  bul indir bu programla büyük ihtimalle dosyalarını bıraktığın yerde bulursun.hemde kendi klasöründe.

Not: crackle bulsan da verileri sınırlı kurtarma

siberturq tarafından 05/Nis/20 13:44 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

Üzerine hiçbirşey yazmamışsın güzel öylede kalsın sakın kullanma.

R STUDIO recovery  bul indir bu programla büyük ihtimalle dosyalarını bıraktığın yerde bulursun.hemde kendi klasöründe.

Not: crackle bulsan da verileri sınırlı kurtarma

R Studio yu deniyorum bir iki saattir tarama yapıyor sonunda ne çıkacak bekliyorum

sahinka

easeus un 13 sürümünü kurdum lisansladım ama lisans sorunu çıkarttı bende 12 sürümünü kurdum eğer rstudio olmazsa bunu deneyeceğim

cicosz 

yukarıdakiler olmazsa bunların birisini deneyeceğim.

birde olduğu gibi klasör klasör şeklinde kurtarma yapan program hangisiydi? daha önce gene bir bellekten kurtarma yapmıştım o zaman klasöe klasör kurtarmıştım şimdi adını hatırlyamadım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Benim hdd raw oldu.Biçimlendirdim ntfsx2 üsütne 1,2 ufak dosya yazdım.Rawdan önceki verileri kurtarmanın yolunu bulamadım.Bilen duyan?

Keşke biçimlendirmeseydin. 

R STUDIO rawı açıyordu.

Çünkü biçimlendirince klasör hiyerarşisi bozuluyor.

Neyse bir tarat kurarırsın büyük ihtimalle...

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

R Studio ile 248GB nin hepsini geri aldım denediğim dosyalarda hep açıldı umarım denemediklerim de açılır.

şimdi bir yerde gördüğüm yöntemi size sorayım. diyorki cmd de komutla eski sistemine içerisindeki verileri kaybetmeden döndürülür diyor. (ha orada bahsedilen sadece bir bölüm mü yoksa benim gibi bir hdd içerisindeki 2-3 bölüm mü onu bimiyorum) böyle birşey mümkün mü?

raw ı eski haline, içerisindeki eski bölümlere veri kaybı olmadan döndürmem mümkün mü deneyen eden var mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

Boot sector backup ı varsa rebuild edilince geri dönüş yapılabiliyor. Bunun için formatlamadan önceki disk formatını bilmen gerekiyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

R Studio ile 248GB nin hepsini geri aldım denediğim dosyalarda hep açıldı umarım denemediklerim de açılır.

şimdi bir yerde gördüğüm yöntemi size sorayım. diyorki cmd de komutla eski sistemine içerisindeki verileri kaybetmeden döndürülür diyor. (ha orada bahsedilen sadece bir bölüm mü yoksa benim gibi bir hdd içerisindeki 2-3 bölüm mü onu bimiyorum) böyle birşey mümkün mü?

raw ı eski haline, içerisindeki eski bölümlere veri kaybı olmadan döndürmem mümkün mü deneyen eden var mı?

Büyük oranda sağlamdır merak etme üzerine birşey yazmamışsın. 

Geçmiş olsun.

Toplam Hit: 847 Toplam Mesaj: 11
hdd sorunu