folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder 2015 Wordpress Ve Blogger Seo Son Durum

2015 Wordpress Ve Blogger Seo Son Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bu konunun daha önce milyonlarca kez internette konularının açıldıgını ve tartışıldıgını biliyoruz fakat benim için ve yapacağım iş için tekrar yorumlanması gerekli.

Elimde güzel bir domain var yapacağım işte YouTube kanalı oluşturmak , işim sebebi ile her gün teknolojik cihazlar ile iç içeyim ve bazılarını daha donanım sitelerine tester ürün gitmeden

erişebiliyorum. 

Yapılacak olan iş modeli  : Ürün inceleme + Nasıl yapılır tarzı ( atıyorum iphone 6 da rehberinizi nasıl diğer android cihazınıza aktarırsınız )  

Bunun hem video anlatımı yapılacak youtube kanalı için hemde blog tarafından video anlatım + foto + döküman olarak blogtan  youtube kanalı beslenip desteklenecek.

Bu destek için blogger kullanımı mı daha uygun olur ( youtube kanalı ile aynı gmail e sahip olacak bu blog  ) 

İzlenecek Yol : Video eğitimi youtube da + blog da paylaşıp blog da + olarak döküman oluşturup sadece video değil web aramalarındada üst sırada çıkmasını sağlamak. 

Sonuç bunun için en iyi yol kolay sınırsız bir blog olan blogger mi sınırsız araca sahip wp mi ? 

Not : Blogger %80  wp % 20 durumda şuan benim için. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

youtube için : süper fikir..spam işinin bittiği bugünlerde güzel özgün çekimlerle para kazanılır..bence bir de ingilizce çek videoları..lisan yoksa bir text ayarla ve read speaker kullan..akıcı konuşma elde ediliyor.hem türkçe hem ingilizce yükleme yap.

blogger için : daha önce hiç kullanmadım.ancak google ürünü olduğu için aramalarda daha önce çıkacağından eminim.

wordpress: seo açısından asla beğenmedim bu alt yapıyı.Opencart ya da html5 gibi kurulumlar da yaptım.hepsi hiç beklemediğim pr değerlerini aldı.hiç beklediğim hit lere geldi.ama wordpresste hiç bir zaman iyi iş başaramadım.(yoast seo-site içi link-görseller ekleme-görsel açıklamaları-az ve öz etiket-ortalama başlık-tüm etiketlere uyumluluk (table-content-h tagı)-site hızı ) ayrıntılara dikkat ettiğim halde..

Yani benim de wordpress seo ile sıkıntım var..varsa fikri olan atsın ortaya

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam wp nin mükemmel seo eklentileri var , benim kaygım şu , ne kadar yedek alırsan al ne olursa olsun milyonda bir de olsa sunucu ad problem olabiliyor , herşeyi tekarr yükle eklentileri indir vs. uğraştırıyor 

blogger ise patent ihlali dışında hiç problem cıkartmıyor çıkarsa bile yedek alıp yeniden kurmak 30 sn lik iş , sanırım blogger üzerinden devam edeceğ.m

videoların ingilice olması kısmına ağırlık vereceğimden emin olabilirsin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

akşamcı tayfası için up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

YouTube bilmem

ancak blog için hitin çok olmazsa günlük 1000 kişi gibi hiç bir getirisi olmaz. Yıllarca ugrasirsin bakarsın ki 50 TL birikmiş onuda almiyorsun şaka gibi. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

YouTube bilmem

ancak blog için hitin çok olmazsa günlük 1000 kişi gibi hiç bir getirisi olmaz. Yıllarca ugrasirsin bakarsın ki 50 TL birikmiş onuda almiyorsun şaka gibi. 

