Google SMS Kullanımını Sonlandırıyor

Google kullanılan mesajlaşma sistemi olan  SMS i yenileyeceğini açıkladı. Böyle bir karara gerek var mı derseniz de Google SMS yerine  Zengin İletişim Hizmetleri (Rich Communications Services - RCS)  kullanmayı istiyro .

 Zengin İletişim Hizmetleri (Rich Communications Services - RCS) Kullanma Nedeni ise ;

- Kullanıcılar SMS'ten RCS'ye geçince daha kaliteli fotoğraf ve videolar paylaşabilecek, kablosuz ağ veya veri hatları üzerinden sohbet edebilecek, mesajlarının okunduğunu görebilecek ve daha dinamik grup sohbetlerine katılabilecek.

Yeni bir blog gönderisinde, Mesajlar uygulaması ürün lideri Drew Rowny, RCS'nin sohbet özelliklerinin küresel sunumunun artık tamamlandığını ve dünyanın her yerinden Android kullanıcılarının (Çin ve Rusya hariç) yeni mesajlaşma standardından yararlanmaya başlayabileceğini duyurdu.

RCS ile uçtan uca şifreleme 

Görüşmelerin gizli olması ve kişisel bilgilerin güvende tutulması Google için son derece önemli, bu nedenle şirket, Mesajlar uygulamasında kullanıcı verilerini korumak için güvenlik önlemlerini sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyor. RCS ile mesajlaşan kullanıcıların sohbetleri uçtan uca şifreleniyor ve araya girme olasılığı olan her türlü birimin, bu mesajları çözmesi mümkün değil.  

 

RCS için uçtan uca şifreleme önümüzdeki ay başından itibaren beta testçilere gönderilecek ve önümüzdeki yıl aktif hale geçirilecek.  

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 3522
Yazar: yarasaadam

Taglar: sms mesajlaşma teknoloji değişikliği


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

acikistihbarat tarafından yazıldı. Tarih: 08/Ara/20 23:35
google hayrına iş yapmıyor reklamcılıktan para kazanıyor. arkasında mutlaka bi ibnelik vardır.
baristbt tarafından yazıldı. Tarih: 01/Ara/20 10:36
napıcaklar wp yerine mi koncaklar
yarasaadam tarafından yazıldı. Tarih: 22/Kas/20 08:56
güzel bir değişiklik olacak gibi :)