Yeni iPhone'ların İsimlerindeki Sürpriz Detay

 

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında görücüye çıkaracağı yeni iPhone modelleri şimdiden teknoloji gündeminin bir numaralı konusu haline gelmeye başladı. Daha önce internette yayınlanan bilgilere göre 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak cihazda kamera lensinin büyüyeceği ve anten çizgilerinin konumunun değiştirileceği iddia edilmişti.

 

Diğer taraftan kulislerde dolaşan bir başka iddiaya göre Apple’ın iphone 7, iphone 7 Plus ve iphone 7 Pro olmak üzere üç farklı model tanıtmaya hazırlandığı ifade edilmişti. Ortaya çıkan fotoğraflarla desteklenen bu fikri çürüten isim ise Evan Blass oldu.

 

*

 

Twitter’da mobil cihazlarla ilgili sızıntı niteliği taşıyan ancak yüksek doğruluk payına sahip bilgiler paylaşan @evleaks’e göre Apple üç değil, iki yeni iPhone modeli tanıtacak. Normal iPhone’un "Sonora", daha büyük ekranlı iPhone Pro’nun ise "Dos Palos" kod adlarına sahip olacağını söyleyen Blass, üç farklı iPhone çıkacağı yönündeki haber ve görsellerin gerçeği yansıtmadığını dile getiriyor.

 

Yapılan araştırmalar neticesinde ilgili isimlerin Apple’ın merkezi Cupertino’ya yakın yerleşim alanları olması iddiaları güçlendirir nitelikte yorumlanıyor. Bakalım tweet'lerinin büyük bölümü doğru çıkan Evan Blass bu kez haklı çıkacak mı…

 

* Haberde kullanılan görsel temsilidir.

 

Kaynak: DonanımHaber
Tarih:
Hit: 2682
Yazar: LethaLImpacT

Taglar: iphone 7 evleaks iphone 7 plus iphone 7 pro evan blass sonora dos palos cupertino


Yorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

HoLyCat tarafından yazıldı. Tarih: 25/Tem/16 21:15
4k dan kapıyı açarlar :)
mkyb tarafından yazıldı. Tarih: 25/Tem/16 11:54
iPhone Pro gelmez. iPhone 7 ve 7 Plus olarak 2 model gelecek.