folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Zamlara Hazır Olun - Düzenledim - Bi Daha - Bi Daha (:

Yeni Zamlara Hazır Olun - Düzenledim - Bi Daha - Bi Daha (:

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar beni bilirsiniz benim malulluk olayı bitti son muayenemden sonra tamamen emekliyim, böyle güncel konuları takip etmeye başladım. net asgari ücret= 4.253 lira olmuş. asgari ücretin bizim emekli maaşıyla belli bir oranı varmış. bizede internette gördüğüm kadarıyla en düşük emekli maaşının 3000-3500 lira arası olacakmış gibi bi rakam görüyorum= kısaca özetle;  Bu durumda ikisi arasındaki makasın kapatılması için bir artış söz konusu olabilir. Burada öne çıkan rakamlar 3000 ve 3500 olarak değerlendirilebilir. Bu durumda bu gün en düşük emekli maaşı ile asgari ücret arasındaki oransal fark da korunmuş olacak.

birde; Buna göre de 2022’nin başında en düşük emekli aylığı ek ödeme hariç 3.600 liraya çıkacak. 

gibi yazılar okuyorum. dost acı söyler; bu kadar maaşımızı nerden çıkaracak devlet baba yeni zamlara hazır olun.

bu arada sgk primlerini ödeyen her mürid her ay 5-10 liranızı ben yiyorum rahat olun (((:

düzenlemem;

emeklilere genel olarak yapılacak zam konusunu görmüşünüzdür sadece internette ahaber'in sitesindeki yazıyı kopyalaym;

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda asgari ücretten sonra emekli maaşları içinde "fevkalade" bir artış yapılması planlanıyor.

ben daha başka bişey yazmayım küfür yemeyim :DDD bana diyeceğiniz varsa pm'de herşey serbes (;

bi daha düzenlemem (:   ;

İŞTE YENİ MAAŞLAR 

9/1 derecede öğretmen maaşı 4.941 liradan 6.354 liraya çıktı
    8/1 derecede polis memuru maaşı 7.465 liradan 9.599 liraya çıktı.
    1/4 derecede uzman doktorun maaşı 10.126 liradan 13.022 liraya çıktı.
    9/1 derecede hemşirenin maaşı 5.237 liradan 6.733 liraya çıktı.
    9/1 derecede vaizin maaşı 5.016 liradan 6.449 liraya çıktı.
    En düşüş memur maaşı 4.880 liradan 6.275 liraya çıktı.
    SGK 2000 öncesi 2.624 liradan 3.292 liraya çıktı.
    SGK 2000 sonrası 1500 liradan 1.882 liraya çıktı.
    Bağkur emeklisi maaşı 1.912 liradan 2.399 liraya çıktı.
    Kıdem tazminatı tavanı 10 bin lirayı geçecek. Alınacak kıdem tazminatı artacak.
    65 yaş aylığı bin 55 lira 80 kuruş, evde bakım desteği 2 bin 292 lira olacak.
    Engelli aylıkları 842 liraya, yüzde 70 ve üzeri engelliler için bin 264 liraya çıkacak.

bana bile 382 lira zam gelmişse... varın gerisini siz düşünün. neye ne kadar zam gelir bilemiyorum. konunun başlığında dediğim gibi  yeni zamlara hazır olun. bide şimdi farkettim bana engelli aylığı da oluyormuş. benim engelim=%73 normal emekli olamasam bile engelliymişim (: devlet baba sağolsun (;

bi daha bi daha düzenlemem (: 

arkadaşlar ben zaten en düşük emekli maaşı alıyorum ki hiç farketmez en düşüğü 2500 lira olmuştu.

www.superhaber.tv

sitesinden; başka sitelerde de var bu bilgi; 

Daha öncesinde 1000 TL olan emekli bayram ikramiyesi son yapılan zamla beraber 1100 TL olmuştu. Milyonlarca emekliyi sevindirecek olan haberde Ankara kulislerinden alınan son iddialar doğrultusunda emekli bayram ikramiyelerine yüzde 100 zam yapılacağı ve Ramazan ile Kurban Bayramlarında 2’şer bin lira olmak üzere toplamda 4000 TL verileceği konuşuldu.

Bu bilgiler doğrultusunda; Ramazan Bayramında 2000 TL, Kurban Bayramında ise 2000 TL olmak üzere emeklilere toplamda 4000 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılacağı iddia edildi. Kararın Meclis’te önümüzdeki haftalarda görüşüleceği ve 2022 yılının ilk bayramı olacak Ramazan Bayramının hemen öncesinde emekli olan vatandaşlara herhangi bir başvuruya gerek olmadan emekli maaşı aldıkları banka hesaplarına 2 bin lira emekli bayram ikramiyesinin yatırılacağı beklenmekte.

