folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yardım Kampanyası Düşünceleriniz

Yardım Kampanyası Düşünceleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

yani o konuda haklısın performanstan düşmeni engelleyecek bir durum karşısında önlemini alman gerekiyor projenin ilerlemesi için lakin farklı açısıda o paranın bütünlüğü sende korunacağına inandıkları için eksilmeyeceklerini herhangi bir zarar gelmeyeceklerini bildikleri için sana emanet ettiler bence orada öleceğini bilsen o paraya dokunmaman gerekirdi gerekirse borç alıp kendi ihtiyacını gidermen bu paraya dokunabilmek için o parayı verenlerden durumu izah edip icazet almalıydın bu benim kişisel kanaatim ama

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

konuyu dağıtmadan kafamdaki bir soru var

bir proje vardı yardım projesi

birazda nakit para toplanması gerekiyordu

bir arkadaş nakit işiyle ilgilenen kişiye iletmek için bana vermişti topladığı parayı

ogün hiç param yoktu babam 2 gün sonra yollayacaktı parayı

ve açtım kahvaltı etmemiştim minibüsle eve dönmeye 1 liram bile yoktu

ve o an kendi kendime bu soruyla karşılaştım

"cebimdeki paradan alıp karnımı doyurmalımıyım doyurmamılımıyım"

o para yardım için toplandı

ve

onlara yardım gitmesi için proje ekibinin ayakta durması lazım

yadı proje ekibininde desteklenmesi lazım diye düşündüm kendi kendime

ve aslında böyle bir şeyin etik olduğunu düşündüm

bunu bir kaç arkadaşa sorduğumda etik olmadığını söylediler

cünkü para bir belirli bir ihtiyaç sahibine ulaştırmak için toplanmıştı

ben o parayı kullanamazdım

sizin yorumunuz nedir

Etik hocam dediğin gibi açsan harbiden 1 kuruş yoksa cepte etik sonuçta o para yardım için kime hayrı dokunduğu önemli değil
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

konuyu dağıtmayın len herkes kullanmadığı elbilerini toplasın bi yerde toplayalım bunlarıda sonra ihtiyaç sahiplerine iletelim ? mesela

Living Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

düşünülebilir Armada ama daha böyle büyük bir proje istiyorum 6 7 farklı illerdede bu şekilde hazırda bekleyip proje araştıran farklı arkadaşlarım var türkiye genelinde büyük yapabileceğimiz birşey yurtdışında ne gibi yardım projeleri yapılıyor ki inceleme şansımız olur mu acaba

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

şöyle bir durumda var

olayı basite indirgeyelim 

bir köy var köyde de hasta bir çocuk var o çocuğa yardım için para toplanıyor

tedaviyi edecek doktor yol biletini kendi cebindenmi vermeli yoksa yardım için toplanan paradanmı almalı

burada şunu düşünüyorum

doktorun o köye gitmesi yardımın bir parçası 

ve o parada çocuğa yardım edilmesi iiçin toplandı

benim durumumda bakarsak 

o para o insanlara yardım için toplandı

benim o projede var olmam ve o projeyi başarılı olmasına katkı sağlamam 

yapılan yardımın bir parçası

dolayısıyla benim(örnek veriyorum projeden herhangibiride olabilir) orada performansımın düşmesi yada o gün bayılmam ne bileyim proje katılamam o yardım diye tabir ettiğimiz olayın gerçekleşmemesine sebep olacak yada bir şeylerin eksik kalmasına

hocam ameller niyete göredir. Eğer ki sen o anda gerçekten ihtiyacın olduğu için daha sonra yerine koymak şartıyla aldıysan bi sıkıntı yok. ama nasılsa yardım parası var, ben de bu işle uğraşıyorum, ordan yesem de olur şeklinde bir düşünce ile yaparsan o zaman etik de olmaz, müslüman olarak dini açıdan da uygun olmaz. ben yahudiyim zaten diosan tüm parayı diskoda ezebilirsin =)

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Lynxmaster in dedikleride düşünülebilir lakin yok mu böyle kampanya fikirleriniz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

up

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her fakir insanı çocuğunu sevindirmek kadar güzel bişey yoktur arkadaşlar emin olun çünkü bende bunun içinden geldim çoğu arkadaşımın birsürü şeyleri olurdu hep imrenirdim içten içe isterdim ama benim olmazdı kaderime boyun eğip çalışırdım o şeyi alana kadar çok alamadığım zamanlar olurdu 13 yaşımdan sonra bilgisayar hevesine kapıldım sonuç itibari ile bilgates le çalışmak gibi bi hayalim varken internet cafeci oldum :)

Bunun yanında alternatif olarak

İş bulamayıp çocuğunu çalıştıran okula yolamayan babalar için bişeyler yapılabilir

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

mavi kapak kampanyası gibi bir başka örnek bir site açıp öyle bir slogan yazacaksın ki mesela; siteye kare şeklinde yardım yapan kişilerin isim veya firma isimlerini yazacaksın veyahutta firmaların logolarını koyacaksın. her bir kişi veya firma 1 lira verse bile 1 milyonu tutturabilme olasılığıda çıkabilir o paraylada gerçekten ihtiyacı olan kişiye yardım edildiğinde fotoğraflarını çekip sitede ayrı bir kategoride yardım alan ve katkılarından dolayı şu kişi ve firmalara teşekkürü borç biliriz diye yazılar yazıp altınada liste halinde değil ama dikdörtgen şeklinde boyutları aynı olsun o içeriklere firmaların logosunu veya ismini yazabilirsin.. Örnek vermek gerekirse "20 engelli arkadaşımıza akülü araba almak için 100.000 kişi arıyoruz" başlığıyla altına ise "20 engelli arkadaşımıza 5.000 TL tutarında olan akülü arabaları alabilmek için 1 TL verecek 100.000 gönüllü arıyoruz" diye açıklama yazıp, bu şekilde 1 TL veya üstünde vermek isteyenlerinde kabul edebilirsiniz. Kampanyaya katılım yoğun olursa sms ile bile ücret kabul edebilirsiniz..

Toplam Hit: 2594 Toplam Mesaj: 42