WikiLeaks Yeni Belgelerini Açıkladı

 

Geçtiğimiz süreçte birçok skandalın ortaya çıkmasında etkin rol oynayan WikiLeaks, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri'nin kaderini değiştirilebilecek nitelikte bir çalışmaya imza attı.

 

WikiLeaks, Demokrat Parti'nin bağlı bulunduğu Demokratik Ulusal Kongre'ye ait 19 bin 252 e-postayı yayımladı. Yayımlanan belgelerde, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri'ne Demokrat Parti'den başkan adayı olarak katılan Hillary Clinton'a ait yazışmaların haricinde, 8 bin adet ek dosya bulunuyor.

 

 

Ocak 2015 ile Mayıs 2016 dönemlerindeki dökümanlar, partideki pek çok üst düzey isme ait belgeleri barındırıyor. Söz konusu e-postalarda, üst düzey danışman Andrew Wright, Ulusal Finans Direktörü Jordon Kaplan, finans yöneticisi Scott Comer, İletişim Direktörü Luis Miranda, Kuzey Kaliforniya Finans Direktörü Robert Stowe, Veri&Stratejik Girişim Mali Direktörü Daniel Parrish ve Finans Direktörü Allen Zachary gibi isimlerin yer aldığı ifade ediliyor.

 

Belgelerin içeriğinde ne var?

"Guccifer 2" adlı bir hacker tarafından sızdırıldığı düşünülen belgelerde, Rus hacker gruplarının etkisi üzerinde duruluyor. Hillary Clinton haricinde 2016 ABD Başkanlık Seçimleri'ndeki diğer başkanlık adayları Donald Trump ve Bernie Sanders'a ait yazışmaların da bulunduğu belgelerin içeriğini, genellikle basında yer alan haberler oluşturuyor.

 

 

Belgelerin en dikkat çeken noktasını ise, Demokrat Parti'nin basınla olan ilişkilerine ait kısmı oluşturuyor. Nitekim, ilgili e-postaların birinde Demokratik Ulusal Komite Yöneticisi Wasserman Schultz, bir haberin başlığının değiştirilmesi gerektiğini vurguluyor. Kullanıcılar Wikileaks'ın veri tabanında yapacakları basit aramalarla söz konusu belgelere ulaşabiliyorlar. Örneğin arama motorunda yapılacak "Sanders", "Sanders ve Kampanyası" şeklindeki aramalar, ilgili dökümanları kullanıcılara sunuyor. The Next Web'de yer alan habere göre, hackerların Hillary Clinton'a dair sızıntıların henüz başlangıç olduğu, gelecek süreçte daha fazla üst düzey isim hakkındaki belgelerin açıklanacağı ifade ediliyor.

 

 

Gelecek süreçte açıklanması beklenen belgeler ile birlikte tüm dökümanların, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri'nin gidişatında etkin bir rol üstlenmesi bekleniyor.

 

Kaynak: SDN
Tarih:
Hit: 1204
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: wikileaks hillary clinton belgeler demokrat parti sanders trump guccifer


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

Enquinx35 tarafından yazıldı. Tarih: 13/Ağu/16 18:49
Fetocu bunlarda
kafkavari tarafından yazıldı. Tarih: 11/Ağu/16 10:40
detaylar burada sanırım.
https://guccifer2.wordpress.com/
SUPERBICO tarafından yazıldı. Tarih: 10/Ağu/16 17:34
bunlar da fuatavni gibi amk. madem vardı kardeş elinizde niye bugünleri bekliyordunuz. tetikçisiniz çünkü.