şimdiye kadar gördüklerim böyle beklenilen şeyler, böyle haberler hep gerçekleşti.

devlet baba bizi seviyo (((: ben tam zamanında emekli olmuşum (;

bide bu ikramiye denen para, alenen havadan verilen para. devlet bu parayı nereden çıkaracak? dikkat edin (((:

ajan1111 tarafından 16/Mar/22 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Sosyal demokrasi Türkiye ve tüm Avrupada çökmüş durumda. Kimse gelip Almanya şöyle güzel böyle güzel demesin hepsi bok gibi durumda.

ABD'de sıfır tecrübeli bir mühendis yıllık net $100,000 işe başlarken Avrupada 20 yıl tecrubeli mühendis bile o parayı alma ihtimali düşük. Üstelik ABD de satış vergisi ortalama %5'ken, Avrupada VAT %18 den başlıyor.

Vergilerin düşürülmesi, bedava sağlık sigortalarının kaldırılması, üniversitelerin paralı olması gerekiyor. Kimse kimseye vergisiyle bakmak zorunda değil. Ücretsiz olan hiçbir şey sürdürülebilir veya iyi kalitede değildir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Ajanim,

sen yine de cok beklentiye girme, maasi 1.000 liranin altinda oldugu halde ozel yasadan 1500 alan cok kisi var. 3.5-3.6 zor.

bu arada her ay odedigim istege bagli sigortamdan sana giden varsa da afiyet seker olsun.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    gkhn bunu yazdı

Ajanim,

sen yine de cok beklentiye girme, maasi 1.000 liranin altinda oldugu halde ozel yasadan 1500 alan cok kisi var. 3.5-3.6 zor.

bu arada her ay odedigim istege bagli sigortamdan sana giden varsa da afiyet seker olsun.

benim beklentim hiç yokki. şuan aldığım 1500 lira fazlasıyla bana yetiyor. ama hakkaten 20 sene çalışıpta emekli olanların durumlarını bilmiyorum.

ödediğin sigortadan illaki bana da bi pay düşüyordur. her ay aldığım en az 10 tane 2'li snickerslerin=5 tl 1-2 tanesini senden diye yicem artık (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Asgari maaş öyle bir rakama ulaştı ki şuan ilkokul mezunu vasıfsız adam ile 7 sene tıp fakültesi okumuş doktor hemen hemen aynı maaşı alıyor. 

Yahu kitapta yazıyor kitapta. Hiç okuyan ile okumayan bir olur mu ?

mkyb tarafından 26/Ara/21 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sa. arkadaşlar beni bilirsiniz benim malulluk olayı bitti son muayenemden sonra tamamen emekliyim, böyle güncel konuları takip etmeye başladım. net asgari ücret= 4.253 lira olmuş. asgari ücretin bizim emekli maaşıyla belli bir oranı varmış. bizede internette gördüğüm kadarıyla en düşük emekli maaşının 3000-3500 lira arası olacakmış gibi bi rakam görüyorum= kısaca özetle;  Bu durumda ikisi arasındaki makasın kapatılması için bir artış söz konusu olabilir. Burada öne çıkan rakamlar 3000 ve 3500 olarak değerlendirilebilir. Bu durumda bu gün en düşük emekli maaşı ile asgari ücret arasındaki oransal fark da korunmuş olacak.

birde; Buna göre de 2022’nin başında en düşük emekli aylığı ek ödeme hariç 3.600 liraya çıkacak. 

gibi yazılar okuyorum. dost acı söyler; bu kadar maaşımızı nerden çıkaracak devlet baba yeni zamlara hazır olun.

bu arada sgk primlerini ödeyen her mürid her ay 5-10 liranızı ben yiyorum rahat olun (((:

Maaşlar yüksek çok iyi bana yetiyor bla bla diyordun bir konuda konuyu da bulayim

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

Maaşlar yüksek çok iyi bana yetiyor bla bla diyordun bir konuda konuyu da bulayim

adam onu 2 mesaj üstte de söyledi zaten hocam uzağa gitmene gerek yok :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

adam onu 2 mesaj üstte de söyledi zaten hocam uzağa gitmene gerek yok :)

Evet sen söyleyince farkettim.....

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

ajan1111 ; ödediğim SGK priminden senin maaşına giden her kuruş helal olsun hakkındır. Ancak geçende meclise en düşük emekli maaşı asgri ücret olsun önerisi sunuldu ve iktidar tarafı ret oyu kullandığı için olamadı, keşke olsa idi. Bence günümüzde dul, yetim, gazi, emelkli vb devlet güvencesinde maaş alan herkes için min asgari ücret olması gerekiyor...

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Asgari maaş öyle bir rakama ulaştı ki şuan ilkokul mezunu vasıfsız adam ile 7 sene tıp fakültesi okumuş doktor hemen hemen aynı maaşı alıyor. 

