Google Yeni Bir Chatbot Yapıyor

 

Google, yapay zeka araştırmaları kapsamında mevcut çalışmalarını arttırmak adına, ABD'li bilim insanı, yazar, mucit ve futurist ünvanlarına sahip Ray Kurzweil ile birlikte ortak bir proje yürütmeye hazırlanıyor.

 

Yapay zeka kodlarına sahip bilgisayarların, insanlara benzer olarak sohbet edebilmesini sağlayan Chatbotlar, artık Google bünyesinde de hizmet verecek.

 

 

Adı Danielle Olacak

Geçmiş süreçte "Alice" adı altında birçok kullanıcının sohbet deneyimlerini gerçekleştirdikleri Chatbot'un, Google ile Ray Kurzweil işbirliğinde ortaya çıkacak sürümünün adı şimdiden netleşmeye başladı.

 

Coca Cola gibi firmaların pek çok arama merkezlerinde uzun yıllardır hizmet Ai Chatbot adlı programların, Google sürümünün adının "Danielle" olması bekleniyor. Danielle'nin Ray Kurzweil'in yazar kimliğinde yararlanarak, yazarın yayınlanmamış romanlarında kullandığı bir isim olduğu Engadget'taki haberde yer aldı.

 

Ray Kurzweil, konuyla ilgili yayınladığı videoda, söz konusu Ai(Artificial İntelligence-Yapay Zeka) programlarının 2029 yılında Turing testinden geçecek hale geleceklerini ifade etti.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EyFYFjESkWU

 

Projenin henüz çok yeni olduğunu dile getiren Kurzweil, gelecek süreçte atılacak adımlar hakkında fikir vermekten kaçınırken, Danielle'nin 2016 yılı içerisinde Google ile birlikte test edileceğini açıkladı.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1424
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: google internet yapay zeka chatbot artificial intelligence ai chatbot ray kurzweil danielle


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

amele_2 tarafından yazıldı. Tarih: 08/Haz/16 15:38
tarcanbot ne yahu
bizim efsanemiz tahribot :)
r10aldinho tarafından yazıldı. Tarih: 04/Haz/16 21:03
Tarcanbot'u hatırlayanlar? =)