Kendini imha eden SMS

İngiliz Staellium firması okunduktan 40 saniye sonra kendini yok eden bir SMS hizmeti başlattı.

İngiltere’de önceki gün hizmete giren “kendi kendisini yok eden kısa mesaj” hizmeti büyük ilgi görüyor. İngiliz Staellium firması tarafından geliştirilen ve okunduktan sonra 40 saniyede kendisini yok eden SMS hizmetine üye olmak için binlerce kişi başvurdu.
 
1970’lerin ünlü televizyon dizisi “Görevimiz Tehlike”deki kendini kendini imha eden ses bantlarını anımsatan teknoloji, özellikle ünlülerin, işadamlarının ve Savunma Bakanlığı çalışanlarınınbüyük ilgisiyle karşılaştı.

ARKASINDA ASKERİ TEKNOLOJİ VAR

Yeni SMS hizmeti, yasadışı ve suç unsuru bulunan kısa mesajların da gönderilmesi endişesi yaratırken, Staellium şirketinin üst yöneticisi Carole Barnum, StealthText adı verilen sistemin ardında askeri teknolojinin bulunduğunu söyledi.

Ancak, bir kısa mesajı yaklaşık 1,3 YTL’ye gönderen ve kullanıcıların en az 10 mesaj için sözleşme yapmalarını zorunlu kılan yeni SMS hizmeti biraz pahalı bulundu. Yeni SMS hizmetinden faydalanmak isteyenlerin kayıt olduktan sonra internetten küçük bir programı telefonlarına indirmeleri gerekiyor. İngiltere’de geçen yıl futbol yıldızı David Beckham ile Sarah Marbeck arasındaki şehvet ifadeleri içeren kısa mesajların Sun gazetesi tarafından yayınlanması büyük gürültü koparmıştı.
 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 3265
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.