Windows Tablet ve Telefonlar İçin Ücretsiz Olacak

Dün başlayan Microsoft Build 2014 etkinliğinde sürprizler birbiri ardını takip etmeye devam ediyor. Bilişim devinin son yeniliği ise herkesi sevindirecek türden.

Microsoft'un son yeniliği ise Windows sürümlerini ücretsiz yapmak oldu. Ama hemen heveslenmeyin. Windows sürümleri sadece 9 inç altı tabletler, telefonlar ve şeylerin interneti diye tabir ettiğimiz kavram kapsamına giren cihazlar için ücretsiz hale geldi.

/Uploads/Media/Doc/2000-2015/EXT/5139-o7kmzo.jpg

Android İçin Dişli Rakip

Açık kaynak kodlu ve isteyen herkesin ücretsiz biçimde elde edebileceği işletim sistemi Android karşısında, cihaz başı ücret ödenmesi zorunlu olduğundan dolayı güçlenemeyen Windows Phone, artık ücretsiz oldu. Üreticiler için Android karşısında çok daha güçlü bir alternatif haline gelenWindows Phone'u 2014 yılında çok daha fazla göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Şeylerin İnterneti

İnternet her geçen gün gelişiyor, büyüyor. Artık çamaşır makineniz bile size SMS atabilecek kadar akıllandı. Bu kapsamda çeşitli ürünler tanıtılsa da, henüz çok pahalılar. İlerleyen yıllarda ucuzlaması beklenen bu aletlerin en kısa zamanda her eve girmesini isteyen Microsoftşeylerin internetikapsamında yer alan cihazlar için Windows'u ücretsiz hale getirdi. Evet kısacası buzdolabınız, çamaşır makineniz Windows'u ücretsiz olarak alabilecek.

Kaynak: Shiftdelete.net
Tarih:
Hit: 2107
Yazar: kiokhanYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.