Cisco, Küçülmeye Gidiyor

Telekomünikasyon ve sektörünün öncü firması konumundaki Cisco, küçülmeye gidiyor. Son yapılan açıklamaya göre şirketin 14 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığı belirtildi.

 

 

Telekomünikasyon ve sektöründe dünyanın en büyüğü konumundaki Cisco sektörün öncü firması konumundaydı. San Jose merkezli firmanın son dönemdeki durumu ise içinde soru işaretlerini gizli tutuyor. Zira şirketin aktivite alanının donanımdan yazılıma evrileceği açıklanmıştı.

 

 

14 Bin Kişiyle Yollar Ayrılacak

Bu açıklamanın ardından işten çıkarmalar gecikmedi. Firmanın 2016 yılı itibariyle 14 bin kişinin işine son vereceği açıklandı. Toplamda 73 bin kişinin çalıştığı şirketin bu küçülmeyle maliyetleri düşürmek istemesi şirketin kötüye gittiği göstergesini taşımıyor. Zira günümüzde pek çok network çözümü daha kompakt cihazlar üzerinden yazılımsal fonksiyonlarla çözüme kavuşuyor.

 

Cisco Yazılım Çözümlerine Odaklanacak!

Tüm dünyanın yazılıma odaklandığı günümüzde Cisco'nun bu yönde bir aksiyon alması doğal. Switch ve router depertmanlarında gelir kaybı yaşayan şirketin küçük çaplı krizleri atlatıp yıl sonunda 2015 sonundaki rakamlara geri dönmesi bekleniyor.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2564
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: network telekomünikasyon cisco cisco systems layoff daralma


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.