Yurt Dışından Telefon Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Hocalar iş dolayısıyla yurt dışına gidip geliyorum gelirken 1 den fazla cihaz getirsem ne gibi bir sıkıntı yaşarım.

zamazingo tarafından 13/Eyl/22 20:21 tarihinde düzenlenmiştir

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

konu hakkında bilgim yok fakat imei atılabilen cihazlar getirirsen kar edersin hocam :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    selo-g bunu yazdı

konu hakkında bilgim yok fakat imei atılabilen cihazlar getirirsen kar edersin hocam :D

Amaç kar etmek tabi de emie attırmaya gerek yok ki 56k olan cihazı 18k ya aldıktan sonra 2800 verip açtırsak bile kar sayarım

Amaç gidip geldikçe cihaz getirmek ozellikle iphone merak ettiğim yılda 5 6 kez gidip gelicem sıkıntı çıkar mı gümrükte felan 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

1 bavula at 1 cebine koy tamam işte 1den fazla :)

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek

Hangi ülkeye gideceksin hocam? Benim de öyle bir fikrim var. 11 pro max i satıp 14 pro max almayı düşünüyorum ama en uygun yakınlarda hangi ülkede var acaba? Günübirlik bile gidebilirim, her türlü vizem de var 😀

İşkilli Büzük Dingilder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Neptun bunu yazdı

Hangi ülkeye gideceksin hocam? Benim de öyle bir fikrim var. 11 pro max i satıp 14 pro max almayı düşünüyorum ama en uygun yakınlarda hangi ülkede var acaba? Günübirlik bile gidebilirim, her türlü vizem de var 😀

herşeyden önce apple storelardaki stokları bi takip edin :) daha telefon yeni çıkıyor gidip el boş da gelebilirsiniz :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Neptun bunu yazdı

herşeyden önce apple storelardaki stokları bi takip edin :) daha telefon yeni çıkıyor gidip el boş da gelebilirsiniz :)

Acelem yok hocam. Zaten Kasım gibi düşünüyorum. Şöyle yakın ülkelerde olsa 10 numara olacak Bulgar, Roman, Hırvat falan.

İşkilli Büzük Dingilder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı
    selo-g bunu yazdı

Amaç kar etmek tabi de emie attırmaya gerek yok ki 56k olan cihazı 18k ya aldıktan sonra 2800 verip açtırsak bile kar sayarım

Amaç gidip geldikçe cihaz getirmek ozellikle iphone merak ettiğim yılda 5 6 kez gidip gelicem sıkıntı çıkar mı gümrükte felan 

Hangi cihaz bu hocam 18K. Bende gidip alayim. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    zamazingo bunu yazdı
    selo-g bunu yazdı

Hangi cihaz bu hocam 18K. Bende gidip alayim. 

güncel kura göre işte 18 19 ne olursa her halukarda uyguna geliyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ihtiyaç olursa bende girebilirim bu işe. iphone 13 218gb telefon 17.7bin tl ye geliyor. 2k ben alsam 2k ya da alan kişi kayıt yaptırsa 6 bin tl daha ucuza alır. 6 bin tl için bu işe girer mi millet onu bilmiyorum

note: mediamarkt fiyatı

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

avrupa'da en uygun iphone isvicre'de satiliyor. Sebebi verginin %7.7 olmasi. Yurtdisindan almak isteyenler gelebilirler.  https://www.toppreise.ch/en bu site üzerinden en uygun fiyatlari arastirabilirsiniz.

Sabiha gökcen'e iniyorum ben ve orda 10 gelisimden 7sinde falan gümrük kontrolü oluyor. Genelde aksam saatlerinde türkiye'ye geliyorum, görevli memur, hemen hemen herkesin cantalarini makineye sokturuyor. Ama hic sirt cantasi ya da laptop cantasini koymadim, koymami istemediler. Hatta bir ara sirt cantasi icin sormustum, gerek yok demislerdi.

Normalde yolcu, bir tane hediye telefon getirebilir yaninda. Eger kabul edecek birini bulursan, telefonu acarsin, bir kilifa falan koyarsin, ikinci telefonum diye söylersin, bir de hediye ile toplam 2 telefon getirirsin resmi olarak. Ya da kendine dandik bir telefon alirsin yurtdisina giderken, döndügün zaman onu atar, yeni bir telefon alip onu da acarsin. Böylece toplam 3 telefonla gelmis olursun (2sinin paketi acik, birinin kapali).

Kisacasi gümrüge denk gelme olayi biraz sans isi. Ben uzun süre sonra türkiye'ye geldigimde 2 kisi 14 kilo cikolata getirmistik yanimda, bir de bir kac PC parcasi. Aptal gibi cikolatalari da her bavula koymustuk. Gümrük kontrolünde adam dedi oha 4 valiz cikolata getirmissiniz :) dedim sorun mu ki? hakkiniz 1 kilo dedi :) (aslinda seker ile birlesip max 2 kilo getirebilir bir kisi). Neyse bir daha bu kadar getirmeyin lütfen dedi, surdan bir cikolata alabilir miyim dedi, tabi dedim, 2 tane verdim :).. Kil bir elemana denk gelseydim, tüm cikolatalara el bile koyabilirdi..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1070 Toplam Mesaj: 15
telefon geitmek