70 Milyon Android Tablet Aktive Edildi

Google'ın dün yapmış olduğu tanıtımda, yenilenen tableti Nexus 7 ve en yeni işletim sistemi sürümü Android 4.3 tanıtıldı. Google, tanıtım sırasında ekosistemle ilgili bilgileri de vermekten geri kalmadı.

Android işletim sisteminin akıllı telefonlarda daha popüler olduğu görülüyor. Tablet denildiğinde iPad ve iOS'in gücü biraz daha hissedilirken, Android bu alandaki gelişmini artırıyor.

Özellikle 2011'in sonlarına doğru tablet sektöründe neredeyse yok gibi gözüken Android, 2012'nin yarısından günümüze ciddi bir sıçrama yakalamış durumda. Google'ın en son açıkladığı rakamlara göre 70 milyon Android tablet aktive edildi.

Google Play Store'daki son durum ne?

Android işletim sisteminin uygulama marketi Play Store, sadece uygulama marketi değil; film, müzik ve kitap satın alabileceğiniz de bir mağaza haline geldi. Ayrıca ABD başta olmak üzere belli başlı ülkelerde Google tabanlı cihazları da bu mağazadan satın alabiliyorsunuz.

 

 

Geliştiricilere ödenen parayı 2.5 kat artıran Google, özellikle AdMob reklamlarıyla, geliştiricilere ücretsiz uygulamalardan bile para kazanabilme imkanı sunuyor. Google'ın bu karşılaştırmayı hangi tarihe göre yaptığı konusunda bir bilgi paylaşmadı. Fakat Android ekosistemindeki ciddi büyüme, bu tip rakamların doğruluğuna bizleri inandırıyor.

Mağaza geçtiğimiz günlerde 50 milyar uygulama indirme sayısını aşmıştı. Bu rakam 2013'ün sonlarına doğru 100 milyar seviyesine gelebilir.

Google Play Store'un geldiği son nokta ise 1 milyon uygulama! Her ne kadar canlı duvar kağıdı ve widget yazılımlarını da uygulama sayısına dahil edilse de, Google Play Store'un geldiği nokta küçümsenemez.

Kaynak: Shift Delete
Tarih:
Hit: 1166
Yazar: mkybYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.