Samsung'dan iPhone 8 Öncesi Yeni Yatırımlar

 

OLED panel Teknolojisinin bir numaralı ismi haline gelen Samsung, OLED panel üretim sürecini daha iyi ve hızlı hale getirebilmek için yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.

 

The Investor tarafından paylaşılan bilgilere göre akıllı telefonlar baz alındığında OLED ekran pazarının yüzde 95'lik bir kısmına hakim olan Samsung, Güney Kore'de bulunan tesislerini genişletmek için yıl sonuna kadar yaklaşık 9 milyar dolar harcayacak.

 

Samsung, OLED paneller için yatırımlarına devam ediyor!
Güney Kore'de bulunan mevcut LCD üretim hatlarını OLED ile değiştirmek için ekipman üreticileri ile anlaşmalar imzayan Samsung, 2.7 milyar dolarlık bir yatırım ile yeni nesil OLED paneller için aylık üretim kapasitesini 30000 seviyesine çıkaracak.

 

 

Samsung Display'in ana A3 fabrikasının 30 ile 45 bin arasında seviyesinde olan aylık üretim kapasitesi ise, yaklaşık 3.5 milyar dolarlık bir yatırım ile 120 bin seviyesine çıkarılacak. Apple'ın iPhone 8 modelinde kullanılması beklenilen OLED ekranların şu anda tek tedarikçisi olarak görülen Samsung'un, ilerleyen dönemde hızla artmaya başlayacak olan talebi karşılayabilmek için bu yatırımları gerçekleştirmek zorunda kaldığını belirtiliyor.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 2636
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: apple samsung lcd apple ekran oled güney kore


Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.