deneme amaçlı youtue a atttıgım videolar toplam 3.5 milyon izlenmiş hiç kasmadım kendim izlensin diye , zaten ara sıra çokta yapmadıgım şeylerdi şimdi ona ağırlık vermek istiyorum

blogun tek amacı örnek bizim gibi iş yerlerinde video izleme şansımız yok ancak bazı şeyleri google da aratıp bulup yapmam gerekiyor eğer bilmiyorsam o zaman da dökümanlar devreye giriyor

amac youtube sayfasına blog üzerinden döküman ile destek çıkmak  , sanıyorum ki evinde olan hem dökümanı okur hem video yu izler asıl amac blogdan para kaznmak değil yani.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Benim gönlüm ne kadarda blogger'dan yana olsa da sanki wordpress daha ağır basıyo gibi, blogger biraz daha çabuk index alıyo fakat biraz daha geç yükseliyo+görsel,tasarım ve eklenti yönünden wordpressten aşağıda. Senin projene göre asıl amaç youtubede ki seo çalışman ve içeriğin olmalı. Çok hit değil çok para kazanmak hedef olursa tam profosyonel ve uluslararası bir çalışmayla başarıyı yakalarsın diye düşünüyorum. Youtube ve sitende kendi sektöründe birazda niche çalışmasına göz atabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

Benim gönlüm ne kadarda blogger'dan yana olsa da sanki wordpress daha ağır basıyo gibi, blogger biraz daha çabuk index alıyo fakat biraz daha geç yükseliyo+görsel,tasarım ve eklenti yönünden wordpressten aşağıda. Senin projene göre asıl amaç youtubede ki seo çalışman ve içeriğin olmalı. Çok hit değil çok para kazanmak hedef olursa tam profosyonel ve uluslararası bir çalışmayla başarıyı yakalarsın diye düşünüyorum. Youtube ve sitende kendi sektöründe birazda niche çalışmasına göz atabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin.

internet üzerinden ortalama ( türk youtuberlar için ) bir istatistik çıkarttım , tabi bu istatistik %50 + / - paya sahp kanalına göre.

500 izlenme = 90 kuruş

5.000 = 9 TL

50.000  90 TL

500.000  900 TL

5.000.000  9.000 TL

Böyle gidiyor, fakat işin bir kaç garip kısmı var game mythbuster gibi milyonlarca izlenen adamlar 2014 sonundan beri video paylaşmamış mesela ? 

benim şuan kendimi hiç kasmadan izlenme oranım 400 bin. demekki kassam iyi şeyler ortaya çıkabilir , önümüzdeki ilk 1 ay için yapılabilecek video listesini hazırladım bile.

seçimim blogger dan yana oldu kolayı seçeceğim.    Tek sıkıntı kaldı oda basit aslında 

site ve vide watermarkı için logo oluşturmak

intro hazırlayacakmıyım ? 

videolarda olacakmıyım sosyal bir sunum mu olacak yoksa klasik pc / tel görüntüsü mü onlara karar verme aşamasındayım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

dakka bir gol 1 , iş yerinde bir çok site engelli fortinet var , tbt açık ancak blogger engelli o yüzden daha test aşamasındayken siteyi açamıyorum iş yerinde ( günün 10 saati işteyim )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam wp nin mükemmel seo eklentileri var , benim kaygım şu , ne kadar yedek alırsan al ne olursa olsun milyonda bir de olsa sunucu ad problem olabiliyor , herşeyi tekarr yükle eklentileri indir vs. uğraştırıyor 

blogger ise patent ihlali dışında hiç problem cıkartmıyor çıkarsa bile yedek alıp yeniden kurmak 30 sn lik iş , sanırım blogger üzerinden devam edeceğ.m

videoların ingilice olması kısmına ağırlık vereceğimden emin olabilirsin. 

hocam bunun ıcın  cdn kullanacaksın sıtenı gunluk olarak 2 farklı sunucuda barındıracaksın . sunucu sorunun oldu mu sıte ns1.site.com n2.site.com da ıken ns1 ve ns2nın oldugu sunucunda sorun oldugunda hemen ns3. ve ns4 te ip bazlı hostuna yonlendıreceksın aynı fırmada olabılır farklı ıp aralıgında olursa sorun olmaz yedek sıten gıbı 

sıteler dırekt durmuyor altta cok sey yatıyor. wp kullan 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1266 Toplam Mesaj: 10
wordpress blogger youtube youtube youtube para kazanma