Android 4.3 Güncellemesi Geliyor

Teknolojinin ve mobil dünyanın her geçen gün kendini bir adım öne taşımasıyla birlikte gelen güncellemeler de şimdide sıra Android 4.3′e geldi!

Android ekosistemindeki güncelleme sorunlarından sürekli bahsedip duruyorum ve Android işletim sistemini kullanıyorsanız mutlaka bir Nexus cihaz almanızı da tavsiye ediyorum zaman zaman.

Samsung Android güncellemeleri ile ilgili en iyi şirketti fakat o da son zamanlarda işi biraz ağırdan almaya başladı. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi telefonları Galaxy S3, Galaxy Note 2 ve Galaxy S4 telefonları halen Android 4.3 sürümüne geçebilmiş değil. Ekim ayında tanıtılması planlanan Nexus 5 telefonun 4.4 Kit Kat kullanılacağı düşünüldüğünde güncellemenin ne kadar geç kaldığını hepimiz görebiliyoruz.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Galaxy S4 telefonu Ekim ayı içinde 4.3.X güncellemesi alacak. Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 ise Kasım veya Aralık ayında bu güncellemeyi alabilecekler.

Ben uzun bir süredir “unoffical” 4.3 yazılımını Galaxy Note 2 telefonumda kullanıyorum. Tam olarak şunu söylemem gerekirse telefon resmen uçuyor. İlk kez takılmadan şişmeden bir telefon deneyimine sahip oldum. Benim kullandığım ROM’ da Stylus Kalemi tabiî ki kullanamıyorum ama “Offical” 4.3’ ün telefonları resmen uçuracağından şüpheniz olmasın. Güncellemeyi ortalama 50 milyon kullanıcı ile birlikte heyecanla bekliyoruz…

Kaynak: Silikon Vadisi
Tarih:
Hit: 1787
Yazar: Robinson_CrusoeYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.