Netpia'dan 10 Ytl'ye Türkçe İnternet Adresi

Ana Dilde İnternet Adresi (ADİA) sistemini Türkiye’ye sunan Netpia, 14 Şubat tarihinde, bireysel kullanıcılara yönelik bir kampanya başlattı.

Bireysel Beni Bul kampanyası çerçevesinde, bireysel kullanıcılar ad, soyad ve belirlenen bir ekten oluşan Türkçe İnternet Adreslerini (TİA) 10 YTL karşılığında kaydettirebilecekler. Kampanya 3 ay sürecek.

2005 yılı Ekim ayında Türkiye’yi Türkçe İnternet Adresi (TİA) ile tanıştıran Netpia, sistemin yaygınlaşmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, son olarak bireysel kullanıcılara yönelik avantajlı bir kampanya başlattı. Bireysel Beni Bul kampanyasından yararlanmak isteyenler, “ad soyad ek” şeklindeki TİA’larını herhangi bir belge sunmaksızın 10 YTL karşılığında satın alabiliyorlar. TİA’nın sonuna, “güncesi”, “sitesi”, “ailesi”, “web”, “blog”, “site” sözcüklerinden biri ek olarak getirilebiliyor. Alınan TİA, sahibi tarafından belirtilen adrese yönlendiriliyor. Yönlendirmenin yapıldığı İnternet adresi dilendiğinde değiştirilebiliyor. Böylece, TİA sahibi, kullanıcıları farklı zamanlarda kendisine ait farklı sitelere yönlendirebiliyor.

Başlıca amaçlarının Türkiye’de İnternet kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu belirten Netpia Genel Müdürü Koray Kocagöncü kampanya ile ilgili şunları söyledi:

“Kampanyamız ile, ülkemizde bloglar ve kişisel İnternet sitelerine yönelik ilgiyi desteklemeyi hedefliyoruz. Bireyler, belirli temaları içeren İnternet kimliklerine (TİA’larına), küçük bir ücret karşılığında sahip olacak ve Türkçe İnternet Adresi’nin avantajlarıyla tanışacaklar.”

TİA ile İnternet’te dolaşmak çok daha kolay

ADİA sistemi İnternet adreslerinin herhangi bir eke (www, com, net, nokta, vb.) gerek kalmadan, Türkçe karakterleri de içerecek şekilde, bilinen, gerçek isimlerden oluşturulabilmesini sağlıyor. Sistem bir yandan kullanıcılara İnternet’te kendi dillerinde dolaşma rahatlığı sunarken, firmalara da kendilerini gerçek isimleriyle ve ürünleriyle, doğru bir şekilde tanıtabilme avantajı sağlıyor. ADİA sistemi, kullanıldığı  ülkelerde, İnternet kullanımını artırarak, e-ticaretin gelişmesinde ve e-devletin canlanmasında önemli bir rol üstleniyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1549
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.