Sahte ‘FBI virüsü’ hızla yayılıyor

Anti-virüs firmaları, FBI’ın adını kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışarak virüs yayan bir e-postaya karşı uyarıda bulunuyor.

Sober virüsünün bir varyantını taşıyan e-posta, kullanıcıları illegal bir siteye girmekle suçlayarak ekte yer alan zararlı dosyayı açmalarını istiyor.

FBI’ın yanı sıra CIA ve Alman BKA birimlerinin isimlerini kullanarak kullanıcıları kandırmaya çalışan kötü niyetli bir e-posta oldukça zararlı Sober virüsünü yayıyor. Anti-virüs firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre, Sober virüsünü taşıyan bu e-posta hızla yayılıyor.

Şu sıralar milyonlarca bu tür e-postanın İnternet’te gezdiğini bildiren anti-virüs firmaları pek çok kullanıcının bu tuzağa düşerek bilgisayarlarına Sober virüsünü bulaştırdığını iddia ediyor.

Finlandiya tabanlı an-virüs şirketi F-Secure’a göre virüs, şimdiden yılın en yaygın virüsü olmaya aday bulunuyor. Oldukça hızlı bir şekilde yayılan virüsün en çok Kuzey Amerika’daki kullanıcıları etkilediği rapor ediliyor.

FBI, yaptığı açıklamada, böyle bir e-postayı kesinlikle kendilerinin göndermediğini belirterek, kullanıcıların FBI tarafından halka açık böyle e-postalar göndermeyeceğini bilmesi gerektiğini ekledi.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1270
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.