Telekomdan Geri Adım

Türk Telekom Genel Müdürü Ekinalan yeni tarifede kaldırıldığı belirtilen 256 kbps sınırsız bağlantı seçeneğini sürdürebileceklerini açıkladı.

Canlı yayında NTV’nin sorularını yanıtlayan Ekinalan, müşterilerden talep gelmesi durumunda 1 Kasım tarihinden itibaren kaldırıldığı açıklanan 256 kbps sınırsız bağlantı seçeneğini uygulamayı sürdürebileceklerini söyledi. İnternet bağlantısında maliyetleri bağlantı hızının değil kotanın belirlediğini belirten Ekinalan, özelleştirme sürecinin sonlanmasıyla birlikte daha yüksek kotalı ve yüksek hızlı tarifelerin oluşacağını belirtti.

Telekomun bir hala bir kamu kuruluşu olması nedeniyle hız artırımı ve altyapı konularında zaman zaman yavaş kaldığını savunan Türk Telekom Genel Müdürü, ADSL kullanımında maliyetleri ve sınırları kota kullanımının belirlediğini belirterek, kullanıcıların aylık ortalama kota kullanımlarının 1 Gigabayt civarında olduğunu ve kullanıcıların çoğunlukla sınırılı kullanımı tercih ettiklerini söyledi.

29 YTL olan en düşük sınırlı tarifede sadece hız artırımına giderken fiyatta bir değişiklik yapmayarak kullanıcıların büyük çoğunluğuna daha kaliteli bir hizmet vereceklerini savunan Ekinalan, sınırsız internet bağlantısında ise iddia edildiği gibi gizli bir zaman yapılmadığını söyledi. 256 kbps hızında sınırsız ADSL kullanan abonelerin bu hizmeti herhangi bir fiyat değişikliği olmadan almaya devam edeceklerini belirten Telekom Genel Müdürü, tarifeden kaldırılmasına karşın, yeni abonelerden talep gelmesi durumunda 256kbps seçeneğini bu abonelere de sunabileceklerini söyledi. Türk Telekom tarafından daha önce yapılan açıklamada bu hizmetin yeni aboneler için verilmeyeceği duyurulmuştu.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 2042
Yazar: renegadealienYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.