Kablosuz dönem üniversitelerde başlıyor

Bilgiye kesintisiz ve en hızlı sürede ulaşmanın artık çok daha önemli olduğu günümüzde, Legrand, WiFi erişim noktaları projesini, üniversite kampuslarına uygulayarak, bilime ve eğitime destek vermeyi amaçlıyor.

İnternete herhangi bir kablolu bağlantı olmadan, kütüphane, kantin, derslikler, konferans salonları gibi üniversite kampusunun herhangi bir yerinden, erişimi sağlayan bu proje; İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde hayata geçirildi.

 

WiFi teknolojisi, konferans, seminer veya toplantı salonlarında hem öğrenci ve üniversite görevlilerinin, hem de ziyaretçilerin ağa erişim ihtiyaçlarını kesintisiz karşılıyor.  WiFi teknolojisi, kampusun her noktasından bilgiye ulaşmayı sağlıyor.

 

Kampus içinde farklı mekanlarda çalışabilme, e-posta gönderebilme veya İnternet’e kablosuz erişim sağlayan Legrand WiFi erişim noktalarının kurulumu, son derece kolay ve hızlı. Ek kablolamaya gerek kalmadan, varolan yapısal kablolama sistemine dahil edilebilme özelliği ile üniversitelerin bilgi işlem bölümleri için de kolaylık ve zaman tasarrufu sağlıyor.

 

WiFi erişim noktaları, herhangi bir WiFi PC kart donanımlı veya WiFi uyumlu bilgisayardan, kablo bağlantılı bir bilgisayar ağına ulaşıyor. Böylece yazıcı kullanımı, diğer bilgisayarlarla iletişim veya İnternet erişimi alt yapısı oluşturuyor.

 

Sistem, erişim noktalarını data ve güç olarak besleyen bir PoE (Power Over Ethernet) “injektörü” ile çalışıyor. Kabine yerleştirilen PoE injektörü sayesinde data kablosu üzerinden enerji iletimi sağlanıyor. Bu sayede yüksek güvenlik ve performans sağlanmış oluyor.

 

Legrand, WiFi Erişim Noktaları Projesi’nin üniversitelerde yaygınlaştırılması ve bilgiye en hızlı, kesintisiz ulaşılması için çalışmalarına, 2007 yılı süresince devam edecek.

Kaynak: Haber Türk
Tarih:
Hit: 942
Yazar: LeustadYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.