Yahu kitapta yazıyor kitapta. Hiç okuyan ile okumayan bir olur mu ?

Doktor ne kadar alıyor ki .

Aile hekimlerinin 15 bin civari aldigini duyuyorum ara ara yani 4250 nere 15 bin nere.

Tayga tarafından 26/Ara/21 22:34 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Sosyal demokrasi Türkiye ve tüm Avrupada çökmüş durumda. Kimse gelip Almanya şöyle güzel böyle güzel demesin hepsi bok gibi durumda.

ABD'de sıfır tecrübeli bir mühendis yıllık net $100,000 işe başlarken Avrupada 20 yıl tecrubeli mühendis bile o parayı alma ihtimali düşük. Üstelik ABD de satış vergisi ortalama %5'ken, Avrupada VAT %18 den başlıyor.

Vergilerin düşürülmesi, bedava sağlık sigortalarının kaldırılması, üniversitelerin paralı olması gerekiyor. Kimse kimseye vergisiyle bakmak zorunda değil. Ücretsiz olan hiçbir şey sürdürülebilir veya iyi kalitede değildir.

aynen öyle hocam, ara sira almanya'ya geciyorum (20 dakika mesafe bana), görsen oralari mahvolmuslar, hepsi perisan durumda sokaklarda yatiyorlar, kaldirimlari kemirmeye baslamislar. Marketlerde zaten yiyecek yok, bir sürü de kuyruk görüyorum haddi hesabi yok. Bazen konusmalari da dinliyorum diyorlar ki keske türkiye'ye iltica etsek acaba kabul ederler mi.. Keske bizim de öyle bir liderimiz olsa, amerikaya diz cöktürürdük...

Hocam cöken eden bir sey yok, tabi tüm ülkelere gidip görmedim, almanya sartlarini da cok iyi bilmiyorum ama arkadaslarim var, ben gidip geliyorum, fiyatlarda öyle gözüme carpan artislar vs yok. Ancak marketlerde artik 2G uygulaniyor (Geimpfte und Genesene) yani asi olmus ya da hastaligi gecirmeyenleri almiyorlar.. 

Isvicre'de ise tek sikinti korona.. Restoranlar icin de test, asi ya da hastaligi gecirmis olmak gerekiyor.. Sosyal devlet cökmüs diyorsun neye dayaniyorsun bilmiyorum.. Ben nisan ayinda kendi istegimle isimden ayrildim ve issizlik kurumuna basvurdum. Kendi istegimle isten ayrildigim icin 3 ay ceza verdiler,3 ay sonra aldigim maasin %80'ini ödeyeceklerdi ama is buldugum icin para almadim... Benim maasim ki ortalamanin cok üstünde, ona ragmen adamlar yok biz sana asgari ücret verecegiz vs demiyorlar, kurallar böyle.. Senin cökmüs dedigin almanya, her yil fazla para arttiriyor, parayi nereye harcayacagini bilmiyor adamlar. Ayni sekilde isvicre'de de, para bollugu var. 

En basitinden bizimkiler salliyor ya faiz haramdir bilmem ne, faiz orani 18-20lerde dolasiyor ama senin cöküyor dedigin avrupa'da faizler nerde? isvcire'de faiz karari gecende alindi, tahmin et nedir? -0.75.. Yani parani bankaya vadeli olarak yatirdiginda %0.75 eksik olarak geri aliyorsun.. Adamlarin paraya ihtiyaci yok ki, o paralari kullansinlar.. neyse seni severim ama cok yanlis bilgiler edinmissin..  

Son olarak isvicre'de vergi %7.7.

Amerik'da yeni mezun kisi 100k net aliyor demissin, indeed sitesine göre  38k 

https://www.indeed.com/career/junior-software-engineer/salaries

ve bu 38k net degil brüt. Bir de amerikadaki gelir vergisi nedir bilmiyorum.. 

Son olarak; isvicre'deki sistem söyle: calisan kisiler emekli olan-yasli insanlara bakiyor.. Sen de yaslaninca, calisan kesim sana bakacaktir. Sosyal devlet deniyor buna.. Burda saglik sektörü tümüyle özel, aylik kisi basi 360 frank ödüyorum, hastaneye gittigimde yine ödüyorum 2500 frank'a kadar ve ocak ayindan itibaren bu süre basliyor, diger ocakta sifirlanyor. Yani ocak ayindan itibaren 2500 franka kadar ben cebimden ödüyorum, o rakam gecilirse sigorta ödüyor. Tabi bu 2500 frank düsürülebiliyor, ama o zaman da benim aylik ödedigim para artiyor.. Benim ödedigim bu cok para, yaslilarin bakimlarinda kullaniliyor. Gecen bunlarla ilgili referandum yapildi, halk devam etmesini istedi.. Yani sonuc olarak insanlar sistemden memnun..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 4932 Toplam Mesaj: 34
yeni zamlar