Atari, Nokia ile geri dönüyor

Bir dönemin efsanesi klasik Atari oyunları, Nokia N-Gage oyun telefonu için yeniden tasarlandı.

Fin cep telefonu üreticisi Nokia, Atari oyunlarının N-Gage cep telefonlarına uyarlaması olan Atari Masterpieces Volume 2�yi tanıttı. En sevilen sekiz Atari oyununu içeren bu katalog, Mart ayında satışa sunulacak.

Atari Masterpieces Volume 2’de en sevilen orijinal Atari oyunlarından Asteroids Deluxe, Crystal Castles, Centipede, Liberator, Pong, Space Duel, Tempest ve Warlords yer alıyor. Katalogda ayrıca, 2600 Air-Sea Battle, 2600 Canyon Bomber, 2600 Mini-Golf ve 2600 Video Checkers oyunlarının sınırlı kullanıma açık versiyonları hediye olarak sunuluyor.

ÇOKLU OYUNCU DESTEĞİ VAR

Nokia, Atari Masterpieces Volume 2’nin hazırlanışında Backbone Entertainment ile birlikte çalıştı. Nokia yetkilileri, Atari Masterpieces Volume 2’nin orijinaline benzemesine karşın N-Gage’in çift oyuncu özelliği gibi çeşitli yeniliklerini de barındırdığını vurguluyor. N-Gage için hazırlanan ve Mart ayında satışa sunulacak olan Atari Masterpieces Volume 2’deki oyunlar şöyle:

Asteroids Deluxe: 1981 tarihli Asteroids’in devamı Asteroids Deluxe’da yeni düşmanlar ve zor zamanlarda kullanılmak üzere güçlü bir kalkan tuşu yer alıyor.

Centipede: Centipede’de oyuncular üstüste gelen örümcek, pire, akrep ve kırkayaklarla savaşıyorlar. Centipede oyunseverler arasında kısa zamanda klasik haline gelmişti.

Crystal Castles: Crystal Castles, gelmiş geçmiş en güzel ve şaşırtıcı oyunlardan biriydi. Oyuncular, bir labirentin içinde dolaşarak, düşmanlarına yakalanmadan değerli taşları toplamaya çalışan Bentley Bear’i yönetiyor.

Pong: Atari dünyasının efsanesi! Rivayete göre, oyunun orijinal prototipi Sunnyvale-California’daki bir tavernada test edilmiş ve jetonlar bir ekmek tavasında toplanmıştı.

Space Duel: Atari’nin çıkardığı vektör grafikli tek çoklu bir oyun. Space Duel ilk kez 1982 yılının başında yayınlanmıştı. Hareketli oluşu, Asteroids’e benzeyen tarzı ve parlak renkleriyle kısa zamanda bir kült haline gelmişti.

Tempest: Tempest, en soyut fakat bağımlılık yaratan Atari oyunlarından biriydi. Aslında başka bir oyunun üç boyutlu versiyonu üzerinde çalışılırken şans eseri tasarlanan Tempest’ta oyun zorluk düzeyi yükselmek yerine giderek alçalıyordu.

Warlords: Warlords 1980’de piyasaya çıkmış ve çoklu oyunlarda bir devrim yaratmıştı. Warlords oyuncuları, alev toplarını yakalayarak düşmanlarının kalelerine fırlatabiliyordu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1229
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.