Yurtdışı İphone 5 İmei Kaydı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iyi akşamlar,

hemen konuya giriyorum, bugun bi müşterim yurtdısından getirdiği 2-3 iphone 5 ten bırını satabilecegını söledi bende discovery den sıkılmışken 900 TL gibi bi fiyata alıverdim ara tara pasoport olayını çözerim lakin; pasaportunu kullanacagım şahıs TR ikametli olmak zorunda mı? artı telin elimde patlama ihtimali var mı ? imei muhabbeti konusunda sadece? 900e aldık ii kapattık pazarlıgı diyorum ama bizim elimizde patlamasın sonra :D artı unlock olup olmadıgını nasıl öğrenebilirim? 

Konu hakkında bilgisi olan ve esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dostum! Ölmek değil mesele: Gömmüyorlar beni. Sorun,toprağa girememekte!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    Berkanosfer
    Berkanosfer's avatar
    Erkek

Eğer cihaz Amerika'dan gelmediyse, muhtemelen Simlock olmayacaktır. Simkartınızı takın, eğer arama yapabiliyorsanız, cihaz unlock demektir. Benim Dubai'den gelmiş 4S'im var, babamın üzerine kayıtlı yıllardır bir sıkıntısı da çıkmadı IMEI konusunda. Ancak ikametgahı Türkiye dışı olamazsa kayıt yaptıramaz gibi bir durum var mı bilmiyorum.

Cihazı pasaportuna alacak kişi Türkiye'ye girdikten itibaren 60 gün içerisinde Vergi dairesine veya anlaşmalı bankaların şubelerine parayı (9151 YOLCUCEPTEL vergisi adı altında) yatırılmalı, daha sonra da herhangibir Turkcell, Vodafone veya Avea bayisinde kaydettirebilirsiniz. E-Devlet şifreniz varsa, parayı yatırdıktan sonra e-devlet kapısı üzerinden de telefonu kaydedebilirsiniz. Yakın zamanda ben kendim Almanya'dan Nokia 520 getirdim, Türkiye'ye 29 Temmuzda girdim, ancak hala kaydımı yaptırmadım, babamın keyfini bekliyorum :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

kardeim cok teşekkür ederim.. peki BTK nın daha sonra problem yaratma ihtimali var mı ? zira muhtemelen yurtdısından bir aylıgına gelmiş olan tanıdık birilerinin pasaportunu kullanarak yapıcam işlemi, adamı bir yıl bir daha görmem sanırım telefonla kalakalmiyim :) şahsın pasaportu ile işlem yaptıktan sonra sildirmekte dertmiş :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

bu arada cihaz hollanda cıkıslı.. bu operatör kpn  nl görünmesi bu sanırm

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şanslısın 25 tl ye kırıyorlar unlock u

http://mobilmar.com/HollandaUnlock/iphonehollandakpnunlock

bu siteden daha önce ben de kırdırdım 150 lira falan vermiştim sanırm hatırlamıyorum.. isviçre orange için.. sağlam sitedir sorun olmaz. eskiden pasaport kaydı da yapıyorlardı ama şikayet edilmiş sanırm sonra kaldırdılar o kısmı..

edit: orda 4s yazıyor en son olarak, iletişim kur siteyle belki güncellememişlerdir çünkü her ülke için böyle lock yapıyorlar..

unbalanced tarafından 26/Ağu/14 22:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

şu kpn nl olayı simkilitli odgu anlamına mı geliyor şimdi üstad

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam başka hat taktığın zaman arama falan yapamazsın 

http://www.wikihow.com/Check-if-Your-iPhone-Is-Unlocked

burada unlock u nasıl tespit edebildiğini yazıyor deneme şansın varsa.. 

unlock u aşarsın yine bi şekilde ama imei kaydı yaptırmak zorundasın. bi kere vergi vereceksin 150 tl idi sanırm .. bi de pasaport bulman gerek.. zor kısım o.. 

unbalanced tarafından 26/Ağu/14 22:15 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

hocam pasaporta ayar cekılır.. benm derdim bi kerede halledip cıkmak işin içinden. zira müşteriden aldım deıstım adamdabı kac güne gitcek yurtdısına tekrar bi daha ne zmn glırse elımde patlamasın 900 lira

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

pasaport kaydını yapabiliyorsan sorun olmaz hocam..

imei sini biliyorsan 

http://mobilmar.com/iphoneblockraporu

burada 3 tl ye detaylı rapor alabilirsin..

bi de 0.5 tl ye operator kontrat süresini öğrenme ile ilgili

http://mobilmar.com/iphonekontratsuresi

eğer kontrat yoksa süresi görünmeyecektir, varsa da ne kadar kaldığı gösterilecektir.. böyle bi şey yapabilrsin?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sayqo
    sayqo's avatar
    Erkek

az önce verdıgın site kafi gldi üstad ben operatör yani kontrat olayını belli bir kullanım süresinden sonra ımei gibi kapanacagını düşünerek yazdım.. simfree değilse yani tel lock ise zaten sim takınca hiç arama yapamıyor şebeke alamıyormusuz. cok cok teşekkür ederim üstad bak işte bi konu bi dost memnun oldum kardesm 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CorretzA
    CorretzA's avatar
    Erkek

Ben 5-6 ay önce 4s kayıt ettirdim kardeşim. Kısaca anlatim TR kayıtlı olması gerekiyor öncelikle pasaport sahibinin.  Kayıt ettireceğin kişinin pasaportundan yararlanmak istiyorsan o kişinin Türkiye'ye giriş yaptığı andan itibaren yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta geçmeden kayıt ettirmen gerekiyor ( 3 haftada olabilir ).  Bunun için öncellikle pasaport sahibi ile vergi dairesine gidiyorsun vergisini ödüyorsun ( ücretini hatırlamıyorum ama 130 olması lazım ). Daha sonra Telefon bayilerinin iletişim merkezlerinde de ayrı bi kayıt işlemi yapıyorlar ( yerine göre değişiyorkar herhalde 20-40 arası para alıyorlar bunlarda ). Tavsiyem E-devlet te yapman para vermekten kurtulursun hem de hızlı oluyor 1 günde telefon açılıyor. bayilerde 2-3 günü buluyor bide bayide yaptırırsan evraklar Ankara ya gidiyor internetten imei sorgulattığın zaman kayıt işleminde diyor kayıtlı gözükmüyor kayıtlı gözükmeside bende 3 ayı buldu ( telefonu kullanıyorsun yani ama ankaraya gönderilen belgeleri incelidiklerinde eksik veya hatalı olursa kayıt işlemin iptal oluyor başka bi pasaport bulmak zorunda kalabiliyorsun o yüzden e devlet ten yapman daha iyi :) )

Toplam Hit: 1437 Toplam Mesaj: 18