Microsoft, Xbox’ı Satıyor Mu

Yeni nesil konsollarda, ezeli rakibi Sony'nin bir hayli gerisinde kalan Microsoft'ta işler pekte yolunda gitmiyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Xbox'un Avrupa Müdürü'nün işinden ayrılmasıyla başlayan olaylar, ortaya çıkan bazı söylentilerle iyice rayından çıkmış gibi duruyor.

Oyun dünyasının saygın isimlerinden biri olan Pete Dodd, yaptığı bir açıklamada, Microsoft'un Xbox markası için dünyaca ünlü perakende ismi Amazon'la görüştüğünü belirtti.

Dodd'un açıklamaları fazla iddialı

Son zamanlarda Amazon'un android işletim sistemine sahip bir konsol üzerinde çalıştığı zaten sürekli yazılıp çiziliyordu. Fakat Dodd'un bu söylemleri biraz fazla iddialı olmuş.

Zira Xbox One'ın piyasaya yeni sürüldüğü ve Microsoft'un Xbox One'a oyun geliştirmek adına sürekli yeni stüdyolar açtığını göz önüne aldığımızda, bu işin Amazon için bile fazlasıyla külfetli olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de piyasada PlayStation 4 gibi çok güçlü bir rakip varken, Xbox için büyük bir serveti gözden çıkarmak, Amazon için büyük bir risk olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2676
Yazar: LethaLImpacTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.